Günümüz Türkiye’sinde güzellik deyince aklımıza gelen ilk algı estetik oluyor haliyle. Ya da yüz güzelliği, ayna yanılsaması, ruhsal durumumun çatışması, beden ihmali, saç tasarımı, renkler, makyaj, kaş tasarımı, kozmetik, el ayak bakımı derken hepsini birbirine karıştırıp ortaya çok saçma bir kıyafet tasarımı çıkarıyoruz.

Bunu biz mi yapıyoruz? Biz de yapıyoruz, bizim bilemediğimizi bir bilene danışıp onun gözüyle üzerimize emanet olarak yapıştırıyoruz. Hepimizin amacı bir hekime güvenip aynalara gülümsemek değil mi? Peki hekimler aynalara gülümseyebiliyorlar mı? Nerden bileceğiz değil mi? Hepimizin bir eksiği var işte, dolgularla dolduramadığımız….

Peki bizim gözümüz yok mu?

Ben estetisyenim, güzellik uzmanıyım. Bu işe on senemi vermiş bir kadın olarak baştan aşağıya güzelleştirmeye çalıştım her şeyi. Önce hastalarımla başladım, hepsinin bakış açısı, zevki, istediği, psikolojisi, bedeni, yaşı, hepsi birbirinden ayrıydı.

Zannediyorsam onüçbinyediyüzelli hastanın yedibiniyle muhatap olup bir fayda sağladığım insanlar oldu. Kimisini mutlu ettim kimisini edemedim.

Bu işi Türkiye’nin en iyi plastik ve estetik cerrahi merkezi dalında, sonrasında en iyi dermatoloji kliniğinde ve yine en iyi medical estetik birimiyle birlikte gerçekleştirdim. On seneyi tamamlayıp A’dan Z’ye hasta profiliyle deneyimlemiş olmamın ve en saygı değer hekimlerin gözüyle tedavileri gerçekleştirmenin uzmanlığına dayanarak sizlere kendimce bakış açılarını en doğru bir şekilde aktarmaya geldim. Ve daha iyisi olmadığı için ‘daha iyi ne yapabilirim’ dediğimde yazmaya başladım. Çünkü bu on sene içindeki deneyimlerimde kendimi de güzelleştirerek deneyimlerimin sonuna gelmiş bulundum. Ve sonuna geldiğimde anladım ki mutluluğun sırrı güzellik değilmiş, sadece motivasyonmuş.

Yavaş yavaş başlayacağız arkadaşlar, hepinizin sorununu dinleyip kendimce size bir fayda sağlayıp yetemediğim durumlarda ise sizi bu işin uzmanına aktarabileceğim bir site olacak Hayatını Detoksla. Siz yeter ki detokslayın, yeter ki güzelleşin, yeter ki aynalara gülümseyin.

Hepsini tamamladığınızda asıl aranan cevabın bu olmadığını anlayan arkadaşlarımın da gözünden dünyayı değerlendirmek isterim.

Bugünkü yazımda sizlerle tanışmak, sizi bilgilendirmekti amacım ve ‘neyin peşindeyiz’ sorusuyla başlangıcı yapıyorum.

E tabii ki madem söz konusu güzellikse eğer, başlangıç olarak ayranla başlıyoruz. Evet yanlış duymadınız ayran. Her sabah bir bardak ayranın faydası, ruhu arındırır. Haydi bakalım hayata küsmek yok, artık buradayım, ayrana da küsmek yok.

Sevgilerle,