Fazla kilolarınızdan arınma aşamalarına dahil edebileceğiniz gıdaları bir araya getirdik. Üstelik bu gıdalar, her yerde kolaylıkla bulunabiliyor…

Kilo vermeye karar verdiyseniz diyetinizin somon, yumurta, fasulye, fıstık, avokado, yağsız et, yoğurt, lahana ve brokoli gibi yiyecekleri içerdiğinden emin olun…

Avokado: Bu garip meyve, faydalı yağlar içermesi açısından son derece zengin ve kilo verme diyetlerinin diğer ortak öğelerinden alınan besin alımını birçok yönden iyileştirmeye de yardımcı.

Avokado’yu ortadan kesip ikiye ayırın, çekirdeğini çıkarıp kaşıkla içini bir tabağa dökün; kesip parçalara ayırarak ya da sürerek keyifle tüketebilirsiniz. Bu arada yağı da son derece keyifli ve sağlıklı. 250 ml’lik avokado yağı ortalama 50-55 TL fiyatla büyük marketlerde bulunabiliyor.

Fasulye: Lif oranı yüksek olup aşırı kolesterol düzeylerini düşürür ve sindirimi optimize eder.

Fındık: Fasulye gibi fındık da çok sağlıklı. Aşırı kolesterol düzeyini düşürür ve sindirimi daha verimli kılar.

Aci biberin sayısız faydası var, ancak herkes için mutlak sevilebilir bir tadı olmadığı da şüphesiz…

Acı biber: Capsaicin, biberdeki aktif madde olup metabolizmayı hızlandırmaya ve vücudun tokluk hormonunu serbest bırakarak iştahı azaltmaya yardımcı olur.

Greyfurt: Greyfurtta bulunan bazı enzimler metabolizmayı uyarabilir ve kilo verme seviyenizi yükseltebilir, aynı zamanda şeker hastalığını önlemeye yardımcı olduğu da bilinir.

Yoğurt: Yüksek probiyotik düzeyi ile yoğurt, sindirimi daha iyi hale getirir, bağırsaktaki mikrobik dengesini geliştirir, aynı zamanda yağ birikimini artırabilen iltihap ve oksidatif stresi azaltmasıyla bilinir.

Ortak nokta: Sağlık

Brokoli: Bu turpgil sebze, tüketildiğinde kendinizi genelde son derece tok hissetmenizi sağlar. Vücudunuza ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlarken, şaşırtıcı derecede yüksek lif ve protein seviyesi de sunar.

Yağsız etler: Hindi ve yağsız proteinin bulunduğu diğer etler, kilo vermeyi arzulayan insanlar için, özellikle de o proteini yağ olarak saklamak yerine kas dokusuna çeviren düzenli bir egzersiz rutiniyle birleştirildiğinde mükemmeldir.

Somon: Mükemmel protein seviyeleri, sağlıklı yağlar ve nadir bulunan mineralleri ile somon ve diğer yağlı balıklar kilo verme programına ideal kaynak oluşturur.