Havaların, yeşil ağaç yaprakları ve gülen yüzlerin pozitif enerjiye dair tüm hünerlerini gösterdiğini tartışmamıza gerek yok sanırım. Yaz apaçık yanıbaşımızda ve gardıroplar da iyiden iyiye t-shirtler’le daha yakın temasta. Peki hiç merak ettiniz mi; hangi renge sahip t-shirt’leriniz sizi daha mutlu eder? Alışveriş tercihlerinizde eliniz hangi renklere uzanırsa, giymenizle birlikte daha iyi hissedersiniz? İşte bu sorulara dair bazı yanıtlar söz konusu.
Gelin, hep birlikte iyi hissettiren t-shirt renklerini inceleyelim…

Kırmızı

Bakın, burada her zaman için giyilebilecek tamamen kırmızı bir t-shirt’ü kastetmiyoruz, öncelikle bu konuda hemfikir olalım, ana renk olmak zorunda değil ama ‘tamamlayıcı’ renk olması mükemmel bir seçim olur.

Yüksek enerji ve ‘güç’ ile ilişkili bir renk olan kırmızı, anında fark edilir. Cesaret, güç ve hırs gibi duyguları da ifade eder. Bununla birlikte uyanıklığa, hız ve fiziksel olarak iyi hissetmeye de işarettir. Güven aşılamanıza yardımcı olabilir. En nihayetinde de mutlu hissettirir.

Mutlu Olmanızı Sağlayan Tshirt Rengi

Turuncu

Neşeli, davetkar ve sıcak bir renk olan turuncu, yaz mevsimlerinin en lezzetli tonlarından. Duygusal olarak gücü, dışadönük olmayı ihtiva eder. Etkileşimi ve ilişki kurmayı teşvik eder. Bununla birlikte ön yargılara açık bir renkttir; çok fazla turuncu bazen karşı taraftakiler açısından sinir bozucu olabilir, ayrıca herkes turuncu renge bayılmak zorunda değildir.

Sarı

İyimserlik, parlaklık, neşeli tutum ve zihinsel berraklığın rengi sarı, yaratıcı, net ve pozitif. Depresyonun hafifletilmesinde ve gülmeyi teşvik etmede harika bir seçim. Öfke sürelerini kısaltır, aktif yaşamı teşvik eder; en genel tanımıyla t-shirt’leriniz için mutluluk dolu harikulde bir seçim olur.

Yeşil

Sakinleştirici, hoş bir renkttir. Stres azaltıcı, yenileme, denge, ferahlık ve huzur doludur. T-shirtlerinizde beyaz üzerine yeşil bitki figürleri de dahil olmak üzere birçok şekilde tercih edilebilir.

Mavi

Yaz renklerinden biri de mavi. Dinlenmek ve sakinliği temsil eder çok popüler bir renktir. Aşırı hiperaktif çocuklarda bunun dengelenmesinde rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hayal gücünü ve sezgisel düşünmeyi teşvik eder. Birçok tonu vardır; koyu renkler bir miktar karamsarlık hissi uyandırabilir.

Menekşe

Ergenlik çağındaki kızların en sevdiği renklerden biri olan menekşe rengi, muhteşem bir ‘mutluluk’ idolü. Sanatsal yeteneklerle ilişkili bir renk de olan menekşe ya da mor renk, yaz dönemi t-shirtleri için neşenizi artırıcı en iyi seçeneklerden biri.

Bu renklerin hepsi aynı zamanda hemen her türlü giysi veya eşyada ‘mutlu eden renkler’ arasında kabul edilir.