Biraz da gelecek… Tüm yeni 2021 filmlerini aynı anda HBO Max’te yayınlayacağının açıklamasının ardından Warner Bros, yüreklere su serpen müjdeyi verdi…

Warner Bros., tüm yeni 2021 filmlerini aynı anda HBO Max’te yayınlayacağını açıkladığında doğrusu bizi biraz korkuttu, ancak şansımıza şirket halihazırdaki sinemaların ve bu doğrultudaki endüstrinin distopik film Mad Max’teki gibi çölleşmeyeceği konusunda bizimle iddiaya giriyor gibi görünüyor.
Saygın medya platformu Variety, şirketin Mad Max: Fury Road ve The Color Purple’ın ön filmi olan Furiosa’yı 2023’te ilk kez sinemalarda yayınlamayı planladığını bize bildirdi. Üzgünüm Netflix…

Warner’ın gelecek yılki filmleri internette yayınlama planı, mesela Godzilla ve King Kong’u görmek için ölümcül bir virüse kapılma riskini göze almaktansa evde olmayı tercih eden film severler için harika bir şey.  Ancak bu fikirden söz edilir edilmez bazı Hollywood gazileri bu fikre birdenbire düşman oldu.
Hatta ünlü yönetmen Christopher Nolan, HBO Max’i “en kötü yayın hizmeti” olarak nitelendirdi ve Warner Bros.’u da planını sadece 90 dakika öncesine kadar kimseye söylememekle suçladı.

Warner’ın sinemaların varlığıyla ilgili umutsuz sayılabilecek bakış açısına rağmen, afişlerindeki işaretler 2023 yılına kadar aynı görünmeyebilir. Ayrıca AMC, yatırımcılarını, 750 milyon dolar bulunmazsa Ocak ayının ortalarında parasının biteceği yönünde de bir uyarıda bulundu.

Sinema severleri tuhaf bir gelecek bekliyor olabilir…