Koç Yeniayı başlıyor; bugünlerde bir şeylere başlamak, karar vermek, kararlarımızın peşinden gitmek için muhteşem bir zaman.

Koç kendi farkındalığıyla cesurca yürümektir, başlatmaktır.

Duygusal durumumuz ne kadar bize çelme takmak istese de bilinçaltı korkularımızın bizi engellemeye çalıştığını fark etme zamanı. Ay Plüton karesi de eğer doğru yoldaysak duygularımızı güçlendirerek bize destek olacaktır.

Verdiğimiz kararların peşinden gitmek için ve kendi öz güvenimizin gürleşmesi için çok güzel bir fırsat. Bununla birlikte Satürn Kova’da ‘ukalalık’ sevmez, Jüpiter Kova’da ‘sabit fikir’ sevmez gözümüzde büyütmemize neden olur. Bu koşulları da göz önünde bulundurmak kaydıyla…
Temel olan şey niyettir ve dürüstlüktür. Her şey düşüncede başlar.

Güneş/Merkür/Venüs Boğa’ya geçmek üzere cesaretle attığımız adımlardan biraz daha emin olma, rahatlama, tohum halinde olan fikirlerimizi eylemlerimizle büyütmek ve korumak için destek verecek. Boğa topraktır koruyup kollar, muhafaza eder. Tabii eyleme geçersek.

Koç enerjisi;
> Terazi, Kova, Aslan, Yay ve İkizler’i olumlu etkiler
> Terazi’nin kayıp benliğini,
> Kova’nın sabit fikirlerini,
> Aslan’ın inadını/egosunu,
> İkizler’in ve Yay’ın kararsızlığını, kişisel bazda sevmez ama bu olumsuzlukların olumluya çevirmesini/dönüşmesini destekler yardımcı olur.

Elementsel bazda (manevi olarak) sıcak doğasıyla kadim dosttur…

Manevi olarak ise iç dünyamıza yeni farkındalıklar getirerek anlamaya, anlamlandırmaya bu farkındalıklar doğrultusunda hayata yeni bir bakış açısıyla (bilinç) adapte olmamıza destek verir.

Yeni dünyalara, hayata yeniden bakmaya yeni bir ‘ben’ ile hayat yolculuğuna çıkmaya yeni keşiflerde başarılı olmak için cesaretlendirir.

Tam da Ramazan’a girerken değil mi? Hayır tesadüf değil… Artık hazır olanlar için ‘öz’ümüzü bulma/fark etme ve arınma zamanı…

‘Bir ben var benden içeri’ deme zamanı.

Bu yeni ay ışığının içimizdeki hakikat ışığımızı parlatması dileğiyle…

İlgili Konu: Sağlık ve birçok konudaki etkileri ile 12 Nisan Koç Yeniayı