Cliffset, yanınızda taşıyıp bir de portatif bulaşık makinenizde yıkayabileceğiniz ilginç bir çatal-bıçak seti üretti…

Doğayı seviyoruz… Küçük hafta sonu kaçışları, nehir kenarında piknik keyfi, outdoor aktiviteler, vb… Bu keyifli ve maceraperest tercihlerin olmazsa olmaz gerekliliği ise tabii ki çatal-bıçak. Doğada bir şeyler pişirip yemek gibisi yok. Ancak çatal, bıçak ve kaşık taşımaktan keyif alınmadığı için maalesef gezegenimizi kirleten kullan-at tipi plastiğe doğru bir yönelim hâkim. Neyse ki Cliffset, bu gidişatı değiştirmek isteyen gezginler için yanınızda taşıyıp bir de ‘elektriğe ihtiyaç duymayan’ bulaşık makinenizde yıkayabileceğiniz ilginç bir set üretti…

Bir ilk: Sırt çantasında taşınabilen sprey bazlı bulaşık makinesi

Taşınabilirliğin yanı sıra ekoloji ve sağlığı esas alan set, yeniden kullanılabilir seyahat tipi çatal-bıçak takımı kavramını, kesinlikle bir ilk olarak portatif bulaşık makinesi fikri ile birlikte sunuyor. Merakınız arttı biliyorum… Yemeği bitirdikten sonra temizlemeyi mümkün kılan portatif bulaşık makinesinin detaylarına birazdan göz atacağız…

Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen inovatif tasarımda çatal-bıçak takımı için paslanmaz çelik malzeme tercih edilmiş. Renkli sapları ile dikkat çektiğine şüphe yok. Bu arada set içinde kaşık da var. Sırt çantasında taşınabilen bulaşık makinesi, yanındaki küçük bir spreyle geliyor.

Cliffset’in alkol, su ve limon yağı içerikli spreyi, yoğun kısımlarının bir peçeteyle silinmesi, ardından kaşığın köşeleri ve çatalın oluklarını el hareketleri ile temizleyen portatif aletin işini kolayca yapmasının ardından son olarak üzerlerine sprey sıkılmasını temel alıyor. Son olarak tekrar peçeteyle kuruluyorsunuz. Evet, elektrik ve pile ihtiyacınız kesinlikle yok; biraz ovmanız, aletin doğru kısımlarını kullanarak temizlik yapmanız yetiyor.

Cliffset

En nihayetinde kendinize doğayı koruma fırsatı sunan ‘0-plastik kullanımını’ merkeze alan yeniden kullanabileceğiniz keyifli bir çatal-bıçak seti sunmuş oluyorsunuz.  
Harika!