‘İyi görünmek mi, iyi hissetmek mi’ diye sorsak sanırım cevap her ikisi de olur. Çünkü iyi hissedersen iyi görünürsün.

Peki daha zayıf ve daha ince görünmek için neler yapmalı ya da yapmamalıyız?

Aslında birkaç tatlı hile ve göz yanılmasına yol açacak tercih ile daha zayıf, daha uzun ve fresh görünebiliriz. Peki nasıl?

İlk etapta vücudumuzu tanımalıyız. Zira eğer vücudumuzu tanımıyorsak bu hileler hiç işe yaramayabilir ☺

Kısa boylu biriyseniz yalın ve düz kesimleri tercih etmeli, kol ve paça boylarını gerektiğinde kısalttırmalısınız. (Boyutlarınıza aykırı bir görüntüden kaçınmalısınız. ‘Enine detaylardan’ uzak durmalıyız ve mümkün olduğunca dikey detaylara ağırlık vererek daha uzun bir görüntü elde edebiliriz.

Derin V yaka kesimler üst bölgeye üçgen bir hava katacağı için sıkça kullanılabilir. Ayrıca beli ince gösterir.

zayif-gosteren-trendler

Zayıf gösteren trendler, aksesuarlar, strech giysiler… 

İnce belli bir kadınsanız kemer kullanarak daha zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Beliniz şık dokunuşları kesinlikle hak ediyor.

Büyük çantalar ve aksesuarlardan kaçınmanızı öneririm, daha koyu renkler tercih edilmeli. Sadelik ve yerinde detaylar her zaman daha iyidir; kalın, kaba ve tüylü kumaşlar kesinlikle tercihiniz olmamalıdır😊

Büyük ve geometrik desenler de kilonuza kilo katacaktır, aman dikkat!!

Strech ürünler vücudu tamamen sarıp sarmaladığı için hata kabul etmeyecek tüm kusurları ortaya çıkarır. Kesinlikle uzak durmak lazım.

Kim Kardashian’ı sosyal medyada takip ediyor olabilirsiniz, alt tarafı orantısız ölçüde geniş olmasına karşın strech elbise giyinmekten çekinmez. Bunu bir fenomenin ‘kalçayı vurgulama isteği’ şeklinde ele alabilmek mümkün. Bir diğer ünlü isim Lady Gaga’nın ilginç giysileri gibi… Ancak günlük yaşama dönersek bunların ilham veren doğru bir tercihler olduğunu kimse iddia edemez. Hatta bazı t-shirtler vardır ki mutlu olmanızı sağlar.

zayif-gosteren-paltolar

Zayıf gösteren uzun çizmeler, paltolar, pantolonlar… 

Uzun çizmeler ve paltolar da sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Bunların yerine bilek boy ankle botlar ve kısa mont, palto, kabanları tercih etmenizde fayda var.

‘Kilo problemim var ama etek giymek istiyorum’ derseniz de yanlış seçimlerden kaçının. Vezir olayım derken rezil olmak söz konusu olabilir☺ Uzun veya diz boyu etekleri tercih edin. Diz üstü etekler dikkati kalın bacaklara çekebilir, her yerde karşımıza çıkabilen bu hatalı tercihe, dikkat!

Kilo vermek istiyorsanız bu 4 maddeye dikkat!

En çok hata yapılan kısımlardan biri de pantolonlar. Son yıllarda yaşanan yüksek bel furyasına katılmayan yoktur. O düşük bel pantolonları nasıl giydik dediğinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin bu akım bir süre daha bizimle.

Kısa boya sahipseniz sizin için mükemmel bir seçim. Havanıza hava katarak bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Cep detaylarına dikkat; unutmayın cepsiz pantolonlar kalçalarınızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Bu yüzden cepli pantolonları tercih ederek kusurları kapatabilir fazlalıklarla barışabilirsiniz.

zayif-gosteren-renkler

Zayıf gösteren renkler

Peki ya renkler bize yardımcı olabilir mi?
Elbette olur. Siyahın asaletini ve kapatıcılığını bilmeyenimiz kalmadı. Baştan aşağı tek renk sizi olduğunuzdan da zayıf gösterecek. Siyah, askeri yeşil, mor, lacivert gibi koyu renklerden yardım alabilirsiniz.

Bonus olarak alt gruplarınızda koyu renk tercihiniz sizi daha zayıf gösterecektir.