Apple, yeni iMac ve iPad Pro’nun yanı sıra mor renge sahip iPhone 12, 2021 model Apple TV ve AirTag adını verdiği sürpriz bir aksesuar tanıttı. Yeni iMac, 7 farklı rengiyle bir ilk. Apple’ın hepsi bir arada bilgisayarı, mordan sarıya çarpıcı seçeneklerle gözlere de hitap ediyor.

24 inçlik 4.5K Retina ekranlı iMac’lerde öne çıkan teknolojik yenilik ise M1 çipler. Daha hızlı bir iMac deneyimi vadeden Apple üretimi M1 çip, birçok alanda yüksek performans sunacak.

8 GB RAM, 256-512 GB depolama opsiyonları ile birlikte yeni 2021 model iMac’ler, 14.499 TL’den itibaren satın alınabilecek.

Genel itibarıyla kreatif işlerle ilgilenen kimselerin yoğun olarak tercih ettiği Mac, uzun süredir gri ve artık klişe hal almaya başlayan hantal bir tasarıma sahipti. Yeni modeller çok daha proaktif ve modern görünümleri ile bu yöndeki beklentileri de karşılamayı bildi.

imac renkler

Yeni iPad Pro da Apple M1 çip ile geldi. M1 çip, önemli ölçüde hız ve verimlilik sunuyor.

Liquid Retina XDR ekranlı modelde aynı zamanda WiFi 6 özelliği öne çıktı. iPad Pro, uzay grisi ve gümüş olmak üzere iki renk seçeneği ile 8.599 TL’den başlayan fiyat etiketleri üzerinden satın alınabilecek.

apple ipad pro 2021

Teknoloji şirketi iPhone 12 için yeni bir mor renk alternatifi de sundu. Ayrıca Bul uygulaması üzerinden çalışan AirTag adlı ilginç bir gadget tanıtıldı. Bu gadget, sıklıkla bir şeyleri (anahtarlık gibi) kaybeden kimselere hitap ediyor. Son olarak Apple TV de yeni işlemcisi ile güncellendi.