Akıllı telefonlarda ‘katlanabilme’ formu, birkaç sene önce prototip esaslı çalışmalardan ve fütüristik yaklaşımdan sıyrılarak teknoloji raflarına, yani son kullanıcıya uzandı. Samsung, Huawei gibi öncü markaların ilk modellerin dikkat çektiğine de şüphe yok. Bu ilginç (katlanabilme) özelliği, mobil dünyada son dönemin en çarpıcı inovasyonlarından biri aynı zamanda. Menteşe sistemi yardımıyla kapanıp açılma ve gerektiğinde tablet gibi büyük bir ekran sunarak açılıp daha sonra kapatılarak cepte ya da çantada taşınabilme bu kapsamdaki genel konsept durumunda.
Peki bu yaklaşım dizüstü bilgisayarlara taşınırsa?

Aslında taşındı.

Lenovo-ThinkPad-X1-Fold-fiyat

Lenovo, dünyanın katlanabilen ilk dizüstü bilgisayarını geçtiğimiz aylarda tanıttı. Lenovo ThinkPad X1 Fold adıyla gelen inovatif aygıt, Türkiye’de ön siparişe açıldı bile. Fiyatı ise yaklaşık 35 bin TL. 

Kitap gibi katlanabilen, yan yana iki ekranın aynı anda kullanımına imkan sağlayan ThinkPad X1 Fold, devrim niteliğinde taşınabilirlik ve çok yönlülük sunuyor.

ThinkPad X Fold, kullanıcıya isterse bölünmüş ekran deneyimi isterse de kalem, klavye ya da parmakları kullanarak kesintisiz iki ekranla en yeni teknoloji imkânı sağlıyor. 999 gram ağırlığı ile kolayca taşınabilecek hafiflikteki ürünü kullanıcı, dilerse küçük bir çantaya kolayca sığdırabiliyor.

Geliştirilmesi beş yıl süren ThinkPad X1 Fold, sınırları zorlayan ve teknolojiyle ilişkimizi yeniden şekillendiren yeni bir kişisel bilgisayar kategorisi yaratıyor. ThinkPad X1 Fold, uzaktan, ofisten ve karma çalışma modellerine uyum sağlıyor. Bu öncü teknolojiyi kullanacak kişilerin, özel ihtiyaçlarına uyum sağlayacak yaratıcılık, iş birliği ve eğlence olanakları da sunuyor.

Lenovo-ThinkPad-X1-Fold-ozellikler-ve-fiyati

Yüksek renk ve ses kalitesi

13,3 inç OLED ekranı bulunan ThinkPad X1 Fold, yüksek renk kalitesinde 2K (2048×1536 piksel) çözünürlük sunuyor. Klavyesi ile normal dizüstü bilgisayar gibi rahatlıkla kullanılabilen ThinkPad X1 Fold isteğe bağlı olarak tablet gibi de kullanılabiliyor. Ayrıca Dolby Atmos hoparlörlerle yüksek ses kalitesi de sağlıyor.

Yapmak istediklerinizi önceden tahmin ediyor

Ekranı çevirdiğinizde, Lenovo Mode Switcher uygulaması sayesinde ekrandaki pencereleri kullanmak istediğiniz yöne doğru çeviriyor. Kullanıcıların ekranı hızla ve kolayca ikiye bölmesine ya da büyük bir görüntü elde etmek için tam genişliği kullanmasına olanak tanıyor.

Kolayca katlanan ThinkPad X1 Fold, çevrimiçi göz atma, video aktarma ya da sunum izleme amacıyla ayrıca tablet gibi de kullanılabiliyor.