Astrologlar uzun seneler boyunca doğum tarihinin ve saatinin insan hayatı konusunda büyük bir öneme sahip olduğunu belirtiyor. Bu kapsamda astrologlara göre doğumunuz gökyüzündeki değişikliklerden ne şekilde etkileniyor görmek için doğum tarihinizi bilmeniz ve ardından burcunuzu, yükseleninizi bulmanız gerekir. Bir astrologdan yardım alarak da doğum tarihinizi çıkarabilir ve burcunuzun hangi tarihlerde retro ya da diğer gökyüzü olaylarından etkilendiğini görebilirsiniz.

Bizler size bu yazımızda Ocak ayından Aralık ayına kadar hangi tarihte, hangi burca dahilseniz buna göre doğal taşınız hangisi ve sizi ne gibi etkilerden korur, günlük hayatınızda nasıl işinize yarar gibi sorulara dair sırları açığa çıkaracağız. Eğer sevdiklerinize güzel bir doğum günü hediyesi arıyorsanız doğum tarihlerine ve burçlarına göre Doğal Taş hediye etmenin güzel bir seçenek olduğunu da belirtmemizde yarar var…

Aylara göre doğal taşlar nelerdir?

Ocak ayı: Lal (Garnet) taşı
Yeni yıla başlarken doğduysanız kırmızı tonlarındaki bu güzel taş sizin içinizdeki yönetici ve iyimser ruhu ortaya çıkarıyor. İnsanlara ışık saçıyor ve ilham oluyorsunuz. Sabırlı, özgüvenli ve saygın bir lidersiniz.

Şubat ayı: Ametist taşı
Sizin taşınız daima negatifliğin, kavga ve huzursuzluğun karşısında dik bir duruş sergileyebilen, sizi tüm iyimserliği ile pozitifliğin şefkatli kollarına bırakan ametist taşı. Ametist, aksesuar olarak da sıkça kullanılan ve rahatlıkla gün içerisinde de yanınızda taşıyabileceğiniz bir Doğal Taş. Böylece gününüz günün negatifliğinden uzakta geçecek.

Mart ayı: Akuamarin taşı
Mart ayında doğan insanlar genellikle daha duyarlı ve eşitliğin peşinden gider. Tarihte bir çok liderin mart ayında doğmuş olduğunu ve adalet yolunda uzun yolculuklar yaptığını görürüz. Siz de bu yolda sakin ama huzurlu bir yolculuk yapacaksınız.

elmas

İlginizi Çekebilir: Değişime işaret eden Plütonik Oğlak Yeni Ay’ı neler getiriyor?

Nisan ayı: Elmas
Elmas, güçlü bir karakteri ve hırslı bir duruşu simgeliyor. Bu arada dünyadaki en sert Doğal Taş elmastır. Bu yüzden sağlamlığınızın sembolü olan bu taş, sizin de ruh ve vücudun genel sistemi açısından ne kadar kuvvetli olduğunuza işaret ediyor.

Mayıs ayı: Zümrüt
Zümrüt çok eski tarihlerde başarılı işler yapmış zanaatkarlara, büyük hazineler kazanmış imparatorluklara verilirdi. Zümrüt sizin ne kadar becerikli ve her işin altından bir çırpıda çıkabilecek yeteneğe sahip olduğunuzu gösteren bir Doğal Taştır. Bu taş becerikli insanları doğal ve saf yeşil rengiyle ödüllendirir.

Haziran ayı: İnci
Haziran ayında doğanlar tabiat ile iç ile olmayı seven, yeşil, ağaç ve doğa ile bir bütün olarak yaşamaktan keyif alan insanlardır. Onlar kadar doğal olan bir taş olan inci de doğadan gelir. Bu insanlar sabırlı, sakin ve arkadaşlık ilişkileri kuvvetli olan çevresinde takdir kazanan insanlardır.

Temmuz ayı: Yakut
Temmuz ayında doğanlar duygusal ama çevresine ilgi ile bağlı, sadakat duygusu yüksek ve ailesi ve önem verdiği insanlar için elinden gelen kişilerdir. Cesurlardır, kolay kolay korkmaz kolay bir şekilde pes edilmez ve yenilmezler. Yakut taşı gibi onlar da kırmızı bir ışık yansıtır ve alev gibi parlarlar.

Ağustos ayı: Peridot
Ağustos ayında doğduysanız insanların üzerinde güçlü bir danışma gücünüz vardır. Sıkıntılarını size açmaktan korkmazlar. Peridot taşı gibi sakin ve uysal bir yönünüz vardır.

zumrut
Zümrüt…

İlginizi Çekebilir: 2021 yılında bizleri neler bekliyor? Koronavirüs, ABD, değişim, yılın en kritik günleri…

Eylül ayı: Safir
Gerçekçisiniz ve gerçekçi olmayan yapay şeylerden hoşlanmıyorsunuz. Yolunuzun daima aydınlık ve belirli bir suda devam etmesini istiyorsunuz.

Ekim ayı: Opal
Canlı ve aktif birisiniz. Sizi durdurmak imkansız. Opal taşı gibi siz de ışığınızla aydınlatıyor ve insanların kalplerinde bir duygu kuşağı oluşturuyorsunuz.

Kasım ayı: Topaz
Kararlı ve iddialısınız. Yaptığınız işte başarılı oluyor ve bunun için disiplinli davranıyor plan ve programınıza göre hareket ediyorsunuz.

Aralık ayı: Turkuaz
Dingin ve ruhani bir karaktersiniz. İnsanlar sizin yanınızda huzur buluyor ve bu sakinliği seviyorlar. Turkuaz da böyle huzur veren ve anda kalmanıza yardımcı olacak bir taştır.