Türkiye saati ile 22:05 de, İngiltere saati ile 19:05’de Kova Burcu’nun 23 derecesinde gerçekleşecek olan 11 Şubat 2021 Yeni Ay’ını incelediğimizde hem güzel hem de handikapları olan bir Yeni Ay olduğunu görmekteyiz.

Astrolojide yeni aylar, yeni bir şeylere başlamak, yeni planlar yapmak ve kişisel niyetler belirlemek için harika zamanlardır. Hedefleri belirlemek, yeni adımlar atmak veya geleceğiniz için ön plan yapmak söz konusu olduğunda, yeni aydan daha iyi bir başlangıç zamanı yoktur. Ancak bu Kova Yeni Ay’ında Merkür gerilemesinin de devam ettiğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle yeni ay planlarımızda kafamız kolayca karışabilir veya herhangi bir netlikle gelecekteki niyetleri belirlememizi zorlaştırabilir. Ayrıca anın haritasındaki Satürn Uranüs partil dik açısı 15 Haziran  ve 24 Aralık 2021’de tekrarlayacak; aynı alan tekrar tetiklenecek. Merkür Retro’lu bir Kova Yeni Ay’ı yaşayacağımızı da göz önünde bulundurursak eğer, acele kararlar vermek yerine, yıl geneline yayılan bilinçli adımlar atmakta fayda var diyebiliriz. Bu durumda yapılabilecek en güzel şey, adım atmayı planladığımız yenilikler üzerinde düşünüp fevri kararlar yerine, Merkür Retrosu bitiminde yani 21  Şubat sonrası bunlarla ilgili aksiyon almaktır.

Yine anın haritasında Venüs Jüpiter Kova kavuşumu ve yanı başındaki Merkür Retrosunu görüyoruz. Bu çok güzel ve şanslı bir gökyüzü fenomenidir ve geçmişten tanıdığımız insanlardan gelecek faydalar, fırsatlar çıkacak karşımıza demek oluyor. Eski tanıdıklardan, arkadaşlardan alınacak güzel teklifler olabilir. Eski bir konu ya da problem çözüme ulaşabilir.

Yeni Ay’da Venüs Jüpiter Kova kavuşumu çok olumlu ve özel olup dikkat çekse de Mars Boğa’dan aldığı dik açı, hatta Uranüs Boğa’dan da alınan sert açılar, bazı sabit durumların, zorlayıcı etkilerin yaşanacağını  bizlere gösteriyor. Toplumsal meseleler, ayaklanmalar, isyanlar ve protestolar, maddi konularda çalkantılar, teknoloji, uçuşlar, elektrik, elektronik konularda aksaklık, kesintilerin olabileceğini gösteren bir enerji barındırıyor. Dünya genelinde yer sarsıntıları, sel ve şiddetli fırtınalar olabilir.

Stelyum, zodyakın bir burcunda bir dizi gezegene sahip olduğumuz zamanlardır. Bu Yeni Ay zamanında, Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Jüpiter ve Satürn’ün hepsi Kova burcunda olup Kova Stelyum’u süper yüklü, destansı bir enerji alanı yaratacak. Bu güçlü gezegen çekimiyle, odağımızın genişlediğini veya yeni yüksekliklere kaydığını fark edebiliriz.

Neye odaklanmayı seçiyorsun?

Kova enerjisinin bu güçlü konsantre dozu, çağrıldığımızı hissettiğimiz şekilde kanalize edilebilir. Odaklanmayı seçtiğimiz şey genişler ve bunun Şubat Yeni Ayının enerjileri altında güçlendiğini hissedebiliriz…

kova yeni ay

İlginizi Çekebilir: 200 bin gönüllü koronavirüs tedavisi için bilgisayarında simülasyon çalıştırıyor

Vizyonunuzu nerede genişletebilirsiniz? Yaptığınız şeylere nasıl bir yenilik getirebilirsiniz? Değişimin akışını nerede kucaklayabilirsiniz?

Bu enerji, kullanmanız ve birlikte çalışmanız için oradadır, bu yüzden içinizdeki Evren ile bağlantı kurun ve nerede çağrıldığınızı görün.

Kova enerjisi devrim niteliğindedir, yenilikçidir, uyanmaktadır ve geniştir. Beraberinde yeni fikirler, yeni hırslar ve kendimizi birbirimizin içinde görme armağanı getirir; bilim, yeni icatlar-buluşlar, mühendislik, uzay, havacılık ve uçaklar, meteorolojiyle, elektrik-elektronikle,  astronomi, astrolojiyle, sosyal medya, fotoğrafçılık ve iletişimle ilgili gelişmeler büyük bir ivme kazanacaktır.

Kova burcundaki bu güçlü gezegen kuvveti Yeni Ay tarafından etkinleştirildiğinde, küresel düzeyde de değişimler görebiliriz.

En son 60’larda bunun gibi güçlü Kova enerjisine sahip olduğumuzda Hippi karşı kültür hareketine denk gelmişti. Bu hareketin eşitlik, barış ve topluluk için savunduğu her şey, Kova burcunun enerjisiyle çok fazla bağlantılıdır.

Bu Yeni Ay zamanında, bu değerlerden bazılarına geri dönmek ve/ya belki de onları toplumumuza daha fazla dahil etmek için güçlü bir istek olabilir. Herkese fayda sağlayan topluluk, eşitlik ve sosyal programlar yaratmak bu enerji altında mümkündür.

Yeni Ay’ın “Deneb Algedi” sabit yıldızı ile kavuşumu, hemen olmasa da önümüzdeki aylarda ve yıllarda çiçek açacak olan bu yönde ekilen tohumların farkına varacağız. Ayrıca, tüm Kova enerjisiyle, Aralık 2020 Gündönümünde deneyimlediğimiz Büyük Kavuşum (Sahipkıran) enerjisi de aktive olacak. Çünkü Deneb Algedi sabitkıran ile çalışan bir sabit yıldızdır. O zamanki enerji ‘yeni bir dünyanın’ doğuşuydu. Daha yüksek titreşim enerjileri ile daha uyumlu ve bu mevcut realitenin kısıtlamaları ve yoğunluğunun dışına çıkan yeni bir dünya. 21 Aralık 2020’de hepimizin daha yüksek bir gerçekliği resmetmeye başlayabileceğimiz yaratıcı potansiyele sahip bir yere kapı açıldı; ancak bu Yeni Ay şimdi, bir aktivasyon noktası oluşturuyor.

Bu enerjiyi sadece kendi iyiliğiniz için değil, herkesin iyiliği için titreşiminizi artırmak için kullanın. Bu, titreşiminizi yükseltmenin ve onu tüm gezegene şifalı sevgi göndermek için kullanmanın zamanıdır.

Kendi iç alevinizin parladığını ve bu gezegendeki her canlı hücreyi kutsayan ve besleyen bir ışık örtüsü yaptığını hayal edin. Çünkü ışığınıza tüm insanlığın çok ihtiyacı var. Ruhunuz, yavaşça ortaya çıkan bilinç değişimini gerçekleştirmek için seçilmiş biri olarak burada. Değişim kaçınılmazdır, artık bu titreşimi sürmek sizin fırsatınızdır.

Bu Yeni Ay, gerçekliğimizin ortak yaratıcıları olduğumuza dair birçok güzellik ve bir hatırlatma getirse de, sadece kişisel düzeyde değil, aynı zamanda kollektif düzeyde de, biraz gerginliği tetikleyebilir.

Ne zaman bu kadar sıkı bir şekilde birbirine yakın bir gezegen dizisine sahip olsak (stelyum), onların enerjileri birleşir ve bu, bunalmış olma, belli konularda fanatizm, kafa karışıklığı ve bir sisten geçtiğiniz hissi yaratır…

yeni ay

İlginizi Çekebilir: 2021’de yükselişe geçecek 5 dijital sağlık ve esenlik trendi

Bu güçlü enerji yükü zihnimizi bulandırabilir, önümüzdeki yolu görmeyi zorlaştırabilir veya kendimizi dinlenmeye veya uyumaya ihtiyaç duyarken bulabiliriz.

Yeni Aylar, yeni niyetler belirlemek ve önümüzdeki ay için ulaşmak istediğiniz hedefleri düşünmek için harika bir zamandır, ancak tüm bu yoğunlaştırılmış enerjiyle, kendimizi yeniden şarj etmek ve kendimizi geliştirmek için biraz zamana ihtiyaç duyabiliriz, özellikle manevi anlamda. Tüm bu deneyimlerinizi not alın ve yıl genelinde Satürn Uranüs tekrar partil dik açı yaptığında ( 15 Haziran ve 24 Aralık’ta) bunları tekrar mantıklı, bilinçli bir şekilde değerlendirin.

Öz bakım değerlendirmeleri/uygulamaları ve özellikle affetmeye odaklanan ve geçmişten gelen kızgınlıkları gideren uygulamalar, şimdi özellikle faydalı olabilir.

Merkür Retro etkisi ile mental olarak biraz sisli ve şaşkın hissediyor olsak da, bu her zaman mantıktan biraz çıkıp kalbimize dönmemiz gerektiğinin de bir sinyalidir.

Enerjinin beyninizden kalbinize doğru süzüldüğünü hayal edin. Enerji oraya yerleşirken, onunla oturun, onu dinleyin ve sizinle konuşmasına izin verin.

Çoğu zaman kendi zihinsel gevezeliğimizde kayboluruz, ancak bazen düşüncelerimizi susturma gücümüzü de kullanmalıyız, böylece içsel bilgeliğimizin içeriden yükseldiğini görürüz.

Etrafta dolaşan tüm bu güçlü hava elementi enerjisiyle, düşündüğümüz her şeye inanmamayı ve inanmayan düşüncelere değil, bizi iyi hissettiren düşüncelere yönelmeyi de hatırlamakta fayda var.

Bu küçük küçük uygulamalar, bu güçlü Şubat Yeni Ayının enerjisinin biraz daha yumuşak, serbest akışlı ve daha olumlu bir yöne yönlendirilmesine yardımcı olabilir.

Odaklanmayı seçtiğiniz şey genişler. Öyleyse, bu enerjiyi nereye yönlendirmek istediğinizi iyice düşünün ve sizin için evrenin gerisini yapmasına izin verin.

Şubat  ayı, 2021’in en özel ayı diyebiliriz; 17 Şubat’da netleşecek olan Uranüs Satürn dik açısı bireysel, toplumsal ve global anlamda yıla damgasını vuracak konuların hayatımıza tezahür edeceğini, geçmiş ile geleceğin çatışması şeklinde bir yeni enerjiyi barındırdığını görüyoruz.

Sabit burçlar olan Akrep, Boğa, Aslan ve Kova burçlarını zorlayabilecek etkiler barındırıyor. Değiştirmek de zorlandıkları bir konu ile ilgili sınanacaklar. Sizi zorlayan durumlardan artık sıyrılıp özgürleşme yolunda ilerleyeceksiniz.

Hava elementi burçları olan Terazi, İkizler ve Kova burçları açısından olumlu gelişmeler olabilir. Kova’lar ve Aslan’lar hem zorlanacak hem ödüllendirilecekler; farkındalıkları ile doğru orantılı olarak.

Ateş elementi burçları olan Aslan, Yay ve Koç burçları için güzel etkiler, olumlu başlangıçlar yaşanacak.

Venüs ve Jüpiter’in partil kavuşum yaptığı bu çok özel Yeni Ay için size bir de ritüel önerisinde bulunmak istedim…

yeni ay ritüeli nasıl yapılır

İlginizi Çekebilir: İlişki mi, ilişmek mi?

Yeni Ay ritüeli ve meditasyon

Eğer daha önce böyle bir ritüeli denemeyip meditasyon bile yapmadıysanız, Yeni ay evresi boyunca dileklerinize ve niyetlerinize iyice odaklanmak için, her gün birkaç dakika ayırarak başlayabilirsiniz. Bu zihninizin netleşmesini, ne istediğinizi tekrar düşünmenizi ve emin olmanızı sağlayacak ve kalbinizi söz ile doldurmanıza yardımcı olacaktır.

  • Yeni Ay ritüeli nasıl yapılır?

Türkiye saati ile 17:30 itibariyle ritüele başlayabilirsiniz (Bulunduğunuz ülkeye göre bu saate denk gelen saati bulun ve o saatte ritüelinize başlayın. Örneğin İngiltere için 14:30 gibi…).

Yeni Ay’da önce ritüelinizi yapacağınız odayı iyice havalandırın, beyaz bir mum veya isteğinize göre rahatlatıcı bir tütsü yakın (sandal ya da adaçayı tütsüsünü öneririm) ve mümkünse sirkeli bir suyla etrafı silerek alan temizliği yapın. Yeni Ay Ritüeli yapmak aslında çok kolaydır ve zevklidir. Burada önemli olan niyetinize iyice odaklanmak ve dileğinize konsantre olmaktır. Sadece 1-2 dakika nefesinize odaklanıp isteklerinizi düşünmek ve imgelemek bile aslında bir ritüeldir. Önemli olan bunu tekrarlamak ve alışkanlık kazanmaktır. Ancak, zaman ayırarak bir ritüel yapmak istiyorsanız, şimdi size vereceğim tarifi deneyebilirsiniz. Bu ritüele ne kadar odaklanır, ne kadar inanır, özen gösterir ve zaman ayırırsanız, o kadar fazla verim alırsınız. Ne kadar zaman ayırırsanız, ritüeldeki enerjiniz o kadar yoğunlaşacaktır.

Ritüellere başlamadan önce her zaman temiz ve sakin bir enerjide kalmanız önemlidir. Enerjinizi temizlemek için ılık bir duş alabilir, reiki veya meditasyon çalışmalarına başvurabilirsiniz. Beyaz bir mum yakın, bunun yanında isteğinize göre, rahatlatıcı bir tütsü de yakın. Beyaz mum, saflık, arınma, bütün genel dilekler ve ilahi ışık enerjisi taşır. Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız, o pozisyona geçin. Önce iyice gevşeyin, ortamınızın sakin ve sessiz olmasına özen gösterin. Gevşemek için nefesinize odaklanın. Nefesinize odaklanmak, gevşemek ve zihni serbest bırakmak için iyi bir yöntemdir. Sonra şu tılsımlı sözleri söyleyin:

“Sevgiyle, yürekten, samimiyetle, tüm inancımla; hakkımda en hayırlı olanı, en doğru zamanda en iyi şekilde olmasını talep ediyorum. Yaşamımı tüm bunlara, daha iyisine, en iyisine, en muhteşemine, fırsatlar denizine akmaya olumlu olan ne varsa, benim ve bütünün en yüksek hayrına olması için, sınırsız seçimlere kalbimi açıyorum ve şimdi niyet ediyorum.” diyerek, yüreğinizden geçenleri samimiyetle hissederek, sezgilerinizi dinleyerek, bunları yazıya dökün. Beyaz kağıt ve tercihen kurşun kalem kullanın. Kurşun kalem organiktir ve organik olan her şey sistemde daha çabuk dönüşür. Gerçekleşmesini istediğiniz şeylere odaklanın ve bunları beyaz bir kağıda şimdiki zamanla, dileğiniz gerçekleşmiş gibi yazın. Mesela: “Araba aldım”, “Ev aldım”, “Evlendim” gibi. Kağıdı birkaç kez katlayarak, iki elinizin içinde tutup “ben ve bütünün hayrına olsun” diyerek, listenizdeki dileklerin tek tek gerçekleştiğini imgeleyin, hayalinizde canlandırın.

İmgelemek çok önemlidir, böylece sistemi harekete geçirirsiniz. Dileklerinizin gerçekleşmesi için tüm yüreğinizle kendinize izin verin. Tüm bu işlemler bittiğinde yaradana şükredin.

Kağıdın son işlemini nasıl yapacağınıza siz karar verebilirsiniz. Kağıdınızı toprağa gömebilirsiniz, evdeki saksının toprağı da aynı işi görür. İsterseniz kağıdı suya da bırakabilirsiniz, deniz, göl, nehir, hepsi olur. Ritüeller için iki en önemli unsur niyet ve inançtır. Bu ritüeli yapıp dileklerinizin olacağına ve hatta zaten öyle olduğuna inanmak, sizin için çok kıymetli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Doğum tarihine göre doğal taşınız hangisi?

Yeni ay hepimizin hayatına mutlu güzel yenilikler getirsin.

Işığınız sevgiyle parlasın.

Sevgilerimle…

İlginizi Çekebilir: Ev dekorasyonunda modunuzu yükselten 6 renk

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.