Yeni bir mobilya türü vadeden Muhō, düzenli hayata katkı sağlarken sağlığınızı da düşünüyor. İşte detaylar…

Koronavirüs ile birlikte el hijyeni tarihte görülmemiş düzeyde revaçta… Her ne kadar akıllı telefonlar hijyen sıralamasında sıklıkla geri plana itilse de kesinlikle dikkat edilmeleri gerektiğine de şüphe yok. Evlerde ortalama eğilim, teknolojik cihazların şöyle bir silinmesi ve doğrudan banyoda ellerin yıkanması elbette. Ancak görünen o ki inovatif çözümleri ile tanınan Electrolux ve Umeå Institute of Design (Umeå Tasarım Enstitüsü) öğrencileri güçlerini birleştirip çok daha gelişmiş bir çözüme imza atmışlar…

Muhō adı verilen çözüm, en genel tanımıyla ellerinizi ve cihazları dezenfekte etmeye yarayan nihai bir koridor sanitasyon istasyonu. Evin girişine yerleştirilmesi ve geri döndüğünüzde elinizdekilerin yanı sıra akıllı telefonunuzdaki mikropların anında öldürülmesini esas alıyor. 3 raflı temizleme istasyonu, akıllı telefonun yanı sıra anahtarlarınız, güneş gözlüğünüz ve cüzdanınız için de benzer işlevi sunuyor.

Duvar Rafı

Temas sensörü, nesneyi yerleştirmenizin hemen ardından (2-3 saniye sonra), UV-C ışınlarını etkinleştiriyor, bu form faktör de DNA’sını parçalayarak bakteri veya virüsleri yok ediyor. Teknolojik Duvar Rafı, UV ve el dezenfektanı kombinasyonu ile eksiksiz bir ‘kapıdan girince hijyen’ çözümü sağlıyor özetle.

Saati ve hava durumunu gösteren akıllı aynası bile mevcut…

Sterilize Duvar Rafı

Ellerinizle ilgili çözüm ise nispeten sıradan; en alttaki rafında bir dezenfektan var ve elinizi yaklaştırdığınızda aşapıya püskürtüyor.

En nihayetinde ise yeni bir mobilya türü vadeden Muhō, düzenli olmanıza katkı sağlarken sağlığınızı da düşünüyor.