Spotify’ın Türkiye’deki popülaritesine şüphe yok. Ancak bu alanda başka alternatifler de mevcut. İşte bunlardan biri olan Deezer, İyi Hisset adını verdiği kanalı ile dikkat çekiyor.

Deezer, Mayıs ayında gerçekleştirdiği küresel bir anket çalışması ile insanların karantinanın ilk dalgasında kendilerini daha iyi hissettirecek melodilere yöneldiğini keşfetti. Katılımcıların yüzde 90’ı sesli içeriğin duygusal durumlarını iyileştirmekte yardımcı olduğunu hissetti.

Geçen Mart ayında dinleyicilerini karantina sürecinde desteklemek için özel bir “Evde Kal” kanalı hazırlayan Deezer, kansmandan sadece bir hafta sonra “ Sleep” (Uyku) gibi çalma listelerinin dinlenme oranında yüzde 121’lik artış kaydetmişti. İyi Hisset listesi ise Türkiye’de en çok dinlenen 10 çalma listesi arasına girmişti. Bu nedenle Deezer, gün içinde bir moral desteğine ihtiyaç duyan dinleyicilerinin bu ihtiyaçlarını karşılamak için “İyi Hisset” kanalı sundu.

Yeni kanalda:

  • ‘Happy hits’ gibi modunuzu yükselten ve daha iyi hissetmenizi sağlayan listeler.
  • İç huzurunuzu bulmanıza yardımcı olacak doğa sesleri koleksiyonları, rehberli yoga, meditasyon ve soundscape’ler .
  • Gevşemenize ve kolaylıkla uyumanıza yardımcı olacak Bedtime ASMR gibi çalma listeleri.
  • Güne güzel bir başlangıç için Jameela Jamil ‘iWeigh’, Happy Place veya Food for thought gibi ilham verici podcast’ler.
  • Dünyaca tanınan 6 megastar tarafından Deezer dinleyicileri için hazırlanan ‘Escape with Ava Max’ ve ‘Chill Vibes with Wizkid’ gibi VIP çalma listelerini bulabilirsiniz.

O zaman takın kulaklığınızı, arkanıza yaslanın ve bırakın Deezer bu dönemi atlatmanıza yardımcı olsun. ‘İyi Hisset’ kanalına uygulama, Deezer web sitesi veya masaüstü uygulaması üzerindeki Müzik sekmesinden ulaşabilirsiniz.