Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

 

Yumuşacık dokusu, kibar ve zarif rengi ile hafızalara kazınan Keten kumaş hayatımızın her yerinde her daim bizimle. Evlerimizdeki masa örtüleri, şık nevresim takımları, pürüzsüz havlular benzersiz özellikleri ile bizleri kendilerine hayran bırakırken yaşamlarımızı çok daha kolay bir hale getirmede yardımcı oluyorlar. Özellikle giyim sektöründe yükselişte olan keten kumaş ilkbahar ve yaz aylarında çok daha fazla tercih ediliyor. Modern bir görünüş ile konforu bir araya getiren bu harika kumaş her yaşa ve tarza uyum sağlıyor.

Modanın vazgeçilmez parçası keten kumaşın özellikleri nelerdir?

Bu günlerde dünya çapında çok fazla tercih edilen kumaş türlerinden birisi olan ketenin birçok özelliği vardır. Sürekli rağbet gören bu kumaşın özelliklerini aşağıdaki gibi sıralanabiliriz:

  1. Kolay Kolay Eskimez ve Yıpranmaz

Keten bitkisinin gövdesinden ortaya çıkarılan keten kumaşı pek çok işlemin ardından doğal bir elyaf haline getirilir. Olası hasarlara karşı oldukça dayanıklı ve sağlam olan lif yapısı, zamanın ötesine geçer. Dünyanın en güçlü doğal liflerinden biri olan bu kumaşı senelerce kullansanız da yıpranma göstermez ve eskimez. Hatta zaman ile dokusu daha yumuşak, pürüzsüz bir hal almaya başlar.

  1. Her Daim Cildinizin Destekçisi

Kalitesi düşük kumaşlarda karşı karşıya kaldığınız sağlığınıza zarar veren durumları unutun. Hassas veya alerjik olan teninizin keten kumaş ile sonsuz konfora ve rahatlığa kavuşmasına izin verin. Kolay nefes alan keten cildinizin havasız kalmasının önüne geçer. Cildinizin destekçisi, dostu olan keten nemi de emmede oldukça başarılıdır.

  1. Konforunuzu Arttırır

Sert olmayan yapısı ve dokusu ile nereye giderseniz gidin her yerde rahat etmenizi sağlar. Dar ve vücudunuza yapışan kıyafetler yerine ketenden yapılmış kıyafetler konforunuzu arttırır. Sürekli hava alan bu kıyafetler sizlere evdeymiş hissiyatı yaratır. Her daim rahat ve huzurlu olmanızı sağlar.

  1. Çevre Dostudur

Keten kumaş çevre dostu olan ürünler arasında ilklerde yer alır. Ayrıca ham maddesi bitki olan bu kumaş içeriği ve üretimi bakımından zararsızdır. Bu yönü ile de doğayı ve doğa ortamının dengesini bozmaz.

  1. Çeşitliliği Fazla

Herkesin tercih ettiği keten kumaşın çok çeşitli renkleri bulunuyor. Bu renkler arasında ekru, ten rengi, gri tonları ve fil dişi rengi yer alıyor. Kendi tarzınıza uyum sağlayan en iyi rengi bulabilirsiniz. Renkli keten kumaşların şıklığınıza şıklık katacağına da emin olabilirsiniz.

Keten kumaşın kullanım önerileri nelerdir? Nerelerde kullanılır?

Keten çok yönlü bir kumaştır. Birden fazla kullanım alanları bulunuyor. Ketenin kullanıldığı yerlerden bazılarını sizler için aşağıya sıraladık.

  1. Giyim ve modada kendi stilinizi yansıtabilirsiniz
  2. Masa örtüsü olarak evinizi taçlandırabilirsiniz
  3. Keten çarşaflar ile rahat ve konforlu bir uyku çekebilirsiniz
  4. Keten perdeler ile iç mekâna organik bir dokunuş katabilirsiniz