Mobil uygulamalara ek olarak akıllı tartıdan çatal-kaşığa kadar birçok inovatif ev araç-gereci, sağlıklı ve fit bir yaşam için sizi izliyor. Öneriler sunup değerlendirmelere bulunuyor. Bu ilginç sensörler ve çipler dünyası, teknolojinin yararlı yönlerinden birini temsil ettiğine şüphe yok.  Peki evde fit kalmaya yönelik en başarılı cihazlar hangileri?

Evde spor cihazları, fit kalmayı önceliklendiren sağlıklı yaşam tutkunları için olmazsa olmazlar arasında. İşte en iyi evde spor cihazları ve teknolojileri…

Withings Body Cardio

Evde spor ve fit kalma odaklı cihazlar

Withings Body Cardio Wi-Fi  

Withings Body Cardio Wi-Fi Akıllı Tartı; ağırlığı, vücut bileşimini (vücut yağ ve su oranı, kas ve kemik kütlesi), BMI’yı ve ayaktayken ölçülen nabız değerini takip ederek sağlığınızı iyileştirmeniz için size güç verir. Tüm veriler akıllı telefonunuzdaki Withings Health Mate uygulamasıyla eşzamanlanır. Bu uygulamayı kullanarak eğilimleri görebilir, hedefler belirleyebilir ve ekstra motivasyon kazanabilirsiniz.

Tangram_Factory_Smart_Rope_ROOKIE_Atlama_İpi

İlginizi Çekebilir: HEPA filtrelerine sahip fütüristik hijyen ünitesi Blanc

Tangram Factory Smart Rope ROOKIE Atlama İpi

Tangram Factory Smart Rope ROOKIE atlama ipi, atlamalarınızı sayarak SmartRope uygulaması aracılığıyla sonuçları gösteren bağlı manyetik sensörleri sayesinde kardiyo antrenmanlarınızı daha etkili hale getirmenize yardımcı olur. İki bilyalı yatak kusursuz ve doğal bir hareket sağlar.

Kullanımı çok kolay; Smart Rope ROOKIE’yi SmartRope uygulamasıyla eşleştirin. Atlama ipinin her tam dönüşünü bir atlama olarak doğru şekilde kaydeder ve yakılan kalori miktarını ve egzersiz sürelerini izler.

Smart Rope uygulaması aralıklı antrenman önerilerinde bulunur ve ödüllerin kilidini açıp sizi arkadaşlarınızla yarışmaya teşvik ederek motivasyonunuzu korur.

549 TL

spor kulaklık çeşitleri ve fiyatları

İlginizi Çekebilir: Fitness ve koşu için ideal giyilebilir teknolojiler

Powerbeats Pro

Evde fit kalmanın yollarından biri de uygun şekilde asiste edilmek. Bunu birçok uygulamayı ya da YouTube videolarını takip ederek sağlamak mümkün. Bu noktada öne çıkan gereklilik ise yayınları spor anında en verimli şekilde dinlemek. İşte Powerbeats Pro bunun için biçilmiş kaftan. Kulaktan düşmesi neredeyse imkansız olan kablosuz çözüm, bu sayede ne kadar hareket ederseniz edin sizinle. Şık tasarımı ve ideal performansıyla da dikkate değer.

2.299 TL

akıllı şu şisesi

İlginizi Çekebilir: Fitbit yeni fitness ve wellbeing akıllı bilekliği Luxe’u duyurdu

H2OPal Smart Bottle Hydration Tracker 

Akıllı şişeye ihtiyacınız var mı? Eğer yeteri kadar su tüketmiyorsanız yanıtı kesinlikle evet. Su, bilindiği gibi kilo kaybının olmazsa olmazı. Zira vücuttaki fazla yağın dışarı atılmasını mümkün kılan yegane içecek. H2OPal Smart Bottle, iki ayrı parçadan oluşuyor; doğal bir şişe ve elektronik parçaları içeren, böylelikle su tüketimini izleyen ikinci kısım.

Android ve iPhone’da H20Pal uygulaması üzerinden kullanılabilir. Ayrıca Fitbit ve Apple Health uygulamaları ile Apple Watch uyumluluğu da mevcut. Uygulamayı yükledikten sonra adınızı girmeniz, cinsiyetinizi seçmeniz, doğum tarihinizi, boyunuzu ve kilonuzu ayarlamanız istenecek ve sizden ‘Ne kadar aktifsiniz?’ (Çok aktif değil, Hafifçe aktif, Normal aktif ve Çok aktif) sorularından birine yanıt vermeniz beklenecek. Ardından da Bluetooth eşleşmesi ile su alımınızı kontrol edecek. Ek olarak aktif olma verilerinizi de görebildiğiniz uygulaması, genel itibarıyla bütüncül bir yaklaşıma açık ve oldukça inovatif bir sağlık çözümü vadediyor.

99 dolar

akıllı kaşık

Smart Spoon by Slow Control

Hızlı şekilde yemek yemenin doyma hissi henüz yerleşmeden gereğinden fazla tüketime neden olduğu bilinir. Yavaş çiğnemek, yemek yeme süresini uzatmak fit bir vücut için en önemli gereklilikler arasında. Bariatric Pal tarafından geliştirilen akıllı kaşık, doğru yeme ve çiğneme temposunu doğal olarak benimsemeye yardımcı.

Daha iyi bir sindirim için daha iyi çiğneme, kilo kaybı ve yemeğin tadını çıkarmayı vadeden ürün, çok hızlı yemek yendiğinde kapasitif algılama teknolojisi sayesinde bunu tespit edip ışıklı uyarı almanız şeklinde bir işleyişi esas alıyor. Temelde kaşığın başı ağızla teması algıladığında, bir hesap makinesi son ısırmadan bu yana geçen sürenin yeterli olup olmadığını kontrol ediyor. Ard arda iki ısırık arasındaki aralık yeterliyse bir şey söylemiyor.

49.90 dolar

Fiziksel/Ruhsal bütünlük ve dinginlik

Gerçekliğe ve naif olmaya saygımızı şekillendiren sofistike aktivitelerin başında gelir yoga. Pilates de benzer formu kusursuz bir doğallık ekseninde yaşatır. Aslında aktivite diyoruz ama genel itibarıyla minimum hareketliliğin olduğu alanlardan söz ediyoruz.

Hasbelkader aşina olanların bileceği gibi yoga ve pilates, belli başlı hareketler ekseninde sizi ilerleten, diğer deyişle taşıyan ruhsal bir bütünlük arayışı. Üstelik bu arayışı destekleyen mobil uygulamaların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Yoga rehberi başlıklı yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

İpucu:
Yaz aylarında ne yenmez? 

  • Kızartma,
  • Mayonez,
  • Krema,
  • Yağlı soslar başlıca ‘yenmemesi’ gerekenler.