İtalyan mobilya şirketi Pedrali, çalışma alanlarına dair yeni modellerini duyurdu. Çalışma şeklimiz için yeni referans modellere duyulan ihtiyaca işaret eden sofistike mobilyalar, fütüristik detayları ile dikkat çekti.

İtalya’da üretilen mobilyalar hem ev hem ofis için mükemmel şekilde uyarlanabilen daha esnek, işlevsel ve sürdürülebilir konseptlere duyulan ihtiyaca çözüm getiriyor.

Genel itibarıyla uzaktan çalışma eğiliminden açık planlı ofislere kadar uzanan ilgi çekici konseptler sunan Pedrali, aynı zamanda ofise dönüşle ilgili tereddütleri de geri plana itmedi.

Şirketin hijyen açısından öne çıkan yeni zorlukları ve bir başka yeni terim olan sosyal mesafeyi de unutmadığı görülüyor.

pedrali

2020 Haziran ayı itibarıyla Pedrali için çalışan saygın İtalyan-İngiliz tasarımcı Robin Rizzini, “Bazı noktalarda ‘akıllı çalışma’ unsuru kesinlikle kalıcı olacak ve bana sorarsanız bu trendlere uygun tasarım çözümleri için geniş bir hareket alanı mevcut” diyor.

pedrali
Robin Rizzini imzası taşıyan Toa Masası…

Gelecek için esnek çalışma alanlarını tanımlayan mobilyalar arasındaki ‘toa masası’, sağlam döküm alüminyum çerçeve ve geometrik tasarımı özenle buluşturuyor.

Bu fark yaratan modelin yanı sıra dinamik masalar, bölmeler, yumuşak oturma alanları ve akustik koltuklar ön planda.

Dönemin ihtiyaçlarına göre ‘düzenlenebilirlik’, söz konusu konseptin temel argümanları arasında konumlanıyor. Tüm mobilyaların antibakteriyel kumaşlarla üretildiğini de belirtmekte yarar var.

pedrali

Jorge Pensi tarafından tasarlanan ve Ypsilon Connect adı verilen ses emici alan ayırıcı. Pedrali’nin yeni mobilyaları, gelecek için esnek çalışma alanlarını tanımlarken akustik panel, yoğun çalışma için özel ve güvenli bir alan yaratıyor…

pedrali
Dinlenme alanları…

 

pedrali
Pedrali’nin hem ayakta hem de oturarak çalışma imkanı sunan arkalıklı masası.

 

pedrali
Bekleme alanları…

Marka: Pedrali

Küratör: Studio FM Milano

Fotoğraflar: Andrea Garuti

Markayla ilgili daha fazla detay için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.