Kırışıklık giderici çözümler ve daha birçok güzellik ihtiyacınız için ajandanızda yer açmak gözünüzü mü korkutuyor?

Her ne kadar sınırlı ve tam kapanma süreçleri hayatın içinde olsa normal koşullar altında bir gerçek var ki çalışanlar için tempo hiç eksilmez. Tempo, tempo, tempo… Rutine bile işlemiş, adeta çepeçevre sarmış durumdaki zamansızlık, koşturma hali… Günümüz çalışan kadının hızına yetişmek ne mümkün? Verimlilik için gösterilen gayret, eğitimler, projeler, sunumlar, yemekler ve daha birçok farklı unsurla şekillenen çalışan kadının yoğun yaşantısı bir gerçeğe de apaçık işaret ediyor: Güzelleşmenin sınırlı zamanlara sığdırılması…

Zor olduğuna şüphe yok. Vakitsizlik her geçen gün kendini daha fazla hissettiriyor. Sınırlı zamanlarda bir mola, bir yakın gülümseme görmek, iki kahve yudumlamak bile kimi anlarda mümkün değil. Güzelleşme ihtiyacı da benzer durumda son dönemde. Cilt bakımları, detoks bakımları, kırışıklık giderici çözümler ve daha birçok ihtiyaç için ajandada yer açmak göz korkutuyor.

Günümüzde güzellik odaklı birçok klinik işlem, oldukça kısa sürelerde gerçekleştiriliyor. Dahası, işlemlerin hemen ardından rutin hayata dönüş oluyor. Bir öğle arasını estetik merkezinde geçirip işlemlerin ardından kaldığınız yerden devam edebilmek mümkün. Hayatı kolaylaştıran güzellik diye buna denir!

Elbette işlemlerin öncesinde bulunduğunuz lokasyonla estetik merkezi arasındaki konumu dikkatle ele almalısınız. Peki bir öğle arasında ne gibi işlemler yapılabilir?

Öğle arasını zinde görünümle taçlandırın

Öncelikle kırışıklık, kaz ayağı ve ince çizgilerinize sadece 15 dakikada çözüm sağlanıyor. Öğle arasını daha genç ve zinde bir görünümle taçlandırıyor adeta.

Dolgu işlemleri bir diğer kısa süreli güzellik bölümü. Örneğin dudaklarınızın ihtiyaçlarını bir öğle arasında tamamlayabilir, günün kalan kısmında bambaşka bir görünümle etrafınıza ışık saçabilirsiniz.

çalışan kadın cilt bakımı

İlgili Konu: Doğal kozmetik kullanmak için 5 iyi neden

Cilt bakımı

Güzelleşmenin doğası bakımdan geçer. Erken yaşta başlanan cilt bakımları ilerleyen yıllarda cilt gençliğini ve güzelliğini önemli ölçüde etkiler. Bu sebeple herkesin 20’li yaşlarından itibaren cildini profesyonel uzmanlara emanet edip, cilt temizliği ve bakımına önem vermesi gerekir. Peki cilt bakımı için ‘bir tam gün’ ayırmak zorunda mısınız? Hayır; cilt bakımları için uzun saatler ayırmanıza gerek yok. Programınızı aksatmanıza da. Kısa sürelerde birçok bakım prosedürünü gerçekleştirip rutin temponuza ayak uydurmaya başlayabilirsiniz. Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Diri, aydınlık, daha genç, gözenekleri sıkılaşmış, çok daha temiz bir cilt ile birlikte elbette.

İlgili Okuma: Estetisyen gözüyle güzellik nedir?

Ozon terapisi

Ozon terapisi bir diğer kısa süreli ‘mucizevi’ işlem. Kliniğe geliyorsunuz, steril ortamda ozon terapisi işlemi gerçekleştiriliyor. Siz bu sırada hem keyifli ve dinlendirici bir ortamda dinleniyor, hem de terapinin sonuçlarıyla harika hissediyorsunuz. Toplamda 10 seans olarak kurgulanan ozon terapi işleminde her seans sadece 10-20 dakika sürüyor. Öğle aralarını ayırarak ozon terapi ile tanışabilir, içten dışa güzelliğin dinginliğini tadabilirsiniz.

Bilimsel bir metot olan ozon terapinin yararları saymakla bitmiyor. Ciltteki belli başlı sorunları giderebilen işlem, aynı zamanda kendinizi daha iyi hissetmeniz, uyku düzenini yakalamanız, geç yorulma gibi potansiyel sonuçlar sunuyor. En nihayetinde ozon terapi ile sadece 10 seansta çok daha ‘formda’ ve ‘güzel’ bir şekilde hayatınıza iyilik katıyorsunuz.

çalışan kadın

İlginizi Çekebilir: Sadece 3 adımda daha ince ve zayıf görünmenin yolları

Bol su tüketimi ve doğru beslenmeyi unutmayın

Tüm işlemlerle birlikte doğru beslenme, bol su tüketimi ve fiziksel aktivitelerin sonuçların daha da iyi olmasına katkı sağlayacağını hatırlatalım. Bütün bu uygulamalar daha güçlü, sağlıklı, parlak, genç, yüz ovali düzgün, kırışıksız, sıkı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Sizin için hangi uygulamanın en uygun olacağına karar vermek için kliniğimizden detaylı görüşme randevusu alabilirsiniz.

Genel itibarıyla birçok farklı işlemi, kısa öğle aralarında gerçekleştirmeniz mümkün durumda. Avantajlarla dolu bu işlemlerin süreç olarak pratik oluşu, rutin hayat temposunda geniş bir yer ayrılmaksızın uygulanmasının kilit unsuru.

Daha fazla ‘Bakımlı Ol‘ içeriği için buraya dokunabilirsiniz.