12 Haziran Pazartesi günü Koç Burcu’nun 22 derecesinde gerçekleşen Yeniay oldukça yüksek enerjili, coşkulu ve öne atılmaya hazır bir etkiyle geliyor. Dolayısıyla 12 Nisan haftasına Koç Yeniayı enerjisi ile dinamik bir şekilde merhaba demiş oluyoruz. 

Bir süredir Mars Neptün dik açısı ile bazı kafa karışıklıkları, belirsizler, ruhsal olarak zorlanma, sıkışıp kalmışlık hissi içindeydik. Şimdi ise Koç Yeniayı bu belirsizlik ve kararsızlıkları geride bırakmamıza yardımcı olacak etkilere sahip.

An’ın haritasını incelediğimizde Venüs, Merkür, Chiron ve Ceres Koç’un Yeniay’a eşlik ettiğini ve güçlü bir Koç Stelyumu olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla Yeniay’ın kendi içerisinde hem olumlu hem olumsuz yanları var. Örneğin Pluto Oğlak’ın  Koç Yeniayı’na dik açı yaptığını görüyoruz. Venüs de Koç burcunda rahat etmediği bir konumda ve Pluto Oğlak’a tam dik açı yapıyor. İkili ilişkiler cephesinde zorlanmalar, mücadeleler, fazla kendine dönük, bencilce tavırlar görülebilir. Finansal konularda da bazı radikal gelişmeler olabilir. 

Yeniayı olumlu veya olumsuz yönde değerlendirmek biraz bizim farkındalık düzeyimizle parelel ilerleyebilir.

Yeniay’ın olumlu, yapıcı, yüksek motivasyon ile enerjisini hayatlarımızda kullanarak, bilgimizi geliştirerek risklerinden ve potansiyellerinden faydalanabiliriz. Uzun süredir aklımızda olan ya da üzerinde çalıştığımız bir şeyleri hayatımıza geçirebiliriz. 

koç yeniayı etkileri

İlginizi Çekebilir: Ay burcuna göre sevdiğiniz erkeğin kalbini fethetmenin yolları

Yeni başlangıçlar için kendimizi net bir şekilde ortaya koyarak çabuk harekete geçip yaşamımızı biçimlendirebiliriz. Açık fikirli, kararlı amaç duygusuna sahip keşifçi yanımızla hayatımızı renklendirebiliriz. 

Gölge yanları olan öfkeli, sivri dilli, fazla kendine dönük, bencil, çabuk tahrik olan, kavgacı, hırçın, huzursuz, anlamsızca mücadele eden, aşırı riskçi, sakar, kazalara meyilli, dik başlı ve egosantrik tavırlara dikkat edilmelidir!

Sağlık açısından etkileri neler olacak?

 Plutonik etkilerle COVİD-19 ve türevleriyle ilgili vaka ve ölüm oranında artış hızlanır ve devam eder. Önümüzdeki iki hafta özellikle sağlığımıza ekstra özen gösterelim. 

Gezegen geçişlerinde ve yeniaylarda aldığımız enerjiler mutlaka bizi bir yerlere iter. 22 derecede gezegensel etki almıyorsak bile doğum haritalarımızdan psikolojik düzeyde mutlaka etkileniriz ve bir tamamlanma yaşarız. Baktığımızda yeniaya eşlik eden sabit yıldızın da Baten Kaitos olduğunu görüyoruz. Bu sabit yıldız maalesef talihsiz, şansızlık, depresyon, izolasyon veren, ağır depresyonlar, ağır psikolojik dönüşümler, ağır psikolojik değişimler ile beraber gelen sert karakterli Satürnyen bir yıldızdır. Ay ile Duygusal sorunlar, anne problemleri ile ilgilidir. Kadınlar ve çocuklara dikkat çekiyor gökyüzü. Çocuklarımızı da koruyalım. 

Ayrıca kazaları temsil eder, yalnızca gemi kazaları demek değildir; karadaki kazalara/her türlü kazaya da çok dikkat edilmelidir. Suda başına gelebilecek kazaları temsil eder. Aynı zamanda bu yıldız göç yıldızıdır. Göçler, taşınmalar, ülke değiştirmeler artar. Zorunlu göçler başlar. Yolculuk ve seyahatler artar. 

koç yeniayı koronavirüs covid

İlginizi Çekebilir: Koronavirüs sürecinde yüze dokunmamak için ne yapılmalı?

Acamar sabit yıldızının da etkisi var Koç Yeniayı’nda ve bu din adamlarıyla ilgili bir yıldızdır. Kamusal konuları da gösterir. Bir din adamı ile ilgili medyada bazı haberlerle karşılaşabiliriz ve haritası uygun olanlar kamusal görevlerle ilgili güzel haberler alabilirler. 

Sizlere önerim önemli kararlarınızı almak için ve/ya finansal adımlarınızı atmak için 15 Nisan ve sonrasını bekleyin. Çünkü Venüs’ün Boğa burcuna geçişi vereceğiniz kararlar, atacağınız adımlar daha sağlam olacaktır. 

Bütünün hayrına olsun. Sağlık ve şifa getirsin.

Evrene ve yaratacısına, kendimize güvenelim ve inanalım. Evren’i ve yaratıcısını ve kendimizi sevelim. 

Mucize şafaklara mutlulukla uyanmak, her şeyi ağız tadıyla yaşamak dileğiyle.

İlginizi Çekebilir: Bu yıl bizleri neler bekliyor? Koronavirüs, ABD, değişim, yılın en kritik günleri…

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.