10 Haziran 2021 de, İkizler burcunun 19 derecesinde, 147 Numaralı Saros Döngülü, Kuzey Ay düğümü yönünde, etkileri bir sonraki Güneş Tutulması olan 4 Aralık 2021 tarihine kadar kendisini daha kuvvetli hissettirse de yaklaşık 3.5 yıl etkili olacak, Halkalı bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Aynı Saros Numaralı bir önceki Halkalı Güneş Tutulması ise, yine aynı süreyle, 31 Mayıs 2003 tarihinde gerçekleşmişti. Dolayısıyla o tarihlerde yaşadıklarınızla benzer etkiler alabilirsiniz.

Bu tutulmaya Merkür retro hareketiyle kavuşarak, Neptün ise sert açısıyla karşılayarak gerçekleşecek. Ayrıca Merkür İkizler Retrosunun Bellatrix sabit yıldızı etkisi de sinsilik, iki yüzlülük, çift karakterlilik, ticari konularda talihsizlikler, kaldırılma, başarısız olma gibi durumları getirebileceği gibi geçmişe yönelik etik olmayan bu tür davranışlarda bulunan insanların da ipinin pazara çıkacağını bizlere gösteriyor. Karmik bedel ödeten bir sabit yıldızdır Orion’un sol omzu olan Belatrix.

Karması temiz olanlar için Capella sabit yıldızı çalışabilir burada ve yetenek ve entellektüelite ile kötü olaylardan bile sıyrılma ve zirveye ulaşabilir bazı şanslılar…

Tabii Capella ayukka çıkaran bir sabit yıldız olduğundan iyiyi de kötüyü de ayyuka çıkaracağını da belirtmek isterim.

Tutulma hem Halkalı hem de Capella etkisinde olduğundan bol bol bebek haberleri alınır önümüzdeki dönemde.

Tutulma Rusya, Kuzey Kanada, İzlanda, Avrupa ve Asya’nın bir kısmı ile Kuzey Amerika, Kuzey ve Batı Afrika ülkelerinden gözlemlenebilecek. Bu da saydığımız bu ülkelerde tutulma etkisinin daha fazla olacağını gösteriyor. Türkiye’den izleyemeyecek. Haritanın dokuzuncu evinde konumlanmış tutulmanın yöneticisi Retro konumdaki Merkür. Haritanın yükseleni Terazi ve yöneticisi Venüs, Hades kavuşumunda ve Jüpiter ile 120’lik açıyla etkileşimde.

Halkalı tutulmalar evlilik ile ilişkilerle ilgili olduğundan evlilikler ve doğumlar yakından etkilenebilir.


Haritanın dokuzuncu evine yerleşen tutulmanın genel etkilerine göz atacak olursak; akademik eğitim ve öğretim ile ilgili yeni düzenlenmeler olabilir. Ayrıca yurtdışı bağlantılı konular, turizm, ticaret, yüksek eğitim öğretim konularında biraz kafa karışıklıkları görülürken; yeni düzenlemeler getirilebilir. Basın, yayın, medya, gazeteciler, hak hukuk ve adaletle ilgili çok önemli gelişmeler yaşanır.

Besin zehirlenmeleri, vertigo, göz sorunları ve ayak bölgesi rahatsızlıkları tetiklenebilir. Dünya genelinde su kaynaklı doğal afetler ve deniz yolu ile oluşabilecek kazalar tetiklenebilir.

Dolandırıcılıklar artabilir. Her türlü yalan, dolan, hacklenme, dijital dolandırıcılıklar, kandırılma, dolandırılma veya hayal kırıklığına dikkat edilmeli.

Çözüme ulaşmamış eski sorunlar tekrar gündeme gelebilir ve kırgınlıklar büyüyebilir. Uzlaşmak bu tutulma ile biraz zor olabilir.

Menfaate dayalı yakın çevre ilişkileri, evlilik, ortaklık ya da yakın çevre ilişkileri testten geçecektir. İlişkilerde maddi manevi kayıplara dikkat edilmeli.

Hades Venüs kavuşumunun Chiron’a yaptığı kare açı etkisiyle, bazı ortaklık, evlilik ya da ilişkilerde bazı gizli bilgilerin açığa çıkmasıyla skandallar oluşabilir. Artan kadın şiddeti ve ölümleri sebebiyle bakanlık seviyesinde görev değişimleri yaşanabilir.

Satürn ile Uranüs karesi etkisiyle; para piyasalarında oldukça hareketlenir. Değerli maden fiyatlarında hızlı ve ani hareketlenmeler yaşanabilir.

mars yengeç transiti
Bu Güneş tutulması Türkiye haritasında 12. Evde ve 10. Evdeki Neptün’den dik açı alıyor; Gizli saklı işler, gizli düşmanlar, gizli örgütler, hastaneler, cezaevleri, yıkıcı faaliyetler, gizlilik, suçlar, sabotajcı ve casusluk, dolandırıcılık, yasadışı teşebbüs, sahte şirketler, kayıp, mengene ve tasfiye ile bağlantılı tatsız konuları içeren alanlarda gerçekleşecek. Devlet, otorite ve seçkin insanlar ve ünlüler. Ulusal itibar, ulusal ticaret, kredi, güç ve kamu istihdam oranı.

İngiltere’nin 9. Evinde gerçekleşecen tutulma 6. Evden Neptün etkisi alıyor. Kargo, deniz trafiği, yolcu veya ticaret ile bağlantılı olup olmadığını havayolu endüstrisi ve genellikle uzun mesafe trafiğini. Uzun mesafeli ya da uluslararası iletişim, ulaşım, turizm, Kiliseler, ibadet yerleri, inanç sistemleri, mahkemeler, üniversiteler,  bilimsel kuruluşlar ve yayınlar. Halk sağlığı veya hastalık ve salgın hastalıklar, sağlık hizmeti, sağlık çalışanları, istihdam, sendikalar, işçiler ile ilgili kafa karışıklıkları, belirsizlikler ve yeni düzenlemeler getirilecektir.

Genel olarak yaz aylarının o sıcak havası aldatıcı olmasın demek istiyorum. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaya devam edelim. Çünkü yaz bitiminde sil baştan aynı şeyleri yaşayabileceğimizi de gösteren tutulmalar yaşadığımızı hatırlatmak isterim.

Bir bütün olarak insanlığın yaşadığı büyük bunalımlar ve krizlerin hafiflemesi dileğimle…