Özgüveninizi zirvede hissettiğiniz zamanları hatırlayın. Hepsi için muhtemel ortak noktalardan biri, yüz ve cildinizin diğer yakın zamanlardan daha duru, berrak ve ışıltılı olması. Yaşam ışığınızın yüksek olmasıyla teniniz arasında yakın bağlantı var. Bu nedenle yüzünüzde bir takım sorunlar varsa bunun çözüm yollarını araştırmanız son derece normal, çünkü iyi görünmek ve elbette iyi hissetmek herkesin hakkı.

Lipofilling Yüz Yağ Enjeksiyonu, yüzdeki birçok sorun için geliştirilmiş bilimsel, hızlı ve etkili bir çözüm. Efektif ve yenilikçi bir yöntem olmasının yanı sıra etkisi yönüyle de kanıtlanmış durumda. Peki nasıl bir yöntem, Lipofilling kimler için uygun, Lipofilling yan etkileri var mı?

Vücuttaki yağ dokularının diğer dokuları iyileştirici etkisinin esas alındığı bir yöntem. Uygulama; yağ hücrelerinin alınması, hazırlaması ve enjekte edilmesi şeklinde üç ana bölüme sahip. Genel anestezi uygulamasıyla başlanıyor. Devamında vücudun yağ ağırlıklı bölgelerinden (göbek, kalça ve basen bölgesi gibi) sterilizasyon ve 0.5 cm gibi çok küçük bir alanda özel enjektörlerle uzmanlık gerektiren özel bir yöntemle alınan dokular, yüzdeki sorunlu alanlara naklediliyor.

Yağ alma işleminde 2 mm kalınlıktaki özel kanüller ile ileri geri hareketler yapılıyor, negatif basınçta sürekli olarak ışınsal hareketlerle işlem gerçekleştiriliyor. Kanüller ile alınan yağ dokuları, bekletilip süzülüyor, ayrılan kan ve sıvılardan ayrıştırma yapılıyor. Kalan kısım, yine özel bir yöntemle yüzde deri altına uygulanıyor. İşlem sırasında uygulanan yağın, 1 yıl içerisinde belirli bir kısmını kaybedeceği planlamasıyla cilde genelde yüzde 30-50 daha fazla miktarda yağ veriliyor.

Dolgunluk ve hacim kazandırmasının yanı sıra cilt-altı yağ dokusunun azalmasına bağlı deformasyonu kısa süre içerisinde ortadan kaldırıyor.

Dudak ve yanak bölgesi dahil yüzde genel görünümü iyileştiren yöntem, genel itibarıyla ağız kenarları, burun çevresi/kenarları, alın, elmacık kemikleri ve çeneye uygulanıyor. Dudak kalınlaştırma için de kullanılıyor.

Kanserojen içerikli maddeleri merkeze alan ‘eskide kalmış’ yöntemleri geride bırakan Lipofilling Yüz Yağ Enjeksiyonu, yağ dokusunun varlığını sürdürdüğü süre boyunca etkisini devam ettiriyor. Bu süre, bazı kısımlar için uzun yıllar şeklinde.

Başarısı kanıtlanmış olan estetik metot, yüz kusurlarının giderilmesini sağlayarak istediğiniz görünüme ulaşılması açısından üstün sonuçları mümkün kılıyor. Belli bir kapsam dahilindeki cilt sorunlarının çözümünde yüzde 100’e yakın başarı sergiliyor.

  • Daha iyi göz konturu
  • Pürüzsüz, bebeksi ve duru cilt görünümü
  • Yüz ve elmacık kemiği hatlarında değişim sağlıyor.

yüz yağ enjeksiyonu

İlginizi Çekebilir: Netflix’teki tantra ile ilgili belgeselin öğrettikleri

Yüzde nerelere uygulanıyor?

Ağız kenarları, yanak bölgesi, dudak, burun çevresi/kenarları, alın, yanak bölgesi, elmacık kemikleri ve çeneye uygulanıyor. Dudak kalınlaştırma için de kullanılıyor. Ayrıca bacak, kalça, gövde, meme gibi vücut kısımlarına da uygulanabiliyor.

Ne kadar süren bir uygulama?

İşlem 1-2 saat sürmektedir.

İyileşme süreci ne kadar sürüyor?

Lipofilling iyileşme süresi nispeten kısa. Sonrasında 2 gün kadar belirli aralıklarla ödemi azaltmaya yönelik soğuk uygulaması yapılıyor. Ertesi gün duş alınabilir. Yine bir gün sonra ciltte nemlendirici kullanılılabilir.

Uygulamanın ardından oluşan ödemin geçmesi 1-2 hafta sürüyor. Sonuçların alınması da devamında netlik kazanıyor. Yağ alınan karın, vb. bölgelerde hemen hiç iz kalmaz.

Sonuçlar ne zaman görülüyor?

Lipofilling sonuçları alınmaya başlaması 20-30 günlük süreyi gerekli kılıyor. 1. ayın sonrasında özellikle 2 ve 3. ayda çok daha iyi ve kaliteli bir cilt net olarak görülüyor.

patates suyu cilde faydaları

İlginizi Çekebilir: Esenlik ve mutluluğu esas alan cinsel detoks hakkında bilinmesi gerekenler

Lipofilling fiyatları

Yüz yenileme yöntemi olan Lipofilling fiyatları için estetik merkezlerine başvurarak öğrenebilirsiniz.

Lipofilling kimler için uygun?

Görüşme ile birlikte olası sonuçlar, detaylar aktarılıyor, uygulamaya uygunluk belirleniyor.

Yan etkisi var mı?

Kimyasal içeriğe sahip ya da laboratuvar ortamında hazırlanmış ‘yapay’ bir malzeme olmadığı için (kendi vücut yağ dokunuz kullanılıyor) alerjik reaksiyon görülmüyor. Ayrıca kalıcılığı yüksek bir metot. Dudak çevresi gibi ‘yoğun hareketin görüldüğü’ kısımlarda daha kısa süreli etki göstermesinin yanında bazı bölgelerde ömür boyu kalıcı. Kalıcılığı bölge, uzmanlık ve tekniğe bağlı. Bu nedenle uzman olan güvenilir kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Lipofilling yönteminin bilimsel detayı

Yöntemin kökeni liposuction (plastik cerrahide kullanılan bir yağ giderme prosedürü) ve adipoz dokusu nakli. Zira her iki yöntemin bir tür bileşimi şeklinde. Yağ dokusunun bir bölgeden alınıp başka bir bölgeye aktarımı şeklinde özetlenebilir. Yağ dokusu, cildin belli bölgelerine deri altından enjekte ediliyor, burada mekanik olarak parçalanmış yağ dokusunun ‘öncü kök hücrelere’ dönüşümü meydana geliyor, sonuç olarak zaman içerisinde yüz bölgesinde güçlü bir yenilenme sağlanıyor. ‘Basit’ bir uygulama ve karmaşık olmayan tamamen bilimsel, gerekli prosedürler var.