Çoğunu ilk kez duyacağınız muhteşem güzellikteki adaları bir araya getirdik.

İnanması güç ama el değmemiş tanımının gerçek ifadesi olan adalar da var. Bazısı henüz yeni keşfedildi, yani bilinmiyordu.

İşte doğası ile büyüleyen 20 ada.

Laksadvip adaları

İlginizi Çekebilir: Kendine bir ada inşa edip keyif yapan adamla tanışın

Lakşadvip Adaları, Hindistan

Asya kıtasında, Hindistan’ın güney ucunun yaklaşık 300 km doğusunda Umman Denizi’nde yer alan bu çarpıcı ada, mercan rasifleri ile daha güneyindeki ünlü Maldivleri’i aratmıyor.

cubadak adası

Cubadak Adası, Endonezya 

Gidenin asla pişman dönmediği olağanüstü bir adaya geldi sıra. Cubadak Adası, Asya’nın güneydoğusundaki Endonezya’nın batısında, kahvesi ile tanınan Sumatra’nın yakınında yer alıyor. Ana karaya son derece yakın olan ada, gezegenin saklı cennetleri arasında.

Laucala Adası

İçerisinde bungalovlu otelin de bulunduğu adada dev sürüngenler, karıncayiyenler ve maymunlar da hemen her yanındaki ağaçların altında görülebiliyor.

redang adası

Redang Adası, Malezya

Malezya’nın doğusunda kıyıya çok yakın konumda; Tayland, Vietnam ve Kamboçya’ya uzaktan bakan Redang Adası, açık mavi suları ve bembeyaz kumsalları ile bu ülkeleri ziyaret edenlerin keşfetmesi gereken bir başka cennet adeta.

siargao adası

Siargao Adası, Filipinler

Listenin en ünlü adalarından birine geldi sıra. Bu ada, Asya kıtasının güneydoğusunda, Avustralya’nın kuzeyinde konumlanıyor. Damla şeklindeki ada, bölge adalarına kıyasla geniş yüzölçümü ve turistik çeşitliliği ile öne çıkıyor. Asya kıyılarındaki en güzel sörf merkezleri arasında aynı zamanda.
 Ko-Phra-Thong

Ko Phra Thong, Tayland

Tayland’ın en güney ucunda, kıyıya çok yakın konuma sahip bu egzotik ve koyu yeşil ağaçlarla kaplı adayı ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Son yıllarda ilgi görmeye başlayan adaya Phuket adasından birkaç saatlik feribot yolculuğuyla ulaşım var.

ada

Yoğun ağaç varlığının sonuçlarından biri olarak 100’ü aşkın kuş türüne ev sahipliği yapan adada ziyaretçilerin kendini mutlu hissetmemesi olanaksız.

rottnest adası

Rottnest Adası, Avustralya

Asya kıtasından çıkıp daha güneye iniyoruz… Avustralya’nın batısındayız. Avustralya-Pertch’ten feribotla yaklaşık 1,5 saatlik yolculukla geliniyor. Kıyıya nispeten uzak konumdaki ada, benzersiz doğası ve masmavi sularıyla büyüleyici. Adada araç bulunmuyor, yürüyerek ulaşım sağlanıyor.

laucala adası

Laucala Adası, Fiji

İşte gerçekten denizin tam ortasındasınız! Bu ada diğerlerinden çok farklı, çünkü Asya ve diğer ana karalardan çok uzakta, saklı bir cevher adeta. Büyük Okyanus’un karaya uzak bir noktasında konumlanıyor.

egzotik ada

Egzotik ve cennetten bir köşe olan adada bazısı doğal havuzlara sahip turistik tesisler mevcut. Istakoz başta olmak üzere her biri deniz mahsullerinde damak tadının zirvesine hitap eden 5’e yakın restoran var. Diğer yandan gezegendeki en pahalı turistik noktalar arasında. Egzotik adalar arasında baştacı adeta.

vavau adası

Vava’u Adası, Tonga

Kambur sırtlı balinaların göç yolu üzerindeki ada, Laucala Adası’nın doğusunda yer alıyor. Güney Pasifik’teki zümrüt renkli sulara sahip adanın doğası, yerelliği ve naif atmosferi son derece çarpıcı.

egzotik adalar

Bambaşka bir dünyada gibisiniz…

favignana adası

Favignana Adası, İtalya

Egzotik adalar hep mi uzakta? Biraz yaklaşalım mı? Bu kez Avrupa kıtasındayız, İtalya’da… Sicilya’nın batısındaki ada yasemin kokusu ile sarılı.

Paesani’lerin (köylüler) zıpkınla orkinos avladığı ada, deniz mahsullerine dair zengin seçeneklerin de Akdeniz’deki başlıca adreslerinden.

Ile-Des-Deux-Cocos-adası

Ile Des Deux Cocos Adası, Mauritius

Afrika kıtası ile Hindistan arasındaki egzotik adaya, Mauritius’tan birkaç dakikalık yolculukla ulaşılabiliyor.

La-Digue-adası

La Digue, Şeyseller

Afrika kıtasının doğusunda, 1768’de keşfedilen ve granitleri ile tanınan ada, cennetten bir başka köşe. Günübirlik turlarla görülebiliyor. Egzotik adalar muhteşem değil mi?