Bu iki önemli ve kollektif gezegenin kavuşumu hayatlarımızda yepyeni bir dönemi açıyor.
Geçen haftaki Büyük Buluşma: Sahipkıran yazımı okumadıysanız eğer, mutlaka öneriyorum.

Burçlara geçmeden bu kavuşumla ilgili birkaç önemli konuya da değinmek istiyorum.

İnsanoğlu ömrü boyunca ortalama 3 Satürn döngüsü ile belli periyotlarda sınanır. Kimilerimiz Satürn döngülerini de deneyimleyecek bu dönemde.

1991 Şubat-1994 Ocak arası doğanlar ilk Satürn döngülerini yaşayacaklar. Hayatlarında çok önemli virajlardan geçip belki de yol ayrımlarına girecekler. İlk Satürn döngüsünü henüz yaşamamış bir insan büyümüş sayılmaz. DolayIsıyla bu kişiler büyüyecekler ve kalıcı kimlikleri oluşacak .

Ocak 1962-Mart 1964 arası doğanlar ise ikinci Satürn döngülerini deneyimleyecekler; daha önce verilmiş kararların, atılan adımların sorgulanıp karşılğını alma zamanı olacak bu kişiler için. Hak eden hak ettiğini alacak diyebiliriz.

1980 Ekim-1981 Eylül arası doğanlar için ise çok şanslı bir donem olacak. Çünkü Terazi Sahipkıran’ları Kova Sahipkıran’dan destekleyici açılar alıyor olacak. Bazı yetenekleri ile ön plana çıkıp misyonlarını fark edecek ve daha görünür olacaklar.

Şimdi gelin dilerseniz, birlikte önümüzde ki 2,5 yıllık süreçte hangi burç bu büyük kavuşumdan nasıl etkileniyor ona bakalım.

burclar

1- Koç ve Yükselen Koçlar 

Siz Koç Burçları zaten girişimci ruhlu ve cesur insanlarsınız; fakat bir süredir zorlayıcı etkiler altındaydınız. Şimdi ise bu kavuşum etkisiyle kendinizi daha net bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız, sosyal çevrenizin değişip güçleneceği bir döneme giriyorsunuz. İyiyi kötüyü ayırt edip bazı arkadaşlarınızla yol ayrımına girebilirsiniz; sağlam dostlarınız hayatınızda olmaya devam edecek. Sosyal projelerde daha fazla yer alabilirsiniz. Geleceğe dair bazı hayalleriniz umutlarınız, plan ve projeleriniz gerçeklemeye başlayacak; vizyonunuz gelişecek.

Yurt dışı bağlantılı işler, eğitim, basın-yayın, medya konularında çok güzel şanslar ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bunları değerlendirmeniz uzun vadede yararınıza olabilir.

Yalnız hukuksal bir süreçle ilgili olumsuz bir durum canınızı sıkabilir.
Kariyer hayatınızda olumlu ve kalıcı sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

2- Boğa ve Yükselen Boğalar 

Sabit fikirlerinizden kurtulup bazı krizlerle birlikte hayatınızda kırılma noktaları yaşayabilirsiniz. Kariyer ve iş yaşamınıza odaklanarak, profesyonel anlamda büyük kalıcı, köklü başarılar sağlayabilirsiniz. Bu bir terfi de olabilir, yeni bir pozisyon ya da yeni bir iş de olabilir.

Yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal konular, basın-yayın ve eğitim konuları ile ilgilenenleriniz için olumlu sürpriz gelişmeler olabilir.

Toplum önünde kendinizi daha cok göstereceksiniz; yeter ki güvenlik alanınızdan çıkıp daha fazlasını istemeyi, risk almayi bilin.

Baı Boğa’lar değişim dürtüsü ile dış görünüşünlerinde bir farklılık yapmak isteyebilirler. Estetik dokunuşlar için işinin ehli kişileri bulduğunuzdan emin olun.
Kariyer hayatınızdaki başarıyı özel hayatınızda da sürdürmeye çalışın.

3- İkizler ve Yükselen İkizler 

Size bu kavuşum uzun vadede büyük şanslar ve fırsatlar getirecek. İkizlerin o kararsız, zaman zaman yüzeysel kalan yönü Sabitkıran etkisi ile biraz sabitlenecek. Bazı konularda derinleştiğinizi, sabitlendiğinizi ve profesyonelleştiğinizi fark edeceksiniz. Fikirleriniz, inanç sisteminiz, hayata bakış şekliniz artık netleşecek ve güçlenecek. Eğitim, akademik konular, basın-yayın medya, yabancı dil eğitimi, hukuksal konular, yabanci ülkelerle yapılan işlerde çok köklü , ileriye yönelik başarılar elde edebilirsiniz.

Sağlık problemleri yaşayanlarınız koruyucu etkilerle şifalanacak. Banka kredisi, sponsor bulma konularında şanslarınız, destekleriniz olacak. Elinize toplu bir para gecebilir ve maddi anlamda rahatlayabilirsiniz.

Bazi İkizler Burçları varolan ilişkilerini sorgulayacaklar. Ortak iş yapanlar ortaklıklarda problemler yaşayabilirler. İkili ilişkilerde, evliliklerde ani krizler ya da bitişler yaşanabilir. Bazılarınız ise yeni bir ilişkiye başlayıp evlenebilirsiniz.

Bu dönemi iyi değerlendirip harekete geçin.

astroloji

4- Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Ortak paralarla ilgili verimli bir döneme giriyorsunuz. Kimilerinize bir miras kalabilir kimilerinizin ise eşin gelir düzeyi artabilir ya da ortak işlerinizden güzel gelirler elde edebilirsiniz. Uzun vadeli, kârlı bir yatırım için kredi çekip kazanç sağlayabilirsiniz . Dolayısıyla uzun vadede parayı yönetmeyi ve paradan para kazanmayı öğrenebilirsiniz. Finansal konularda sağlam ve kalıcı yapılanmalar oluşacak hayatlarınızda.

Sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan yana şanslarınız olacak; onlardan destek göreceksiniz. Kimileriniz bir arkadaşıyla ortak ve kalıcı bir ise başlayabilir ya da varolan ortaklığınız sosyal çevreden, sosyal medyadan destek görüp daha da güçlenebilir.

Sağlığınıza dikkat edin. Ayrıca iş arkadaşlarınızla aranızda oluşabilecek bir takım krizlere karşı sakin ve mantıklı yaklaşımlarda bulunun; duygusal tepkilerden kaçının.

Evli olan Yengeçler evliliklerini yeniden düzenleyip temelleri sağlamlaştırabilirler. Kalbi boş olan Yengeçler ise sosyal medyadan ya da iş ortamından biriyle yeni bir aşka yelken açıp evlenebilirler.

Psikoloji, parapsikoloji, metafizik tarzı konulara merak salıp araştırabilirsiniz. Sizler içten dışa dogru bir iyileşme yaşayacaksınız; ruhsal anlamda gelişip güçleneceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

5- Aslan ve Yükselen Aslanlar

Sizler için biraz zorlayıcı ama çok da önemli bir değişim süreci başlıyor. Çünkü etkiyi köşe evinizden ve karşıt açı olarak alıyorsunuz. İkili ilişkilere bakış açınız değişecek. Uzun süreli iliskisi olan, evli olan ya da ortak iş yapanlarınız varsa eğer bu konuları mercek altına alıp, eksisini artısını degerlendirmeye başlayacaksınız. Yeniden yapılanan bir nevi dirilen evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklılarla aidiyet duygunuz gelişecek. Tabii alt yapısı sağlam olmayan evlilik, ikili ilişki ve ortalıklarda yol ayrımları yaşanabilir .

Kalbi boş olanlarınız yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirler. Çocuk isteyenler çocuk sahibi olabilirler.

Borsa, spekülatif yatırımlar gibi konularla ilginenler genel anlamda şanslar elde edebilirler; fakat ani kayıplara karşı da tedbirli olun.

İş ortamınız, iş tanımınız, iş yapma şekliniz ve sosyal çevreniz değişebilir. Kariyer hayatınızda kendinizi daha fazla ve korkusuzca ön plana çıkaracağınız; işbirliklerinden fayda sağlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Değişime açık olun, fırsatları iyi değerlendirin.

6- Başak ve Yükselen Başaklar 

Gündelik hayat, günlük rutinler, yaşam tarzı ve hizmet ettiğiniz alanlarla ilgili bir takım değerlendirmeler yaşayıp bu konularda yeniden yapılandırma yoluna gideceksiniz.

Yeme, içme, uyku düzeninizi değiştirebilirsiniz. Diyete, spora başlayıp bunu yaşam şekli haline getirebilirsiniz. Sağlık problemi yaşayanlarınız şifalanacaklar.

İş yoğunluğunuz ve sorumluklarınız artabilir. Siz zaten mükemmel iş çıkaran insanlarsınız; belki de detaylarda boğulmamayı, harekete geçmeyi, daha hızlı iş çıkarmayı, yeni bir vizyon edinmeyi öğretecek bu büyük kavuşum size. Çünkü iş yapma ve sorumluluğa bakış açınız yenilenecek. Cesaretli olun, kendinize inanın; bunu yaptığınızda iş hayatınız daha sağlam temellere oturacaktır.

Kariyer hayatınızda kendinizi daha rahat ve korkusuzca ön plana çıkarabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Bazılarınız evcil hayvan edinirken, bazılarınız ise yeni ve kalıcı hobiler edinip bunlardan kazanç sağlayabilirler. Borsa ve spekülatif yatırımlarla ilgili şanslarınızı da mutlaka degerlendirin.

 Sahipkıran Jüpiter-Satürn-Kova kavuşumu etkisi ile burçları neler bekliyor

7- Terazi ve Yükselen Teraziler 

Hayatını ikili ilişkiler üzerine kuran siz Terazilerden kalbi boş olanlarınız ciddi bir ilişkiye başlarken, çocuk isteyenleriniz ise çocuk sahibi olacaklar. Yeni ilişkiniz yakın çevrenizden ya da onların vasıtasıyla tanışacağınız biri olabilir. Hobilerinize, size zevk veren keyif aldığınız şeylere daha fazla zaman ayıracaksınız; yaptığınız işi eğlenceli hale getirmek bile olabilir bu. Çocuk sahibi iseniz çocuklarınızla daha çok ilgilenirken, onlarla ilgili sağlam, kalıcı kararlar alacaksınız.

Sanatla ilgilenen Terazi’lerin uzun vadede yıldızı parlayabilir.

Ev, arsa, gayrimenkul almayı düşünenleriniz için kar getirecek şanslı, destekleyici gökyüzü etkileri var. Yakın çevrenizle borç alacak verecek konularında krizler yaşayabilirsiniz. Para konularında dikkatli olun.

8- Akrep ve Yükselen Akrepler 

Bu kavuşum sizin köşe evinizde gerçekleştiği için hayatınızda biraz zorlanacağınız fakat kalıcı, köklü değişimlerin de olacağı bir dönemi başlatıyor olacak. Kimileriniz yeni bir ev satın alabilir, daha konforlu bir eve taşınabilir, evin dekorasyonu ile ilgili değişimler ya da uzun vadede cok kâr elde edeceğiniz gayrimenkul yatırımları yapabilirsiniz. Ev, aile içi konularda bir takim kördüğümler çözülebilir, uzun vadeli kalici çözümler bulunarak yapılandırılabilir.
Bazılarınız tamamen home-ofis calismaya baslayabilir. Yakın çevrenizle ortak bir işe girebilirsiniz.

Borç alacak verecek konularında dikkatli olun. Ev satın almak için ya da herhangi bir şekilde banka kredisi çekmeniz gerekiyorsa fazla açılmayın.
Fazla kontrolcü olmaktan ziyade kendinizi açmayı ve güvenmeyi öğrenmeli, değişimin size uzun vadede fayda saglayacağına inanmalısınız. Aileye, yuvanıza emek verirken kendi özgürlüğünüzü de elinize alacaksanız.

9- Yay ve Yükselen Yaylar 

Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi düzenleyeceğiniz onlardan güzel destekler aşacağınız bir döneme giriyorsunuz. Aklınızı, zekanızı, iletişim yeteneklerinizi etkin bir şekilde kullanacaksınız. Bazı eğitimler alabilir; bu eğitimler uzun vadede size çok güzel maddi kazançlar sağlayabilir. Öğrenme isteğinizi ve yeteneğinizi çok güzel yapılandırabileceğiniz bir dönem sizin için . Yeni bir işe, sözleşemeye imza atabilirsiniz. Ticaretle uğraşanlarınız için de cok şanslı, verimli bir dönem olacak. Farklı ve yenilikçi bir yöntem ile ticaret yapma şeklinizi yeniden yapılandırabilirsiniz .Okuma, araştırma ve editörlük becerilerinizi kullanırken  insanlarla daha cok paylasim içinde olmayı deneyimleyeceksiniz.

Ön yargılarınızı kırıp daha aktif ve iyi bir dinleyici olmak, varolan iletişimi yeteneklerinizi daha da geliştirmek bu yolda şanslarınızı arttıracaktır.

Öğrenci olan Yay’lar sınavlarında başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Kazançlarınız sağlamlaşıp artabilir. Sürpriz iş tekliflerine hazırlıklı olun.

Uzun süredir ilişkisi olan bazı Yay’lar ilişkilerin ani bir şekilde sonlandırabilirler.
Temeli sağlam olan ilişkiler evlilikle sonlanırken, kalbi boş olanlar ciddi bir ilişkiye başlayabilirler .

kavuşum

10- Oğlak ve Yükselen Oğlaklar 

Maddi kazancınızla ilgili bir değişim, yenilik yaşayacaksınız. Hayatınızda farklı bir kariyer ve maddi kazanç kapısı aralanabilir. Maddi kaynaklarınız artacak. Yeni bir işe başlayabilir ya da terfi edebilirsiniz. Eğer maddi konularda şimdiye kadar biraz düşüncesiz davrandıysanız bu dönemde maddi dengeleri oturtmak için çok çaba sarfedebilirsiniz. Sizler sağlamcı, garantici insanlarsınız; fakat biraz daha cesaretli, yenilikçi bir bakış açısına sahip olduğunuzda kazancınızı arttıracak yeni yollar bulabilir ve itibarınızı daha sağlam bir temele oturtabilirsiniz.

Çocuklarınız varsa onlarla ilgili olumlu gelişmeler yüzünüzü güldürebilir.
Borsa, spekülatif yatırımlar konusunda elinize sürpriz paralar geçebilir .

11- Kova ve Yükselen Kovalar 

Büyük buluşma; Sahipkıran sizin burcunuzda gerçekleşirken yaşam düzeniniz tamamen yenilenecek. Hayata bakışınız, hayata karşı tutmunuz tamamen değişecek . Hayatınızdaki olayları kontrol edebileceginiz bircok fırsat çıkacak önünüze. Kendinizi çok güzel ortaya koyabileceğiniz, eşinizden, ailelerden çok destek göreceğiniz; kendinizi daha çok sevip sizi sevenlerin de kıymetini anlayacağınız bir dönem başlıyor sizin için.

Bazılarınız kalıcı bir takim imaj değişiklikleri yapmak isteyebilir; spora başlamak, kilo vermek, giyim tarzı, saç stili değisimi olabilir bu…

Aileden biri gibi gördüğünüz bir arkadaşınızla ilgili yaşanabilecek bir olumsuz durum canınızı sıkabilir.

Sizler zaten marjinal, sıradışı insanlarsınız. Bu dönemde farkli olma çabasını abartmayın. Sağlam ve güvenli bir şekilde ilerlerseniz eğer Sahipkiran enerjisi size hayalinizdekinden daha fazlasını sunarken uzun vadeli kalıcı başarılar elde etmenizi sağlayacaktır.

12- Balık ve Yükselen Balıklar 

Siz duygusal, hassas Balıklar biraz daha içinize dönebilirsiniz bu dönemde. Kontrol dışı yaşanan bazi olaylar maneviyatenızın güçlenmesini sağlayacak. Sağlık konuları, hastane süreçleri gündeminizde olabilir. Korkularınızla yüzleşip bilinç altınızı açığa cikaracaginiz bir dönem olabilir.

Kimleriniz biyoenerji, kukai, reiki, astroloji gibi konulara daha fazla merak salıp hatta bu alanlarda egitimler alabilirler. Akıştan öğrenecekleriniz ve tecrübe edeceklerinizle hisleriniz ve sezgilerinizin cok güçlü, rüyalarınızın haberci olduğu bir döneme giriyorsunuz.

Merak duyduğunuz konularda alacağınız online eğitimler size uzun vadede fayda sağlayacak ve online arkadaşlıklar edineceksiniz.

Bu kavuşum etkisi ile başkaları ile paylaştıklarınızla kendinize sakladığınız şeyleri tekrar bir gözden geçireceksiniz.

İçinize döndüğünüz bu dönemi iyi değerlendirip ileride yapacağınız bazı atılımlar için alt yapı olarak düşünmenizde fayda var. Sistem sizden bunu istiyor. O cok zengin hayal dünyanızı, duygularınızı tekrar yapılandırırsanız 2,5 yıl sonra çok daha şanslı bir döneme gireceksiniz.

2020’ye yavaş yavaş veda ederken Sahipkıran etkisi ile geçmişi geçmişte bırakıp önümüze baktığımız, yenilenip yeniden yapılandırdığımız, 2021 yılında hayatlarımızda bireysel ve sosyal anlamda insanlığın farklı alanlarda sınandığını göreceğiz.

Bir ve bütünün en yüksek hayrına olsun.

Sevgilerimle,