Oral-B, en yeni ürünlerini son derece şık bir kutu içerisinde Hayatını Detoksla’ya gönderdi. Bizler de Oral-B Pro Expert Gum&Enamel diş macunu, ağız suyu ve diş ipini deneyimleyerek izlenimlerimizi tüm ayrıntıları ile siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik…

oral-b

Öncelikle ürünler son derece şık ambalajlara sahip. Markanın mavi ağırlıklı teması ile son derece uyumlu yeşil ve kırmızı-pembe arası renkler ön planda. Tüm ambalajlarda ürün detaylarına ilişkin küçük anekdotlar ve bilgilendirmeler mevcut. İngilizce dilindeki tıp terimi Enamel, diş minesi anlamına geliyor. Gum ise ilk akla gelenin aksine tıp terimi açısından diş eti demek. Söz konusu ifadeler Türkçe olarak da piyasadaki ürünlerde geçiyor. Bu arada kutu içeriğinde bir de diş fırçası vardı, ondan da kısaca bahsedeceğiz…

oral-b-dis-macunu-agiz-suyu-dis-ipi

Oral-B Pro Expert Gum&Enamel Pro-Repair diş macunu, kullanışlı kapağıyla ilk artı puanı alıyor. Kapaklar birçok muadil denebilecek ürün için kolay kapanmama, kolayca çıkıp düşme ya da pratik olmama gibi dezavantajları ile can sıkıcı olabiliyor. Kullanıcı deneyimi açısından kapağın hızlıca açılıp, sizi uğraştırmadan yani düşmeden kapanması en önemli beklentiler. Oral-B, bu konuyu derinlemesine ele alıp çok iyi bir kapak tasarımı sunmuş.

Diş macunu genel itibarıyla dengeli, asla acı ya da yakıcı olmayan doğal ve hafif şekerli bir tat içeriyor. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bıraktığı temizlik hissi ve genel itibarıyla deneyim gayet iyi. Fresh bir his ise yok, sert bir ürün olmaması güzel. Yakıcı, tuhaf ve zorlayıcı bir tat bırakmaması gayet hoş, özellikle çocuklar ve gençler için bu tip olumsuz konuların düzenli diş fırçalama alışkanlığının önüne engel oluşturduğu biliniyor.

Üründeki, “2 haftada diş eti sorunlarını iyileştirmeye ve diş minesini onarmaya yardımcı olur” ibaresine dair fikrimiz ise sürenin değişkenlik gösterebileceğini hatırlatmak olacak. Diş eti kanamalarında azalma bu noktada öne çıkan etkisi. En nihayetinde ise diş etlerinde hafif bir güçlenmenin hissedildiğini belirtebiliriz. ‘Yardımcı olur’ ifadesini kullanıyor olmaları bu aşamada dürüstçe bir seçim olmuş, zira çok iddialı ifadelerle de karşılaşabiliyoruz bu tür hijyen ürünlerinde.

Original’ın yanı sıra farklı fresh tat seçeneklerinin de bulunduğunu hatırlatalım.

Diş suyu, neşeli bir tat ile sizi karşılıyor. Can sıkıcı ve zorlayıcı bir deneyimden ziyade gerektiği süreyi (1 dakikayı zorlanmadan tamamlıyorsunuz) sonuna kadar kullanarak işlemi tamamlıyorsunuz. Bıraktığı hissiyat olumlu. Hijyen hissini kesinlikle sunuyor.

oral-b-dis

Oral-B Pro Expert diş ipi kesinlikle farklı. Klasik ‘ince’ iplerden ziyade kalın bir iple geliyor.

Diğer yandan diş ipinin sarılı olduğu mekanizmayı gösteren ve böylelikle ne kadar azaldığını anlamanızı sağlayan şeffaf plastik detayı, bu alanda dikkat çekici bir inovasyon. İç kısım şeffaf olduğu için diş ipinin bitmek üzere olup olmadığını kolaylıkla anlıyor, buna göre zamanında alışveriş yapıyorsunuz.

Kalın oluşu kullanımda herhangi bir negatif faktör yaratmıyor. Hatta ince iplerde karşılaşılan ‘kolay kanatma’ sorununa bir çözüm getirildiği açık. Son derece yumuşak olduğu için ince diş ipinden herhangi bir fark kaydedilmeksizin, hassas bir şekilde yüksek hijyen sağlıyorsunuz. Diğer taraftan daha çabuk bitiyor, klasik diş iplerine kıyasla daha maliyetli olduğunu da belirtelim.

Diş fırçası genel itibarıyla naif. Zaten ‘yumuşak’ seçeneği ile geldi ve kullanımı da buna bağlı olarak son derece zarif. Diğer yandan bu tip diş fırçası alternatiflerinin orta sertliğe kıyasla daha düşük bir temizleme sunduğuna da şüphe yok. Genel itibarıyla eğer diş fırçası her seferinde yoğun kanamaya neden oluyorsa bir önlem olarak yumuşak türdeki alternatiflere yönelinebileceği kaydediliyor. Diğer yandan Oral-B’nin orta sertlikteki diş fırçalarının da bulunduğunu hatırlatmamıza sanıyoruz ki gerek yok.

Oral-B’nin ürünleri bizden yüksek puan almayı başardı. Özellikle hassas diş etlerine sahip bireyler için son derece ideal olduklarını vurgulamamız gerek.

Benzer incelemelerimiz için takipte kalınız…