Kaşlarımız, yüzümüzde kendimizi ifade etmekte büyük bir öneme sahip. Fakat bazı durumlar sonucu kaşlarımız istediğimiz kadar gür ve sağlıklı durmuyor olabilir. Şimdi hazırsanız kaşlarımızın daha hızlı uzaması ve gürleşmesi için kaş çıkaran yağlardan bahsedeceğiz.

Modadan her dönem kaşlarımızda nasibini almakta. Bazı dönemlerde çok ince yay gibi kaşlar moda olmuştur. Bu modaya uymak isteyen her kadın uzun bir süre kaşlarını ip ince almış ve kaşlarını küstürmüştür. Şimdi ise gür ve kalın kaşlar moda olduğu için birçok kadın kaşlarını gürleştirmek istemekte. Kaşlarımız çok hassas bir yapıya sahip oldukları için özellikle uzun süre devam eden belirli alışlar sonrası bir daha kaş çıkmama olasılığı çok yüksek oluyor ve bu duruma kaşın küsmesi adı veriliyor.

Kaşların daha gür ve hızlı uzaması için öncelikle doğal yollara başvurmalıyız eğer istediğimiz sonuca ulaşamazsak yani son çare olarak güzellik uzmanları tarafından yapılan işlemlere başvurmakta fayda var. Kaşlar için öncelikle kaş çıkaran yağları araştırmak gerekmekte. Daha sonrasında kaşlarınıza araştırmalarınız sonucu tek bir yağı ya da birden fazla yağ ile karışım hazırlayarak düzenli olarak kullanmak gerekir. Kaş çıkarma konusunda sıkça tercih edilen yağları sizler için derledik. İşte kaş çıkaran yağ listesi…

kaş gürleştirme çıkarma
Jojoba meyvesi…

İlginizi Çekebilir: Nane yağının faydaları ve doğru kullanım şekilleri

Kaş çıkaran yağlar hangileri?

Zeytinyağı: Zeytinyağı, A ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. A vitamini kaşlarınızın daha gür olmasını sağlarken E vitamini kıl köklerini besleyecek. Zeytinyağını tek başına kaş çıkaran yağ olarak kullanabileceğiniz gibi hazırlayacağınız karışımların içerisinde de mutlaka olması gereken bir yağdır.

 • Sarımsak Yağı: Özellikle son zamanlarda saç çıkartma konusunda popüler hale gelmiş sarımsak yağını kaş çıkartan yağlar arasına da eklememiz mümkün. Sarımsak yağı kıl köklerini güçlendirerek dökülmeleri en aza indirir, dökülen kıl köklerin yeniden hızlı bir şekilde çıkmasına katkı sağlar.
 • Badem Yağı: Kaşları gürleştirme konusunda badem yağının da içerisinde yüksek oranda D ve E vitaminlerinin bulunması sebebiyle büyük bir yarar sağladığı herkes tarafından bilinmekte. Badem yağını uyumadan önce kaşlara sürüp ufak bir masaj yapıp sabaha kadar bekletmenin ve tamamen emilmesinin etkiyi daha da arttırdığı konusunda araştırmalar mevcut.
 • E Vitamini Yağı: Bahsettiğimiz birçok yağın içerisinde E vitamin bulunmakta. Bu yağları alabileceğiniz gibi direkt eczaneden E vitamini yağını tedarik ederek de kullanabilirsiniz. E vitamini kaşlarınızın sağlıklı görünmesini sağlarken aynı zamanda, kıl köklerinin kalınlaşmasını ve kıl köklerinin güçlenmesini sağlar.
 • Hindistan cevizi Yağı: Kaşların protein kaybetmesi engellenir. Antibakteriyel özelliği sayesinde kıl deride yaşadığınız başta mantar olmak üzere çeşitli sorunları yok etmede gözle görülür bir etki sağlar.
 • Argan Yağı: Kısa bir süre önce popüler olan ve neredeyse herkes tarafından tüm faydaları ezbere bilinen argan yağı kaşlarımızın kolayca dökülmesini engelleyerek kıl köklerini beslemekte.

Burada bahsettiğimiz tüm kaş çıkaran yağları tek olarak kullanabilirsiniz elbette ama hepsini karıştırıp kullanarak kaşlarınızın daha hızlı uzayacağını bilmelisiniz.
Kaşlarınızın olabileceği en kısa sürede gürleşip uzaması için sizlere aktarınızdan kolayca temin edebileceğiniz yağlarla kolay bir karışım tarifi vereceğiz.

kaş uzatan yağlar

İlginizi Çekebilir: Manikürde kanamayı psikolojik yaklaşım ile önleyin

En kısa sürede kaş çıkaran yağ karşımı

Kaş çıkaran birçok yağ var ama bazıları bunu mümkün olan en kısa sürede gerçekleştiriyor…

Gerekli malzemeler;

 • Zeytinyağı
 • Badem yağı
 • Jojoba yağı
 • Argan yağı
 • Sarımsak yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Temiz bir maskara fırçası
 • Yağları içerisine koyabileceğiniz bir kap

Öncelikle kullanacağınız yağların tamamen doğal olmasına özen göstermelisiniz. Kullanacağınız yağların kalitesine göre kaşlarınızın gürleşme ve uzama süresi değişecektir. Yağların hepsinden eşit miktarda kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yağları kullanacağınız zaman kullanacağınız kadar hazırlayabileceğiniz gibi bir kap içerisinde tamamını hazırlayıp serin ve güneş görmeyen bir alanda muhafaza ederek saklayıp kullanabilirsiniz. Bu karışımı günde en az bir kere uyumadan önce kaşlarınıza masaj yaparak uygulayıp bekletmelisiniz.
Sonucu daha hızlı görmek için kaş çıkaran yağları kullanmadan önce kaşınıza uygun dermaroller yapabilirsiniz.

Okuma Önerisi: Saç dökülmesine karşı 11 etkili metot