Üzerimizdeki ataletten bir çırpıda kurtulabileceğimiz bir Yeni ay ile Nisan ayına merhaba diyoruz…

1 Nisan yeni ayı ile bizi geliştirip dönüştürecek yeni başlangıçlara hazırlıklı olalım. “Yeni Zodyak Yılı”nda bizi geliştirip dönüştürecek yeni başlangıçlarla harekete geçme vakti.

Chiron’un başrollerde olduğu yeni ay ile birlikte geçmişin incinmiş duygularının ötesine geçin sosyal ve duygusal becerilerinizi, sahip olduğunuz fırsatları fark edin.

Hayatınızda her hangi bir şeyi değiştirmek istediğinizde bakacağınz ilk ve tek yer kendi içinizdir.

Meraklıları için tavsiyem, Hoʻoponopono MEDİTASYON yöntemi ile şifalanabilirsiniz. Tüm bilinen ya da bilinmeyen negatif enerjileri bu yolda pozitif olana değiştirerek şifalanabilirsiniz.

Gerçek yenilik içerden başlar. Bir derdin dermanı başka bir derde zehir olabilir. Bir derman haddinden geçse, dert getirir ve şans ancak ve ancak cesurlara yardım eder.
…Ve konuşmadan önce dinle, kalbini dinle önsezilerini ne dinle zihnini dille, doğayı dinle yaşamı dinle hayat müziğini dinle çünkü bıçak yarası geçer ama dil yarası geçmez.

nisan-astroloji
İyi olmayan, faydasız hiçbir şeyi aklınızdan geçirmeyin ve dile getirmeyin.

05 Nisan Satürn-Mars Kova Burcu’nda kavuşum yapıyor olacak ve de ay düğümlerine kare açı yaparak.. Bu transit etkilerini biz 04-10 Nisan arası hissedebiliriz. Bu tarihlerde sıkı çalışmanız gerekebilir. Çok fazla şeyi bir arada yapmaya çalışmadığınızdan emin olun, çünkü kendinizi fazlaca köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz ve engellenmişlik hissi doğabilir.

En ufak şey bile sizi kolaylıkla tahrik edebilir. Öfke nöbetlerine, sinir krizlerine dikkat edin. Yoğun bir sinirlilik durumu söz konusu olabilir. İnsanlar, koşullar yaptığınız işlere engel koyuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ego savaşları söz konusu olabilir. İş yerinde patronunuz, işvereniniz, yönetici pozisyonda ki kişiler herhangi bir gerekçe sunmadan fikirlerinize karşı gelebilirler veya size angarya dediğimiz türden fazlaca iş yükleyebilirler başınızı kaşıyacak vakit bulamamak sizi biraz gerebilir.

Tehditvari konuşmalar, saldırgan tutumlar söz konusu olabilir ya da siz bunu böyle algılayabilirsiniz.

Sağlık açısından bakılacak olursa kazalara özellikle KEMİKLERLE ilgili yaralanmalara, sakatlıklara, deri hastalıklarına, adale sertliklerine, artrit ve romatizma gibi hastalıklara karşı yatkınlık artabilir. Bu tür hastalıklarınız hali hazırda varsa bu trance etle birlikte sağlığınıza özellikle özen göstermenizi tavsiye ederim.

Bu enerjiyi dizginlemek, düzgün bir şekilde kullanmak çok önemli. Çünkü Mars enerjisini rahat bir şekilde ortaya koymak için sabırsızlanıyor, Satürn ise onu kısıtlamaya baskılamaya çalışıyor. Dolayısıyla burada sıkıştırılmış bastırılmış, her an patlamaya hazır bir enerji söz konusu.

Çabalarınızı nispeten daha hedeflere yönlendirirseniz bu enerjiyi yapıcı bir şekilde kullanmış olursunuz; ancak görkemli ve ihtişamlı projelerle ilerlemeyi biraz askıya almanız gerekebilir yoksa bu gökyüzü olayında hayal kırıklığına uğrayabilirimsiniz.

duygular nasıl kontrol edilir

Mars-Satürn kavuşumu ile ilgili bir başka tehlikede şudur: soğuk, acımasız, bastırılmış öfke, kızgınlık gibi halı altına süpürülmüş, gizlenmiş, ertelenmiş duygular birden ortaya çıkabilir. Gizlice bile olsa kızgın, somurtkan davranışlarla karşı tarafın öfkesini üzerine çekebilirsiniz. Bu duygularla kendi içinizde de baş etmezseniz zulmün kurban olabilirsiniz.

2022 yılına aşk ve ilişkilerin temsilcisi olan Venüs Oğlak Burcu’nda ve retro pozisyondayken girdik ve sonrası ileri pozisyona geçtiğinde uzun süre Oğlak Burcu’nda hareket etti. Şimdi ise Kova Burcu’nda ilerliyor. Bu iki pozisyonda ilişkilere uzaktan mesafeli ve mantık çerçevesi içinde yaklaştığından aşkı hissetmek sevgiyi hissetmek bu güzel duyguları yakalamak pek de mümkün olmadı.

Venüs 06 Nisan’da yücelim gücü kazandığı Balık Burcu’na geçiyor olacak sevginin en saf en ulaşılmaz halini yaşama arzumuz yükselecek dişil enerjimiz artacak kendimizle aynalarla daha barışık olacağız sosyal yaşantınızda ilişkilerimiz de ilımlı merhametli yanlarımız ön planda olacak problemleri bir süreliğine rafa kaldırabiliriz eğer ilişkinizde mutlu iseniz venüs Balıksu trance site sürecinde romantizmin doruklarında gezinmeniz olası ama ilişkide SORUNLAR varsa ancak aşıksanız problemleri görmezden gelebilirsiniz, düzelebilir halledilir diye bakarsınız olana bitene.

Hayatınızda biri yoksa ve kalbiniz boşsa NİYET = KISMET diyerek tüm içtenliğimizle olumlu niyetler de, olumlamalarda bulunabilirsiniz.

Venüs Balık transiti sırasında özellikle ikili ilişkilerde ve maddi konularda bir içe yöneliş, karmaşık ve bizi rahatsız eden meselelerden uzak durma arzumuzun işaretçisidir. Gerçeklerden ziyade yaratmak istediğimiz bir dünyayı ve ilişkileri kendimizce ele almak isteriz. Zaman zaman gerçekçi olmaktan uzaklaşsak da Venüs Balık transiti sırasında maddi konularda ve ikili ilişkiler konusunda şifalanmak mümkündür.

12 Nisan’da Jüpiter-Neptün kavuşumu ile ideallerinizin uyanacağı, şefkat duygunuzun gelişeceği bir dönem. Yardıma ihtiyacı olan insanlara, hayvanlara, canlılara yardım etmek için, hayır kurumlarında çalışmak için, çocukları sevindirmek için çok ideal bir gün.

Dua kapılarının sonuna kadar açık olduğu bir gün…

Spiritüel, dini ve mistik felsefeye olan ilginiz bugün muhtemelen artacaktır. Bu konuları daha çok incelemek isteyebilirsiniz. Dualarınızın dileklerinizin kabul olması açısından gerçekten çok güzel bir gün mutlaka bugünü bu anlamda değerlendirin; biraz içe dönün.


Bu zamanda egonun talepleri en azından biraz susturulmalı ki içsel bir benliğini gerçekte ne olduğunu duyabilesiniz.

Her gökyüzü transitinin artı ve eksi tarafları mutlaka vardır. Jüpiter-Neptün kavuşumda dikkat edilmesi gereken şey de şudur: Hayal dünyasında yaşamak gibi sahte bir mutluluk duygusu gelişebilir bazılarında bağımlılığı olan kişilerin bugün biraz dikkatli olması gerekir, bu madde bağımlılığı olabilir, alkol bağımlılığı,kumar bağımlılığı olabilir.

O nedenle bu geçiş genellikle kumar oynamakla veya sınırlı kaynaklarla büyük riskler almakla ilişkilendirilir ve çoğu zamanda kötü sonuçlar doğurabilir, yatırım için maddi konular için pek de iyi bir transit olmayabilir. Aynı nedenle iş alanlarında da büyük bir yanlış beyanın kurbanı olmadığınızdan emin olun.

Jüpiter-Neptün kavuşumu transiti ile tamamen bencil kaygılardan kaçınmak en iyisidir aksi taktirde Transitin olumsuz tarafı ile karşılaşmanız daha olasıdır.

…Ve Koç Yeni Ayı ile açtığımız Nisan Ayını 30 Nisan’da gerçekleşecek olan Uranüs’ün çok etkili olduğu Boğa Burcu’da Kısmi Güneş Tutulması ile kapatıyoruz. Dünyada ekonomik ve siyasi istikrarı sağlamak güçleşirken, toprak hareketliliği ve doğa olayları uyanmaya başlayabilir. Bu tutulmanın detaylarını bir sonraki yazımda sizlerle paylaşıyor olacağım.

Oldukça hareketli bir ay bizi bekliyor. Bütünün en yüksek hayrına olsun.

Hoş geldin Nisan,

Sağlıklı, huzurlu, mutluluk dolu bir ay olsun…

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.