İspanyol kuaför Alexis Ferrer saçı bir tuval olarak keşfettikten sonra, canlı ve tam renkli saç baskısı için yeni bir teknik geliştirdi. Bu çalışmalar 2020 sonbahar koleksiyonu “La Favorite” ile sonuçlandı. Sosyal medyada viral olan seri çiçekli dallar, kelebekler ve sinek kuşları ile keskin, sarı bob kesimlerini süsleyen 18. yüzyıl kumaş desenlerinden ilham alıyor.

ünlü kuaförler

Alexis Ferrer, 2012’de ‘Wella Trend Vision Awards’ (Wella Trend Vizyon Ödülleri) için bir koleksiyonu yorumlaması istendiğinde saç baskısı denemelerine başladı. Başarılı kuaför, “Gösterinin amacı, kuaförlükte genellikle kullanılmayan bir teknikle inovasyon yapmaktı ve fotoğraf baskısı da saça bir hikayeyi grafik ve etkileyici bir şekilde aktarmanın ideal yolu gibi görünüyordu” diyor.

2017’deki “080 Barselona Moda Haftası” için Ferrer, nakliye konteynerleriyle balıkçılardan ilham alan bir koleksiyonda tasarımcı Txell Miras ile çalıştı. Modeller podyumda kapalı yüzler ve saçlarına basılmış balıkçı portreleri ile yürüdü. Sofistike bir görsel deneyimdi…

sanatsal kuaför

İlginizi Çekebilir: Sadece 3 adımda daha ince ve zayıf görünmenin yolları

Ferrer, daha önce uyguladığı teknikleri tekrar gözden geçirip mükemmelleştirdikten sonra, renk yoğunluğu ve tanım iyileştirme üzerinde çalıştı. Ardından da sürecini fotoğraf mürekkeplerinden dijital olarak oluşturulmuş baskılara doğru bir izdüşümle güncelledi.

Teknolojiyi zanaat bilgisiyle bir araya getirmek Ferrer’in saç üzerindeki karmaşık desenleri yeniden yaratmasına izin vererek, gelecek için sonsuz olasılıklar dünyasına kapılarını açtı.

en iyi kadın saçı modelleri

“18. yüzyıl Fransa’sındaki saray bahçelerinden ilham aldık” diye açıklayan Ferrer, sözlerini şöyle sürdürüyor: “O zamanlar çiçekler ve hayvanlar modacılara, Fransız burjuvazisi için en iyi kumaşları yaratma konusunda ilham verdi.”

alexis ferrer

İlginizi Çekebilir: Doğal kozmetik kullanmak için 5 iyi neden

“La favorite” koleksiyon, teknolojiyle harmanlanmış zanaatkar stillerin bir kombinasyonu ile oluşturuldu. “Modanın yeni sınırlarını arayan yeni nesil için mükemmel bir karışım” diye sözlerine devam eden Ferrer son olarak, “bir kez daha modadaki her şeyin icat edilmesi ve yenilenmesi gerektiğini gösteriyor.” diyor.

kadın saçı stilleri en trend saç kesimleri

İlginizi Çekebilir: Manikürde kanamayı psikolojik yaklaşım ile önleyin

Başarılı kuaförün Instagram hesabı: @alexisferrer01