13 Mart 2021  Cumartesi günü Balık Burcu’nun 23 drc 3 dk’sında bir Yeni Ay gerçekleşecek. 

Balık Burcu doğa açısından incelendiğinde kıştan kalan karlar, buzlar erimeye başlar. Doğa, baharda yeniden canlanabilmek için tüm suyu, tohumları iyice içine çekmeye çalışır. İçe çekilme ve verimlilik özellikleri artarken, hava koşulları oldukça dengesizleşir. Bazen kış, bazen de bahar özellikleri sürekli yer değiştirir, tıpkı Balık Burcu’nun ruh hali ve hayat akışı gibi. Bu dönemde insanlar ellerindeki tüm işleri sonlandırmaya çalışırlar ki baharda yeni bir şeylere başlamaya, rahat etmeye hazır olunabilsin. Zaman zaman huzursuzluk hissi verebilir bu süreç. Çünkü kışın bitmesini sabırsızlıkla beklerken baharı da henüz yaşayamamaktayız.

İnsanın kısıtlı bilinci bir yarım halkayı, evrenin sonsuz bilinci ise diğer yarım halkayı oluşturur ve bu iki bilinç düzeyi dünya üzerinde birleşir. Dünya burada adeta bir köprü görevi görür. Balık Burcu’nun temelinde bu iki arada olma durumu yatar ve dualizmi buradan gelir: Evren’in sonsuz farkındalığı ile bir olmaya çalışırken aynı zamanda dünyadaki varlığını da kontrol edebilmek ve sürdürebilmek büyük bir sınavdır.

Egoyu aşabilme, kendi merkezinden uzaklaşıp evrensel plana hizmet etmekle ilişkilidir. 

Balık Burcunda, evrende tam bir birlik olduğunun, evreni “Bir” yapan gücün idraki en gelişkin noktasındadır. Balık’la gelinen bu son aşamada “Yüce” olana teslimiyet de gerekmektedir. Bu arada son burç olmasına karşın, Balık’ın bitişi temsil etmesinin yanı sıra, yeni başlayacak olana vücut verir. Çünkü Zodyak sadece bir daire değil, aynı zamanda bir helezondur. 

Olumsuz anlamda Balık Burcu’nu değerlendirdiğimizde, şartlara göre çabuk yön değiştirme, çabuk dağılma, etki altında kalma, zora gelememe, karmaşaya düşme, gerçeklerden uzaklaşma, karamsarlık, sık değişen ruh hali, bağımlılığa ve kendini kurban etmeye eğilim gösterme durumlarını sıralayabiliriz…

balık yeni ayı etkileri

İlginizi Çekebilir: Senin çakraların hangi şarkıyı söylüyor?

Venüs ve Neptün’ün Yeni Ay’a eşlik etmesi hayal gücü gerektiren sanatsal, artistik kollektif temalarda ya da yoğun duyguların beraberinde ruhani, mistik çalışmalarda çok büyük ilham, sezgi ve yaratıcılık özellikleri ile verim sağlayacaktır. 

Anın haritasını incelediğimizde, yükselenin Yengeç Burcu olduğunu, Merkür’ün ise sadece birkaç gün sonra Balık Burcu’na geçeceğini; genel olarak su elementinin çok ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Bu da olaylara fazla subjektif yaklaşma, sınır çizmekte zorlanma, ruh halindeki dalgalanmalar, davranışlarda da dengesizliğe neden olabilir. Mars’ın İkizler burcundaki seyrine devam ettiğini de göz önünde bulundurduğumuzda, kararsızlık ve/ya alınan kararlardan vazgeçme, kaosa düşme, hayatın akışının içinde ne yapacağını bilememe hissi yaşatabilir bizlere olumsuz anlamda. 

Yeni Ay haritasında dikkatimizi çeken bir diğer durum ise Satürn ve Uranüs’e yapılan sert açı; geçmiş ile gelecek arasında sıkışmışlık hissi yaratabilir. 

Sağlık, iyileşme, şifalanma ve normalleşme ile ilgili bir takım belirsizlikler ve huzursuz bir enerji oluşabilir. Zira Yeni Ay’a eşlik eden Markab Sabit yıldızı, üzüntü, depresyon, ateşli hastalıklar, kesik, darbe, yaralanma, fazla duygusallığın getirdiği duygusal karışıklık, yapılan hataların bedelini ödeme gibi anlamları içerir. Sosyal mesafeye dikkat edilip maske takmaya ve pandemi ile ilgili kurallara uymaya devam edilmelidir. Aksi taktirde COVID ve türevlerinde tekrardan ani bir yükseliş yaşanacaktır.

Yeni Ay’da her türlü aldanma ve aldatılmaya karşı, özellikle de internet üzerinden alışveriş yaparken dikkatli olun. Sosyal medya üzerinden iş yapıyorsanız eğer hackerlara karşı güvenlik şifrelerinizi tekrar tekrar kontrol edin.

İlginizi Çekebilir: Doğum tarihine göre doğal taşınız hangisi?

Doğum haritalarında, değişken burçlar olan Balık, Başak, Yay ve İkizler’de 23 derece civarında gezegeni olanlar bu Yeni Ay’dan daha fazla etki alacakken, Yengeç, Akrep ve Balık burçları için daha olumlu etkiler olduğunu söyleyebiliriz. 

Ayrıca doğum haritalarınızda, 23 drc Balık hangi eve denk geliyorsa, o ev konularında yaratıcı yönleriniz; sanatsal, artistik yeteneklerinizle ve şifa bulma, ruhsal ya da şifa çalışmaları ile ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Diğer taraftan ise bu ev konularında sınırları çizmekte zorlanabilir, belirsizlikler ve kontrolü sağlayamama gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Bunlara dikkat etmenizde fayda var.

balık yeni ay

İlginizi Çekebilir: Değişime işaret eden Plütonik Oğlak Yeni Ay’ı neler getirdi?

Zihinsel anlamda konsantre olmakta zorlanacağımız, dağınık ve dikkatsizlik enerjilerinin barındığı on beş günlük bir süreç diyebiliriz. Daha kontrollü ve planlı olmak, sınırlarımızı çizebiliyor olmak önemli olacak. 20 Mart’da Güneşin Koç Burcuna geçişi ve ilk bahar ekinoksu ile hızlanmaya başlayacağız.

  • Türkiye, turizm açısından hareketli bir döneme giriyor olacak. 
  • Sularla, denizlerle ilgili ve
  • Kimyasallar, ilaçlar, aşı ile ilgili konular, haberler ön plana çıkabilir.
  • Sanatsal çalışmalar açısından ve 
  • Meditasyon, spiritüel çalışmalar, dua, ibadet için çok güzel bir zaman dilimi. Bu konularda olumlu haberler alabiliriz.

Balık Burcu yardıma ihtiyacı olan hasta, kimsesiz ve maddi durumu olmayan insanları da temsil eder. Para puldan ziyade biraz ruha yatırım yapılarak insanlara yardımcı olunması gereken, insanların zarar gördüğü noktada buna engel olunması, sorunları çözmeye çalışılması, derneklere, hastalara ve yardıma muhtaçlara yardımcı olunması gereken zamanlar. İyilik yapma kapasitesi, yaşama en derin anlam ve önemi verir. Verdiğiniz şey kat be kat size geri dönecektir. 

Çünkü Biz BİR ve BÜTÜNÜZ…

İlginizi Çekebilir: 2021 yılında bizleri neler bekliyor? Koronavirüs, ABD, değişim, yılın en kritik günleri…

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.