Yeniay, hayatımızda yeni başlangıçları yeni kararlarla hayata geçirmek istememizle alakalıdır aslında, biraz duygusal ve düşünsel sürecin de başlangıcı diyebiliriz. Yeniay, Dünya’dan baktığımızda Güneş ile ayın birleşiyormuş gibi görünmesiyle başlar, bu esnada biz gök yolunda Ay’ı göremeyiz. Ay’ın görünmediği zamanlar, aslında duygularımız ve düşüncelerimiz netlik kazanmadığı zamanlardır. Netliğe/kararlılığa ulaşmak için kendimize yeni yollar ararız. Yeni yollar bulduğumuzda bu gerçekleştirerek denemek isteriz. İşte tam da bu başlangıçtayız!

Yeniay biraz Koç enerjisiyle çalışır; cesaret ister ve dinamiktir. Bu başlangıç Boğa Burcunda olacağı için Boğa, özdeğer ile de alakalıdır. Kendimizde içsel olarak cesaret bulacağımız (irade), hayat kalitemizi ve hayata daha sağlam adımlarla yön verme isteğimiz artabilir; lakin Boğa burcu toprak elementinin sabit bir enerjisi olduğundan değişimi ve yeni başlangıçları pek de sevmez. Her yeni değişimi başarısızlık gibi algılayabilir, aslında değişmeyen tek şey ‘değişimdir’, bunu bir türlü kabul etmek istemez. Bu isteksizlik doğrultusunda tam karşısında duran akrep burcu enerjisi, onu bu direncini kırmak için getirdiği olumsuzluklardan doğan mecburiyet dolayısıyla değişime zorlar.

boğa burcu yeniay aşk

İlginizi Çekebilir: Mayıs ayı burç yorumları

Aşkı sev…

Boğa Burcunun yöneticisi olan Venüs toprak liderliğinde maddi ve manevi yönden materyal dünyaya biraz daha fazla değer verir. Güvende olmak tutkusundan dolayı sahip olduklarına sıkı sıkıya bağlıdır. Venüs bu aşk-ilişki ve aynı zamanda parayı yöneten enerjinin gezegeni, elbette ki ilişkilerinde bağlılık ve sadakat isteyecektir. Lakin manevi bağlılığın materyalde yoğunlaşması başka bir deyimle elimizde olan şeyleri ‘putlaştırmak’ vazgeçmemek anlamında değil, aşka-sevginin kendisine olan bağlılığımızdan söz eder. Bu duygular başka kişiler üzerinden bize yansıtıldığında, yansıyan kişileri gözümüzde ilahlaştırarak vazgeçmeme durumu açığa çıktığında bize zarar verir ve özgüvenimiz zedelenmeye başlar. Bu durum manyetik olarak bizi olmamız gereken alana çekmek için yönlendirir.

Bu yeniay eğriyi doğruyu ayırma konusunda hayatımızda yeni başlangıçlar yapmak için bereketli bir şans kapısı açıyor. Boğa burcu temasına olan ailevi, finansal, ilişkiler, güven, yaratıcı yönlerimiz, aşk konusunda yeni değişimler ve dönüşümler için olumlu ve barışçıl karar vermemizi destekliyor. Çürümeye, çözülmeye başlamış ilişkiler ya da tamir gerektiren ilişkilerin açığa çıkması, aklımıza gelerek görünür olması muhtemel ilişkilerimizde güven tazelemek (bu noktada sorumluluktan kaçmamak)  güven zedeliyorsa bırakmaya cesaret etmek, düzenim bozulmasın diye görmezden geldiğimiz olay ve durumların daha da gözümüze batacağını hatırlatmakta fayda var. Artık yargıların kırıldığı rehavete ve korkuya kapılmadan kararlı adımlarla ilerlediğimizde başarılı sonuçlar elde etmek için şartlar bizi destekleyecektir.

boğa burcu yeniay

> İlginizi Çekebilir: Doğru insan, yanlış zaman!

Taze bir başlangıç

Venüs’ün İkizler burcundaki seyranı bu değişimin ya da yeniliklerin entelektüel alanda zihinsel boyutumuzda öğrenerek ve kendimizi geliştirerek yaşanabileceğini vurgulamakta. İkizler burcunun gölge yönü olan yüzeysellik, derinleşememe, her çiçekten bal alma, kararsızlık, kandırılma, konularına karşı da uyanık olmakta fayda var. Venüs İkizler burcunda zihinsel uyumla beslenir ve merküryendir; kıyasa bağlı çalışır, duygulara pek önem vermeyen daha rasyonel bir bakış açısıyla ilişkilerini kurmak ister. Biraz sapyoseksüel diyebiliriz, bu durum Venüs’ün doğasına aykırıdır. Venüs ise ilişkilerde zihinsellikte değil, duygusallıkta güven arar; öncelikle kalbine göre davranmak ister, beklentilerine göre değil ve bu sıkışmışlık bizde iç huzursuzluk yaratabilir.

Venüs’ün İkizler Burcundaki seyri bu yeni aya zihinsel arınmışlıkla bir başlangıç yapmamızı tavsiye ediyor. Bildiğiniz bütün zihinsel şartlanmaları bırakın!

Gökyüzünün makro yolunda boyutlar Boğa Burcu ile alt dünyaya yani bizim dünyamıza uzlaşma yolları-ateşkes ve barış yollarıyla bu yeni ay da hayatımıza bizi mutlu eden yeniliklere kapı açmamız için çağrı yapıyor.

Sevgilerle…

Yazar Pınar Arın’ın diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.