Mars; astrolojide savaş gezegeni olarak bilinir aynı zamanda irade gücümüzün, enerjimizi kullanış şeklimizin ve girişim kapasitemizin temsilcisidir. Mars; atılgandır, istediğini elde etmek için tereddüt etmez; arzularının peşinden gider. Ancak 23 Nisan’da geçiş yapacağı Yengeç burcu için bu özellikleri saymak pek mümkün değildir. Yengeç; Mars’ın aksine içine kapanık, Ay’ın etkisindeki değişken ruh haliyle gel-gitler yaşamaya meyilli, kabuğu kırılması zor, duygusal bir burçtur. 23 Nisan-11 Haziran arası düşüşte olduğu Yengeç burcunda Mars doğasını rahat bir şekilde ifade edemeyecek.

Mars Yengeç transitinde daha korumacı, daha pasif, daha az risk alan, edilgen ve kendi koruma alanını çizen sonra harekete geçen bir yapıda olabiliriz.

Bu transitinin burçlar üzerine etkisini  yükselen burcunuza göre okumanızı öneririm yükselen burcunuzu bilmiyorsanız güneş burcunuza göre de okuyabilirsiniz.

KOÇ BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi aile bireyleri, gayrimenkul, ev ve yerleşim yeri, atalar ve aile kökleri alanınızdan etkileyecek. Aile bireylerine karşı her zamankinden daha hassas ve duygusal yaklaşabilirsiniz. Yatırım yapmak ve ev, arsa, vs. gayrimenkul almak isteyebilir, ofisinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Aile albümlerini karıştırmak, atalarınızla ilgili araştırma yapmak geçmişinizi araştırmak isteyebilirsiniz.

BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi iletişim, eğitim, kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, sosyal medya ve yakın çevre gezileri alanınızdan etkileyecek. Sosyal medyada kendinizi ön plana çıkarabilmek için çabalayabilirsiniz; fakat aksiliklere hazır olun. Kardeşler ve yakın akrabalarınızla olan ilişkilerinizde daha korumacı, pasif ve edilgen tavır takınabilirsiniz. Dolayısıyla yakın çevre ile ilişkileriniz biraz hassas olabilir bu dönemde. Araba kullanırken her zamankinden daha dikkatli olun. Kaza ve sakarlıklara aman dikkat!

İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi kendi kazandığınız para alanından etkileyecek. Yeni gelir kaynakları elde etmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bunu için her zamankinden daha fazla efor sarfetmeniz gerekebilir. Kazandığınız paranın bir bölümünü aileniz ve kendi geleceğiniz için biriktirmek isteyebilirsiniz. Ev, aile, yuva için harcamalarınız artabilir. Gelir gider dengenize dikkat edin.

mars yengeç etkileri

İlginizi Çekebilir: Hayatı nasıl yaşıyoruz?

YENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR

Marsın burcunuzda transiti sizi kendinizi, kişiliğinizi, hedeflerinizi, yeteneklerinizi ve projelerinizi anlatmanız açısından harekete geçirecektir. Hayatınızda önemli bir değişim yaşayabilirsiniz. Dış görünüşünüz ile ilgili bir değişim yapmak isteyebilirsiniz. Her zamankinden daha duygusal hissedebilirsiniz. Her türlü ikili ilişkide iletişim dilinize dikkat etmeniz gerekebilir. Mars Yengeç burcunda!

ASLAN BURCU VE YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR

Marsın yengeç burcunda transiti sizi kayıplar, gizli düşmanlar, arkadan dönen dolaplar, kapalı yerlerde geçen çalışmalar, hastaneler ve bilinçaltınızdan etkileyecek. Daha görünür olmadan harekete geçmek isteyeceksiniz. Bilinçaltınızı aktif hale gelebilir. Bazı korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Eski anılar ve hatıraları gözünüzde canlandırabilirsiniz. Uyku düzeniniz bozulabilir. Uyku, yemek düzeninize, sağlığınıza çok dikkat edin.

BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BAŞAK OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi arkadaşlar ve sosyal çevre alanınızdan etkileyecek. Arkadaşlarınızla birlikte sosyal çevrenizde harekete geçebilir. Eski arkadaşlarınızla bir araya gelip eski günleri yad etmek isteyebilirsiniz. Sosyal sorumluluk projelerinde görev alabilirsiniz. Çocuk ve aile ile ilgili Dernek ve klüplerde sosyal medya üzerinden çalışabilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızla aranızda yaşanabilecek tatsızlıklara karşı dikkat olun.

TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN BURCU TERAZİ OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi iş hayatınız ve kariyer alanınızdan etkileyecek. Kariyerinizde daha üst pozisyona geçmek için daha pasif şekilde de olsa harekete geçmek isteyeceksiniz. Çok çaba sarfedip az yol katedebildiğinizi düşüneceksiniz. Yeni müşteri bulma, yeni gelir kaynakları elde etmek için çok çalışacaksınız. Yönetici ve iş arkadaşlarınızla olan iletişiminize dikkat edin.

AKREP BURCU VE YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular, basın-yayın, medya alanından etkileyecek. Yurtdışında ticaret yapmak için harekete geçebilir, bunun için çok çaba harcayabilirsiniz. Yurtdışı seyahatleri ve yurtdışı eğitimleri gündemde olacak. Tüm bu konularda bir takım aksaklıklar yaşanabilir.

YAY BURCU VE YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi başkalarının parasını yönetme kredi, borç, alacak, nafaka ve miras alanınızdan etkileyecek.  Kredi almak alacaklarınızı tahsil etmek borçlarınızı ödemek için harekete geçebilirsiniz. Bu dönemde ekstra harcamalarınız, vergi borçlarınız vs olacaktır. Aile içinde miras paylaşımı da gündeminizde olabilir. Bu transit esnasında operasyon ve ameliyat geçirme ihtimaliniz olabilir.

mars yengeç transiti

İlginizi Çekebilir: Doğru insan, yanlış zaman!

OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

Mars yengeç transiti sizi ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanınızdan etkileyecek. İkili ilişkilerinizde harekete geçmek, problemleri çözmek isterken bazen işler sizin için arap saçına dönüşecek. Eşinizle konuşarak evliliğinizde yapılması gereken düzenlemeleri uzlaşı isteyen konuları masaya yatıracaksınız. Tartışmalar ve anlaşmazlıklar mutlaka olacaktır bu dönemde, sakin olun. Ortaklık kurmak için şartları iyice araştırın, risk almayın. Unutmayın Mars Yengeç burcunda.

KOVA BURCU VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Mars yengeç transitinde gündelik rutin işleriniz, evcil hayvanlar, sizin için çalışanlar ve hastalıklar alanınızdan etkileneceksiniz. Gündelik işlerinizi yaparken korumacı ve sevdiklerinizi düşünen bir tavır sergileyebilirsiniz. Sizin için çalışan kişilerle ilişkilerinizi geliştirmek için de çalışabilirsiniz. Mide göğüsler, ciğerler yengeç burcunun kontrolündedir. Bu transit süresince bu organların sağlığına dikkat etmenizi öneririm. Fazla çalışmaktan sağlığınız zayıf düşebilir dikkatli olun.

BALIK BURCU VE YÜKSELEN BURCU BALIK OLANLAR

Mars Yengeç transiti sizi aşk, ilişkiler, çocuklar, hobiler, spekülatif kazançlar alanınızdan etkileyecek. Aşık olmayı her zamankinden daha çok isteyebilirsiniz. Fakat fazla duygusal ve hayalperest olursanız aşk konusunda sorunlar yaşayabilir, haksızlığa uğrayabilirsiniz. Çocukları olanlar onlar için bu dönemde daha fazla enerji harcayabilirler. Çocuklarınızla ilişkilerinizi güzelleştirebilir sanat ve müzik eşliğinde aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Baharla birlikte alerji sezonu da açıldı. Toz polen derken,  Japonya’da yapılan yeni bir araştırma mevsimsel alerji vakasına yeni bir bakış açısı kazandırdı. Bilim adamları tarafından oluşturulan bir araştırma ekibi, artan alerjik reaksiyonların stres hormonu arasındaki bağlantıyı araştırmak için bir dizi deney yaptı. Daha önce yapılan çalışmalara dayandırılarak yapılan araştırma sonuçları, stresli anların mevsimsel alerjilerin semptomlarını kötüleştirdiğini dolayısıyla kurdeşen veya kızarıklığa yatkın kişilerin daha da fazla bu durumdan etkilendiğini doğruladı. Uzmanlar stresi azaltmanın geleneksel alerji tedavisinin yerini tutmadığını belirtse de, genel olarak sağlıklı yaşam rutininize dahil ederek alerjilerle baş edebileceğinizi söylüyor.

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.