28 Mart Pazar akşamı Terazi Burcu’nun 8 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek.

Dolunay zamanları farkındalığımızın yükseldiği ve bitirme, tamamlanma enerjilerinin yüksek olduğu zamanlar. Bastırılan duygular, üzeri örtülen konular Ay’ın en parlak olduğu Dolunay zamanları ortaya çıkar. Etkileri Dolunay’dan yaklaşık 5 gün önce başlar ve 5 gün sonrasına kadar da devam eder…

Dolunay haritasında Güneş, Chiron ve Venüs’ün Koç burcunda ve partil yani tam kavuşumda olması dikkat çekici. Astrolojide partil kavuşumlar en güçlü etkiye sahip olan açıklardır. Bu da ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, arkadaşlıklar yoluyla yaralandığımız konuların ortaya çıkacağını, çözüme ulaştıramadığımız noktada ise ilişkilerde kopmalar yaşanabileceğine işaret ediyor.

Kendimizi yalnız ve çaresiz hissettiğimiz konularla yüzleşebiliriz. Aslında bu varolan ve kabuk bağlayan yaranın tekrar kanaması gibi bir durumdur.

Diadem sabit Yıldızı’nın aktif olduğu Terazi Dolunay’ında Venüs ve Chiron’un tam kavuşum etkisi ile kendimizi feda ettiğimiz kişi ve konularla ilgili canımızı yakabilecek acı gerçeklerle karşılaşabileceğimizi, ilişkileri tekrar gözden geçirerek bir analiz yapma, sonuca varma ve yön değiştirme şeklinde radikal kararlar alabileceğimizi görüyoruz.

dolunay etkileri

İlginizi Çekebilir: Senin çakraların hangi şarkıyı söylüyor?

Ödüllendirme ve destek

Koç Burcu aktif, enerjik, dışa dönük, önce ben diyen ve öfkeye meyilli bir mizaçtadır. Dolayısıyla her türlü ikili ilişkide empati kurmakta zorlanarak, dürtüsel davranıp rekabetçi ve bencil tavırlar sergileyebiliriz. Davranışlarımıza ve seçimlerimize göre ve dışarıdan aldığımız bazı etkilere göre de ilişkilerimiz evrilecektir.

Venüs parasal konuları da temsil ettiği için maddi anlamda da yeni kararlar alacağımızı söylemek mümkün. Finansal konularda fazla cesur davranıp, riskli adımlar atmaktan kaçının lütfen.

Türkiye’ye göre çıkarılan Dolunay haritasının yükseleninde Akrep Burcu olduğunu ve signifikatörü olan gezegen Mars’ın da 8. Evde 14 drc İkizler Burcunda Kuzey Ay düğümü ile partil kavuşum yaptığını, Dolunay’a da güzel destekleyici bir açı yaptığını görüyoruz. Cursa sabit yıldızının etkisi ile kadersel akımlar, dalganan duygular, hayat ritminde geri dönüşü olmayan değişiklikler aslında bizi bir üst boyuta taşıyacaktır. Gizli saklı kalmış bir takım olaylar, psikolojik konular, ortak paralar, cinsellikle ilgili durumlar ön plana çıkabilir. Gerekli eylemleri yaparsak, aksiyon alırsak eğer, sistem tarafından destekleneceğimizi, ödüllendirileceğimizi de görüyoruz dolunay haritasında.

Kısacası evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları gibi meselelerde artık bazı konuları içselleştirilerek, bazı durumları kabul ederek yeni kararlar almamız gerektiğinin farkına varacağımız bir sürece giriyoruz.

terazi burcu

İlginizi Çekebilir: Ay burcuna göre sevdiğiniz erkeğin kalbini fethetmenin yolları

Kadın hakları ile ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir

Terazi’nin yönetici gezegeni olan Venüs’ün Koç burcunda oluşu eril bir enerjiyi vurguluyor. Bundan dolayı da kadına yönelik şiddet ve cinayet haberlerinin artışı ile bazı baş kaldırılar ve uyanış yaşanabilir bu dönemde. Kadın hakları ile ilgili düzenlemeler için bir yükseliş ve ayaklanma olabilir.

Acının içinden geçerek, dişil ve eril enerjinin dengelenmeye çalışıldığı, gerektiği yerde sesimizi çıkarıp HAYIR demeyi bilmemiz gerektiğini gösteren bir tekamül yolculuğu da diyebiliriz buna…

Chiron ve Venüs Koç’un başrollerde olduğu bu dolunayda, bilinç altımızın derinliklerindeki yetersizlik ve korkularımızla yüzleşecebiliriz. Aile, arkadaş, iş, aşk ya da evliliğin içindeki çaresizliklerimiz somut bir şekilde ortaya çıkabilir.

Peki bu dolunay bize yara mı yoksa şifa mı getirecek? Bunun cevabı bizim farkındalık seviyemizle paralel olarak verilebilir.

28 mart dolunay

İlginizi Çekebilir: Doğum tarihine göre doğal taşınız hangisi?

Yara mı şifa mı?

Chiron yaralı şifacıdır ve Mitolojide yarı insan yarı at yaratık olan kentaurların en bilinenidir.

İçimizdeki hayvani duyguları insani bir şekile dönüştürmek, bilge yönümüzü ortaya çıkarmakla ilgilidir. Kimseyi yaralamadan da mücadele edebilmektir (Chiron Koç). Cursa kavuşumlu Mars Kuzey Aydüğümü partil kavuşumuna üçgen açısı da göz önünde bulundurulduğunda, içimizde bize yol gösteren gizli kalmış bilge şifacıyı bulmamız, bilgiyi güç olarak kullanmamız isteniyor sistem tarafından.

Bazı yaralar kapanmak için değil bizi biz yapmak için vardır.

Canımızı yakan yerde gücümüzü de keşfedebiliriz. Çünkü yara neredeyse, şifa ve cevher de oradadır.

İlginizi Çekebilir: Bu yıl bizleri neler bekliyor? Koronavirüs, ABD, değişim, yılın en kritik günleri…

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.