Jüpiter ve Satürn Oğlak burcundan çıkıp Kova burcunda yoluna devam ederken Pluto, hala iş başında; bu dünyada var olan her şeyle ilgili güç sorunlarını dönüştürmeye hizmet eden saplantılı gerçeğinde…

2021’in ilk üç ayı çok sert ve ani olayların yaşanacağı kaoslu günleri de beraberinde getirebilir…

13 Ocak 2021’de Oğlak burcunun 23 derecesinde çok sert Plutonik bir Yeni Ay gerçekleşirken, 2021 yılının en önemli zamanları da böylece başlıyor olacak…

Plutonik Oğlak Yeni Ayı

İlginizi Çekebilir: 2021 yılında bizleri neler bekliyor? Koronavirüs, ABD, değişim, yılın en kritik günleri…

Venüs Oğlak’ın da eşlik ettiği Yeni Ay’ın Türkiye’ye göre çıkarılan haritasında yükselenin de Oğlak burcunda olduğunu görüyoruz. Oğlak burcu soğuk, kuru, depresif ve topraksı nitelikler taşır. Bu kadar Oğlak yığılımının olduğu bir Yeni Ay kuraklık, kuru ve soğuk hava koşullarını da beraberinde getirebilir.

Terebellium ve Peacock sabit yıldızlarının etkili olduğunu görüyoruz. Oğlak burcunda tüm sabit yıldızlar karma ile alakalıdır. Öğreti, kişisel gelişim ve olgunlukla alakalıdır; olgunlaştırır ve geliştirir. Yazılı ahlak kuralları ve sözleşmeleri kapsar. Kısıtlar, geciktirir, disipline ve terbiye eder. Yapılan ahlaksızlıklar bu dönemde ortaya çıkar. Ülkeyi yöneten siyasi kesimler, yöneticiler, devlet başkanları daha ziyade politikacılar, somut-baskın patronlar, CEO’lar, maliye yönetim sistemi, materyalist ve duyguları az olan insanları temsil eder. Ayrıca inşaat sektörü, mühendislik, toprak, madencilik gibi konuları da kapsamaktadır. Normalde Yeni Ay enerjisi hayatımıza değişim enerjisi getirir. Tüm bu konularla ilgili bir yenilik enerjisi büyük bir dönüşüm yaşanacağını görüyoruz. Oğlak Yeni Ayı’nın değişim enerjisi Plutonik ve aynı zamanda Uranüsyen sert ve ani değişimler dönüşümlerle gelecek hayatlarımıza. Dolayısıyla bahsettiğimiz yenilikler de kritik ve şaşırtıcı nitelikte olacaktır…

plutonik oglak yeniayi

İlginizi Çekebilir: Sahipkıran: Jüpiter-Satürn-Kova kavuşumu etkisi ile burçları neler bekliyor?

Pluto, Yunan mitolojisindeki Hades’in dünyamıza yeniden tanımlanmış halidir. Aynen ağabeyi Poseidon gibi, Hades de kardeşleri Zeus’un kumanda ettiği dünyanın daha küçük belli bir bölgesinin hükümdarlığını sürdürmektedir. Hades karanlık ve korkuyu –ölüler diyarını yönetmektedir. Geçmişle bağlantılıdır, şimdiki problemlerin detaylıca kökenine inmekle ilgilidir. Pluto, etkinliğinde bir grubu iki rakip gruba ayırma eğilimindedir. Siyasette zorunlu işbirliklerini de gösterir.

Pluto doğal kaynaklardan elde edilenler; ulusal borç ve finans konuları, büyük hükümetler, büyük güç yapıları – ve yine bir ülkenin kökleri ve kuruluşu, atom gücü ve nükleer enerjiyi temsil eder.

Organize iş gücü, organize suç kaynakları ve doğal kaynak rezervleri ile de ilişkilidir; geri dönüşüm, atık yönetimi ve koruma madenciler ve madencilik, ölüm ritüelleri (cenazeler, ölümden sonraki yaşam ,  reform yapma ve dönüştürme yeteneğidir. Etkisi genellikle ölçek olarak küreseldir ve belirli bir kişinin kontrolü dışındadır. 

Pluto, ister sıradan insanlarla ister çok otoriteye sahip olanlarla muhatap olunsun, sizin izninizle sormaz; ama ne yapılacağını çok net belirler. Genel oylamayla seçilen veya güç yoluyla iktidara gelen liderin altındakilerin emirlerini sorgusuz sualsiz yerine getirmeleri beklenir. İşbirliği yapmayan astlar şiddetli ve kısa sürede cezalandırılır.

Gezegenler arasındaki açılar, onların birbirleriyle olan ilişkilerini açıklar.

Kavuşum dediğimiz açı ise en güçlü ve tutarlı olanıdır. Pluto Oğlak Ay ve Güneş ile kavuşum açısında olduğuna göre yukarıda bahsettiğim tüm konulardaki titreşimi ile Yeni Ay’a eşlik edip birlikte çalışıyor olacaklar demek oluyor bu.

Yeni Ay haritasındaki önemli açılar

*Venüs Chiron karesi

*Saturn-Jupiter’e Mars-Uranus’ün karesi

*Uranüs’e yaklaşan bir Mars Boğa ve bunlara kare açı yapan bir Merkür olduğunu görüyoruz.

Mars Boğa, mundane astrolojide ulusal finans, bankacılık, lüks tüketim, toprak, ziraat, tarımcılık, inşaat ve emlak sektörü gibi konuları kapsar. Mars Boğa Burcunda iken sabretmek zorlaşır, gereksiz çıkışlar yaptırır. Bu yerleşim ve yaptığı açılar ile finansal konularda beklenen güvencenin elde edilememesine, parasal konulardan yana zorlanmalara, beklenmedik harcamalara ve maddi kayıplara sebep olur.  Venüs’ün de çıkar ilişkilerinin baskın olduğu, yaptırımcı bir güç için çabalayan Oğlak burcunda ve Chiron Koç’a partil kare açı yaptığını; kötü bir yerleşimde olduğunu göz önünde bulundurursak bu çok daha net bir şekilde ekonomik anlamda değer kayıplarının yaşanacağını çok sıkıntılı bir sürece girdiğimizi gösterir. Genel anlamda ekonomik değişiklikler, borsa, döviz, altın gibi madenlerde önemli dalgalanmalar yaşanabilir. Bu dönemde yatırımlarınız konusunda bir uzmandan destek almanız özellikle iyi olabilir .

Mars, deprem sabit yıldızı olarak bilinen Sheraton hattını Uranüs ile birlikte tarayacağı icin depremlere karşı tedbirlerimizi almamız gerekir. Bu hatta bir enerji boşaltımı olduğundan hayatımızda beklenmedik ani bir şekilde gelişen, deprem etkisi yaratan olaylar yaşanabilir.

Her türlü kazaya, şiddete karşı çok dikkatli olunmalı…

Degisime-ittiren-bir-ihtiyac

İlginizi Çekebilir: 200 bin gönüllü koronavirüs tedavisi için bilgisayarında simülasyon çalıştırıyor

Elektrik, internet kesintileri, iletişim ve ulaşımla ilgili kısıtlamalar, kesintiler, bu alanlarda şaşırtıcı yenilikler görülebilir. İnternet ile ilgili olgularda yeni programlar üretilirken, tedaviler teknolojikleşebilir.

Dürtüsel davranışlar halk ayaklanması, isyanlar, protestolar ve gösterileri beraberinde getirir.

15-18 Ocak arası Jupiter Uranus karesinin netleşmesi ile dini konularda çatışmalar, ve dini terör görülebilir.

Sarsıcı bir takım olgular, saklanan bazı olaylar, sırlar ortaya çıkar.

Venüs Oğlak-Chiron Koç karesi, ilişkilerle ilgili problemleri açığa çıkarır. Bu dönemde başlayan ilişkilerde pek fayda sağlanamayabilir, uzun vadede pürüzler çıkabilir.

Peacock ve Terebellium sabit yıldızlarının yanı sıra, Yeni Ay’dan sadece iki gün önce ileri harekete geçip daha güçlü hale gelen asteroid Eris’i de göz önünde bulundurduğumuzda; kadın liderlerle ilgili bir takım haberler alınabileceğini, kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri gibi durumların akabinde ayaklanmalar, protestolar ve çalkantılar olabileceğini öngörebiliriz. Çünkü Eris, kadın hakları, sivil haklarla ilgili mücadeleler ve bilim adamlarının mevcut sözleşmelere meydan okumak için yaptığı diğer savaşlarda da aktif olmuştur. Eris, her içsel kadın/sı savaşçının ruhunun derinliklerinin harekete geçmesi için ihtiyaç duyduğu tepkiyi temsil eder.

Toprağın verimliliği, kuraklık ve kıtlıkla ilgili sorunlar pahalılığı, zamları da beraberinde getirir. Susuzluk sorunu Kasım 2021’e kadar sürebilir.

Plütonik Oğlak Yeni Ayı bireysel etkileri 

Doğum haritalarında Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burcunun 20-25 derecesinde ve Boğa, Akrep, Aslan ve Kova Burcunun ilk 10 derecesinde gezegenleri olanlar bu Yeniay’dan en çok etkiyi alacak olanlar.

23 derece Oğlak Burcu, doğum haritalarımızda hangi alana düşüyorsa o konularda bir baskı, dönüşüm zorunluluğu, gücümüzü kanıtlama, müdahale gerekliliğinin farkına varacağız. Bireyselliğimiz ile ilgili çokça sarsıntılar yaşayabiliriz. Bu dönemde başlayan işler pürüzlü bir şekilde ilerleyebilir. Oğlak Yeni Ayı’nda mecbur kalmadığımız sürece yeni bir başlangıç yapmamanızı tavsiye ederim. Mevcut düzeni korumaya çalışmak daha akıllıca olabilir.

Plütonik Oğlak Yeni Ayı global etkileri 

Türkiye’nin 7. evinde gerçekleşen ve 11. Evinden etkiler alan Yeni Ay, yabancı milletler ve onlarla olan ilişkiler, tutumlar, savaş ve uluslararası anlaşmazlıklarla ilgili ve yasama, parlamento, büyük elçiliklerle de ilgili şaşırtıcı gelişmeleri beraberinde getirebilir.

Amerika’nın Plutosunun ve 2. Evinin üzerinde gerçekleşen 5. Evinden etki alırken, saklanan sırların ortaya çıkması gibi bazı spekülasyonları, halk ayaklanmalarını da beraberinde getirecektir. Mutasyona uğrayan COVID türünün Amerika’da birçok insanın hayatını tehdit ederek ölümüne sebep olabileceğini de öngörebiliriz.

Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi Pluto tam çevinimi ve bunun üzerinde bir Yeniay yaşayan Amerika’yı çok büyük bir dönüm noktası bekliyor.

plutonik oglak yeniayi

İlginizi Çekebilir: Senin çakraların hangi şarkıyı söylüyor?

İngiltere’nin 4. Evinde gerçekleşen Yeni Ay, 8. Evdeki Mars, Uranüs Boğa’dan dik Satürn ve Jüpiter’e dik açılar alıyor olacak. Kraliyet ailesi ile ilgili çok önemli ve ani bir haber alabiliriz. Ayrıca mortgage taksitini ödeyemeyen birçok insanın evleri ellerinden alınabilir. İklim, tarım, tarım ürünleri, madencilik; iktidarda olmayan ancak iktidar partisine karşı çıkan siyasi partilerle ilgili gücü ele almak adına yeni düzenlemeler yapılırken bu bağlamda tarifeler, vergiler, sigorta, emekli maaşları; başbakanın kabinesi ile ilgili bir takım önemli değişimler olabilir.

Sağlık anlamında Oğlak Yeni Ay etkileri

Boğaz ağrısı, boğaz enfeksiyonları, baş ağrısı, susuzluk/susama hissi, bedende sıvı kaybı, yorgunluk, uykusuzluk, refleks kayıplarına ve akabinde kazalara dikkat edilmeli. Bol sıvı tüketimi, gıda ve vitamin; bol C ve D vitamini, çinko, demir takviyesi, turunçgillerin tüketimi önemli. Bedenimize iyi bakmak her zamankinden daha önemli, pandemi dışında havalar da kendi ritminde ilerlemeyeceğinden ve ani hava, iklim değişiklikleri yaşanabilir.

Dizler, dişler, kemik ve cilt problemleri yaşanabilir. Zihin fazla çalıştığı için sinirsel problemler yaşanabilir.

Doğum haritasında Marsı retro olanlar sağlıklarına özellikle dikkat etmeliler.

Bu zamanı yönetmek biraz zor olabilir bizler için. Güneş yörüngesindeki hareketi bile farklı olan liberal, çalkantılı, aykırı ve radikal gezegen Uranüs bu dönemde de son derece düzensiz özellikler sergileyecek. Dolayısıyla Uranüsyen bir dönem bizi bekliyor. Pluto ise hayatımızda bazı şeylerden vazgeçip, acı verse de dönüşmemizin kaçınılmaz olduğunu bizlere göstermek için çoktan hazır.

Belkide her şeyi kabullenip akışa güvenmek, hayatı akışına bırakmak en iyisi…

Akışta kalın.