27 Nisan Salı günü Türkiye saatine göre sabah saat 05:32’de İngiltere saatine göre ise saat 03:32’de Akrep burcunun 07 derece 06 dakikasında oldukça sert ve güçlü etkilere sahip bir dolunay gerçekleşecek. 

Dolunay ışığı Boğa burcundaki gezegen yoğunluğuna (stelyuma) dikkat çekiyor ve Türkiye’ye göre çıkarılan haritada yükselen de Boğa burcunda. Akrep Burcunun modern yöneticisi Pluto, Oğlak burcunda uzun zamandır ileri hareket yaparken dolunay esnasında Stationary yani durağan pozisyona geçmiş olacak. Klasik yöneticisi Mars ise zararlı olduğu Yengeç burcunda ve Propus sabit yıldızı ile kavuşum pozisyonunda. 

 • Venüs, Merkür ve Uranüs Boğa kavuşumu Satürn Kova’ya dik açı yapıyor.
 • Merkür ve Venüs , Mars Yengeç’e 45’lik açı yapıyor. 
 • Dolunay Khambalia sabit yıldızı etkisi altında Sharaton-Schedir hattını tarıyor. 
 • Türkiye’ye göre çıkarılan haritada 15 derece Venüs Boğa , 14 derece olan ASC Boğa’nın üzerinde ve Menkar (Alpha Ceti) sabit yıldızı etkisinde. Ayrıca Mars Yengeç’in Propus sabit yıldızı ile kavuşumda olduğunu görüyoruz. 
 • Jüpiter Mars dan burç bazında olmasa da destek açı almaya devam ediyor. 

Peki bunlar ne anlama geliyor?

 • Yer altı konuları, mafyatik konular, polisiye olaylar, her türlü suç, kaçakçılık, tarih eser kaçakçılığı, cinsel suçlarda artış olur. Bu konularla ilgili gizlenmiş, üzeri örtülmüş bazı konular su yüzüne çıkabilir. 
 • Her türlü skandala karşı açık bir enerji var.
 • İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda büyük krizler ve dönüşümler görülür.
 • Aile içi şiddet ve ne yazık ki enses ilişkiler, cinsel taciz, cinsel şiddet gibi olaylarda artış görülebilir. 
 • Maddi konularda büyük krizler, yenilikler ve dönüşümler yaşanır.
 • Altın, döviz, borsa, kripto para ile ilgili çok kritik gelişmeler olabilir.
 • Madenlerle, yeraltı kaynakları ve tarih eserlerle ilgili çok önemli gelişmeler olabilir. 
 • Doğal afetler (özellikle deprem ve sularla ilgili) görülebilir. 

İlginizi Çekebilir: Doğru insan, yanlış zaman!

Bireysel hayatlarımızda,

Dolunayda takıntı yaptığımız ama üzerini örttüğümüz şeylerle, bile bile yaptığımız hatalarla yüzleşebiliriz. Bu çok sert etkiler bizi hayal kırıklığına uğratacak ve kolay bir şekilde tartışmaların içinde bulacağız kendimizi fakat Akrep demek hırs demek, sabır demek ve dönüşüm demektir. Enerjiyi üretken kullanabilir ve akıl, mantık yürütebilirsek, kemiklerimize kadar işlemiş, kendi kendimizden bile sakladığımız karanlık yanlarımız, zaaflarımız, acılarımız bizim en büyük gücümüz haline dönüşebilir. Tutulmalar öncesi hayatlarımızda yapılması gereken bir temizlik gibi de düşünebiliriz bu dolunay etkisini. Mars’ın Jüpiter ile yaptığı güzel açı da bizleri bu anlamda destekleyecektir. Hayatlarımızda eski ve modası geçmiş, işlevselliğini yitirmiş olan şeyleri yeni, özgün ve bize hizmet edecek olan ile değiştirmemiz gerekiyor. Üretmek için, yaratıcı fikirler eşliğinde yeteneklerimizi kullanmak için eşsiz bir fırsat olabilir bu dönem eğer değerlendirmeyi bilirsek…

akrep dolunayı etkileri

İlginizi Çekebilir: Mars-Yengeç transitinin burçlara etkileri

Akrep, Boğa, Aslan ve Kova’lar dolunaydan en çok  etkileneceklerin başında geliyor. Özellikle bu burçlarda doğum haritanızda 7 derece civarı kişisel gezegen yerleşimleriniz varsa eğer siz Akrep Dolunay’ından birebir etki alabilirsiniz. Tabii ki Akrep ve Boğa burçları başrollerde olacaktır.

Türkiye’nin Güneşinin üzerinde gerçekleşen dolunay çoçuklarımıza her açıdan dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Spekülatif yatırımlarla ilgili büyük krizler olur. Sanat dünyası ve sanatçılarla ilgili krizler, skandallar görülebilir. Magazin basınında spekülasyonlar artar. Gizli saklı bir konu ortaya çıkıp skandal yaratabilir. Doğum oranları artar. Cinsel şiddet ve suçlar artar malesef. Ekonomik istikrarsızlık devam eder. İyi haber; COVID ve mutantları için yeni geliştirilen yeni tip bir aşı ya da ilacı bir Türk bulabilir. 

İngiltere için değerlendirdiğimizde yükselen 25 derece Balık Neptün de ASC ye çok yakın. Belirsizlik, burnumuzun ucunu görememe, Avrupa birliğinden çıkan ve pandemide büyük sarsıntı yaşayan ülkenin dışarıya karşı çizdiği imajda bir belirsizlik, yanıltıcı etkiler, hayal kırıklıkları söz konusu. Ülkenin haritasını incelediğimizde ise 2. Evin etki aldığını, milli servet, maliye, gelir ve tüm fiyatlar ve bankalar, borsa, finans kurumları, para piyasaları ve ticaret gibi para verme ile ilgili faaliyetlerde kritik değişimler olabileceğini görüyoruz. 5. Evdeki Jüpiter’in 10. Evdeki Yengeç’e verdiği destekleyici açı ile sanatsal faaliyetler, çocuklarla ilgili sosyal alanlar, eğlence yerleri, spor tesislerinin faaliyete geçeceği ve bunun vaktinden önce gerçekleşeceği, finansal kaygılardan dolayı aceleye getirileceği görülüyor. Yükselen Balık Markab sabit yıldızı etkisinde, yasaklar kalksa bile artan psikolojik rahatsızlıklar oranı ile insanların adaptasyon sorunu yaşayacağını gösteriyor. 

dolunay etkileri neler olacak

Fiziksel ve ruhsal anlamda önemli değişimler yaşayacağımız bu süreçte bilinç düzeyimizde çok önemli farkındalık ve uyanışlar yaşanacak. Jung’ın da belirttiği gibi “Hiçbir şey bilinç düzeyine acısız ulaşmaz.”

Bazı planlarımız değişebilir, işlerimiz istediğimiz gibi gitmeyebilir. Konfor alanımızdan çıkmak bize çok zor gelirken aynı zamanda ürkütebilir. Hayatlarımızın çeşitli alanlarında uzun zamandır baskıladığımız bir türlü alamadığımız kararları alıp radikal bir çözüm yoluna gitme zamanı. Kendimizi ve şartları fazla zorlamak yerine sabit fikirlerimizden kurtulup gelişen yeni durumlara uyum sağlamaya çalışmalıyız. 

Bir ve bütünün en yüksek hayrına olsun.

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.