Almanya’nın inovatif fikirlerin çıkış noktası anlamında ilgiyle izlediğimiz şehirlerinden Münih’ten bir haber var… Şehirde uzun yıllardır endüstriyel tasarım işiyle iştigal olan Bastian Müller, tekstil sektörü açısından bir ilke imza attı. Yeni icat ettiği tekstil baskı teknolojisi GRDXKN, mekanik malzemelerin performansını yumuşak tekstille bütünleştirirken ortaya iki boyutlu renklerin, 3 boyutlu gibi olmasını mümkün kılan oldukça sofistike bir tasarım anlayışı çıktı.

GRDXKN nedir?
Yeni bir tekstil baskı teknolojisidir.

Hafif, sağlam, esnek ve aşınmaya dayanıklı tekstil ürünleri sunan Bastian Müller, patronace adını verdiği markayla ilk ürünleri potansiyel ilginç kıyafet meraklılarına sunmaya başladı bile…

İşlevsel ve estetik argümanlar tanıyor. İçten hava geçiren kumaşlar, dıştan hidrofobik yapı sunuyor. Yeni baskı teknolojisi, ışığı yansıtan materyallere kadar her türlü kumaşın dizaynına izin veriyor.

Peki işte soru; motosikletçilerden alışık olduğumuz bu tür kabartma desenli giysileri giyer miydiniz? İddia şöyle; kentsel yaşam tarzınıza uygun. Siz bu görüşe ne derdiniz?