Manikür, hemen her kadın için kısa aralıklarla tekrarlanması gereken zaruri bir işlem. Tırnakların daha estetik ve zarif görünümü için yapılan rutin bir bakım. Çoğu kadın için katlanılmasının pek de kolay olmadığına ise şüphe yok. Bunun nedeni işlemin bir miktar acıyla birlikte ‘kanlı’ olması. Şu bir gerçek; manikür işleminin sevilmeyen bakımlar listesinde en üst sıraları kimselere kaptırmıyor ve bunun nedeni de zahmetli oluşu.

Tırnak etlerinin zedelenmesiyle birlikte oluşan kanama, alışılagelmiş ve geçici bir durum. Tuhaf ama bu durum (yani kanlı ve acılı oluşu) basit birkaç adımla önlenebilmesine karşın öylesine kabul edilmiş ki adeta bile bile işkence çekiliyor. Oysa manikür, çok temel birkaç adımda kanamasız ve ağrısız aşılabilir bir bakım. Nasıl mı?
Okumaya devam etmelisin…

Törpü, manikür işleminin önemli bir safhası. Metal yerine ahşap törpü istemenizi öneririz.

Eğer manikür için kuaför salonu ya da güzellik merkezine gidiyorsanız, karşınıza muhtemelen gayet hoş ellere sahip bir başka kadın gelecek. Size bazı komutlar verip işleme başlamak isteyecek. Ona, tırnaklarınızın hassas olduğunu; etlerin derinden alınmasını istemediğinizi söyleyerek başlayın. Dahası da var, sadece kenarların alınmasını isteyebilirsiniz. Çünkü manikürde üst kısımların alınması yerine sadece itilmesi şeklinde bir seçeneğiniz daha var.

Bizce yüzünüzdeki mutluluk daha değerli…

Kanama sorununu kökten çözülürken istediğiniz görünüm de sağlanacak. Tek handikap biraz daha kısa süre sonra yeniden manikür ihtiyacınız olacak, ancak kanamalar ve acı çekmek yerine bu daha iyi olmaz mı?

Eğer manikür için kuaför salonu ya da güzellik merkezine gidiyorsanız, karşınıza muhtemelen gayet hoş ellere sahip bir başka kadın gelecek. Size bazı komutlar verip işleme başlamak isteyecek. Ona, tırnaklarınızın hassas olduğunu; etlerin derinden alınmasını istemediğinizi söyleyerek başlayın. Dahası da var, sadece kenarların alınmasını isteyebilirsiniz. Çünkü manikürde üst kısımların alınması yerine itilmesi şeklinde bir seçeneğiniz daha var. Kanama sorununu kökten çözülürken istediğiniz görünüm de sağlanacak. Tek handikap biraz daha kısa süre sonra yeniden manikür ihtiyacınız olacak, ancak kanamalar ve acı çekmek yerine bu daha iyi olmaz mı?

Törpü, manikür işleminin önemli bir safhası. Metal yerine ahşap törpü istemenizi öneririz. Çoğu salonda size ‘ahşap törpümüz maalesef yok’ denecektir, bu durumda da derine inilmeden törpü isteyin. Eğer ahşap varsa daha derin törpü tercih edersiniz.

İnsiyatif alın, mutlu olun…

Unutmayın, tırnak bakımı için hizmet alıyorsanız karşınızdaki kişi sizi ‘random’ olarak ele alacaktır. Ona nazik direktifler vererek bunun önüne geçebilir, çok daha konforlu bir bakım alabilirsiniz. Kendiniz manikür yapıyorsanız da yukarı sözünü ettiğimiz basit işlemleri deneyin, çok daha mutlu olacaksınız.