Doğal Taşlar, çok eski zamanlarda oluşmuştur. Renkleri, şekilleri ile görsellik olarak her zaman dikkat çekmişlerdir. Bununla beraber frekanslarının yüksek olduğuna inanılmıştır. Bu yüzden çok eski uygarlıklarda şifacılar tarafından büyülü bulunmuş, değerli ve tılsımlı olduğuna inanılmıştır. Eski uygarlıklar, kavimler her ne kadar bu sebeple kullansa da günümüzde de aile yaşamı, iş hayatındaki ilerlemeler, aşk ve arkadaşlık gibi merak edilen konularda şans getirmesi için kullanılır. Doğal Taşların içlerinde bulunan frekans ile bireyin kendi çevresinde oluşturduğu frekans arasında bir bağ ve titreşim bulunması gerekir. Bu yüzden frekansı farklı olan çok sayıda taş arasından kendi frekansına en uygun olan taşı da seçmelidir. Çok sayıda taş vardır. Bu taşlardan bazıları şunlardır: Yakut, Yeşim taşı, akik, elmas, ametist, turkuaz, aleksandrit, apatit, aquamarine, aragonit, yıldıztaşı, kalsit, kan taşı, amazon taşı, amber, sitrin, mercan, ay taşı, kuartz gibi daha fazla sayabileceğimiz çok sayıda çeşitli Doğal Taş dünyada bulunur. En sert ve en güçlü taş elmastır. Afrika bölgesinde bulunan bu taş dünya üzerindeki en sert taş olma özelliğine sahiptir.

doğal taş küpe

İlginizi Çekebilir: Senin çakraların hangi şarkıyı söylüyor?

Doğal taşların özellikleri nelerdir?

Bunların en ünlüsü altınken, en sert ve en güçlü taş ise elmastır. Afrika bölgesinde bulunan bu taş dünya üzerindeki en sert taş olma özelliğine sahiptir. Genel olarak taşların ruh haline ya da sağlık durumlarına göre seçilmesine özen gösterilir. Elmasın ardından sert olma açısından ikinciliği yakalayan taş yakuttur. Daha çok Güneydoğu Asya’da bulunan bu taş rengi nedeniyle sıkça tercih edilir. Bordo, kızıla çalan rengi çoğu insanın ruhunda özgüvenin artması, mutluluk gibi negatif olayları kovduğunu düşündüren hisler uyandırır. Örneğin ametist taşı pozitif duygular barındırır. Kişi negatif bir halindeyse dengelemesi için ametisti tercih edebilir. Bu yüzden ametist taşı aksesuar olarak çok sık kullanılır. Bileklik, kolye ve en çok da küpesi bulunur. Bu sayede kişi taşı günlük hayatında daha rahat kullanır. Kuartzın sağlık durumunu iyileştirici bir gücü vardır ve yoga, meditasyon yapılan yerlerde de bulunur. Çünkü kuartzın aynı zamanda psişik güçlerin etkin olmasına yardımcı bir etkisi vardır. Zümrüt taşı saf ve temiz bir yeşil renge sahiptir. Daha çok Kolombiya’da bulunan bu taş bağışıklık sistemi, sindirim sistemi, metabolizma düzenleyici özelliklere sahiptir. Bunların yanında en çok kullanılan taşlardan biri de kehribar taşıdır. Bu taş kahve sarı arası bir tona sahip olup genelde aksesuar olarak kullanılır. Bebeğiniz diş çıkarırken çok fazla acı çekiyor mu? Eğer çekmemesini istiyorsanız bilmediğiniz bir bilgiyi verelim. Kehribar taşından yapılan bebeğiniz için olan küçük bir kolye ona diş çıkarırken daha fazla yardımcı olacaktır. Kehribar genelde guatr, bronşit, astım gibi üst solunum yolları hastalıkları için de kullanılır. Bu yüzden de en çok kolye olarak satılır.

kehribar-taşı

İlginizi Çekebilir: Hayatı anlamlandıran logoterapi nedir? Teknikleri nelerdir?

Nerelerden doğal taş temin edilebilir?

Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız ve kendinize uygun taşı seçtiyseniz aksesuar olarak çok fazla çeşidi, Doğal Taş ağırlıklı aksesuar satan bijuteri ya da markalar aracılığıyla temin edebilirsiniz. Evinizin genel teması için bir arayışta iseniz ise yine Doğal Taş satan dükkanlardan taş olarak alabilir evinizin dekorasyonunda salonda, mutfak ya da yatak odalarında hem şık bir görünüm yakalayıp hem de size iyi gelecek bir tasarıma ulaşmış olursunuz. Yakut, zümrüt, safir, altın gibi değerli taşlar ile yapılan aksesuarları kullanabilir bu ürünlerin hiçbirine yakın çevrenizde ulaşamıyorsanız belli başlı çevrimiçi markalardan edinebilirsiniz.