Yeni Land Rover Defender, dünyanın en prestijli otomotiv dergilerinden TopGear’ın “Yılın Otomobili” (Car of The Year) ve  “Durdurulamaz Güç” (Unstoppable Force) ödüllerini kazandı.

Son dönemin en çok beğendiğimiz 4×4 araçlarından birinin başarısını taçlandırma zamanı… İkonik Defender efsanesini daha da ileriye taşıyarak modern çağın dinamiklerine uyum sağlayan Yeni Land Rover Defender, Top Gear dergisi editörleri tarafından Namibya Çölü ve Londra şehir trafiği olmak üzere farklı yol koşullarında test edildi.

Üstün arazi yeteneklerinin yanında şehirde sunduğu konforlu, pratik ve güvenli sürüş özellikleriyle en yüksek notları toplayan Land Rover Defender, derginin “Durdurulamaz Güç” ödülüne layık görüldü.

Yeni-Land-Rover-Defender

Öte yandan Top Gear ile Land Rover “Durdurulamaz Güç” ve “Yılın Otomobili” ödüllerini kutlamak için sıra dışı bir etkinlik organize ettiler. 3 Yeni model, çekme demirlerinden vince asılarak 60 metre yükseklikte 8 tondan fazla bir çekim gücüne karşı koydu. Yeni D7x alüminyum platformunun mukavemet gücünü bir kez daha kanıtlayan Land Rover Defender her yönüyle 21. yüzyılın aracı olduğunu göstermiş oldu.

Yeni-Land-Rover-Defender

Ödül rekortmeni

4×4 araç, 2020 yılında aralarında “Motortrend SUV of The Year”, “Autocar Best SUV 2020” ve “Parker’s Best Off-roader” gibi otomotiv dünyasının en önemli değerlendirmelerinin yer aldığı 30’dan fazla küresel ödüle layık görülmüştü.