27 Şubat Cumartesi günü Başak Burcu’nun 8 drc 57dk’sında gerçekleşecek olan dolunay dünyadan uzaklığı sebebiyle “Süper Moon” sayılabilecek çok güçlü bir etkilere sahip dolunay olarak göze çarpmakta.

Anın haritasını incelediğimizde 4-10 ev aksında dolunayın gerçekleştiğini görüyoruz. Bu da ev, aile, yuva, yaşam alanları, hizmet ettiğimiz alanlar, konular, çalışma koşulları, iş, kariyer hayatımız, tertip-düzen ve/ya sağlıkla ilgili konularda artık bir karar almamız gerekeceğini vurguluyor.

Ayrıca Venüs’ün de hemen Güneş’in yanında ve dolunay ışığının altında evlilikler ve ikili ilişkilere vurgu yaptığını görüyoruz. Alioth sabit yıldızının da etkisi ile bazı ikili ilişkiler ile ilgili de bazı sonlanmalar ve yeni başlangıçlar yaşanabileceğini söyleyebiliriz. İlişkinizde geçmişe dayanan problemler açığa çıkar ve çözüme ulaşması için masaya yatırılır. Temeli sağlam olmayan ilişkiler sonlanır.

On iki burç arasında en titiz ve düzenli olan Başak, Şubat ayının sonuna vurgu yaparak, size ihtiyacınız olan kış sonu desteğini verecek. Bu anlamda da önemli bir dolunay çünkü bu enerji ve dolunay etkisi ile aldığımız kararlarla Mart ayına başlıyor olacağız. Bazı ufak iniş çıkışlar olsa da Mart ayında gerileme (Retro) yok, tutulma yok ve çatışmanın önemli bir yönü yok. Bu anlamda Mart, uyumla ruhunuzu tazelemek için iyi bir ve keyifli ay olabilir.

Oyunların gerçek hayattaki zorlukları aşma dürtüsüne ne gibi etkileri olabilir?

İlginizi Çekebilir: Ay burcuna göre sevdiğiniz erkeğin kalbini fethetmenin yolları

Şifa dolu bir dolunay

Başak-Balık aksındaki dolunaylarda kaygı endişe, hayal kırıklıkları ve kurban rolüne düşme durumları ortaya çıkarabilir. Detaylar içinde boğulmak yerine büyük resmi görmeye çalışın. Aşırı düşünmeyi, endişelenmeyi ve kendinizi strese sokmayı bırakın. Her şeyin iyi olacağına inanın ve bu yönde çaba gösterin. Unutmayı her şey olması gerektiği gibi akışında tezahür eder.
Durumunuzu değiştirecek çare sizin elinizde.
Artık hayallerinize odaklanıp yeni kararlar alarak bunun için hizmet etmenizi, çaba göstermenizi, ruhsal, spiritüel ve sanatsal yönünüzü de kullanmanızı istiyor bu Başak Dolunayı...

Evinizi, yaşam alanınızı ve kendinizi arındırın. Ritüeller, dua, ibadet, yoga, meditasyon çalışmaları için de şifa dolu bir dolunay olacak. Çok güzel sonuçlar alabilirsiniz bunlardan ve mutlaka yaşam alanlarınızda da bir düzen oluşturmaya çalışın. Tüm bunları yaparken bir görev gibi değil zevk alarak keyif ve mutlulukla gerçekleştirin.

dolunay etkileri nelerdir

İlginizi Çekebilir: 2021 yılında bizleri neler bekliyor? Koronavirüs, ABD, değişim, yılın en kritik günleri…

Sağlık anlamında

Bağışıklık sisteminiz biraz hassas olabilir. Özellikle mide bağırsak rahatsızlıklarına, uçuklara (Herpes Simplex virüsü), soğuk algınlıklarına dikkat edilmeli. Bırakılması gereken şeyi geride bırakamıyor, gerekli düzeni sağlanamıyorsanız, kendinizi esir tuttuğunuz alanlar varsa eğer ve siz insiyatif alamıyorsanız, özgürleşemiyorsanız eğer bu sağlık problemleri psikosomatik olarak da aşırı kaygı ve endişe sonucunda baş gösterecektir unutmayın!

Ekonomik anlamda

Ay Uranüs arasındaki trine açının verebileceği dürtüsel ve ani kararlardan kaçınmakta fayda var. Thuban sabit yıldızının alt banddan çalıştığını göz önünde bulundursak, yatırımlarla ilgili radikal gelişmeler olabilir. Uzun vadede Haziran ayı sonrasını beklemenizi, kısa vadede Mart ayı ortalarını beklemenizi, acele karar vermemenizi öneririm.

Hayatınızda zaten her şey yolunda ise bu iyi olma halinin, neşenin nasıl daha genişleyebileceğini sorun mesela ya da bazı konularda mutsuz iseniz, onu nasıl bırakabileceğinizi sorun. Cevapları bulma konusunda istekliyseniz eğer sistem sizi destekleyecektir merak etmeyin çünkü farkındalığınız bu dolunay ile artacaktır.

başak dolunayı etkileri

İlginizi Çekebilir: Duygusal hissettiğiniz anlarda yapmanız gereken 6 şey

Neyi bırakmalıyım?

Unutmayın! Satürn Kova Uranüs Boğa dik açısı da artık sizi kısıtlayan ve ilerlemenizi, genişlemenizi engelleyen faktörlerden kurtulmanızı istiyor. Neyi bırakmalıyım? sorusunun cevabı sizde gizli. Bu sorunun cevabını bulmaya çalışın. Merkür Kova coşkulu fikirleriyle Mars Pluto arasındaki güzel açı da sizi bu konuda cesaretlendirecektir. Satürn ve Jüpiter Kova burcunda, yöneticisi Uranüs dolunaya trine açı yapıyor. Yani bizden geçmişi geçmişte bırakıp geleceğe umutla bakmamızı, yenilikçi ve orijinal fikirlerimizi hayata geçirmemizi istiyor.

Dolunaydan en fazla değişken burçlar olan Balık, İkizler, Başak ve Yay Burçları ve doğum haritasında bu burçlarda 8 derece civarı gezegen yerleşimi olanlar etkilenecekler ve bir karar almaları gerektiğini fark edecekler.

Güneş ve Venüs’ün Balık enerjisindeki güçlü sevgi, şefkat, yüksek farkındalık, hayal gücü, manyetik alan ve teslimiyet ile hayatınızın nasıl çiçek açtığını görmeye odaklanın. İhtiyacı olanlara maddi manevi yardımcı olun, bu size fazlasıyla dönecektir. Yardım ettikçe şifalandığınızı göreceksiniz.

Kendinize ve başkalarına iyi bakmak, hoşgörü, anlayış ileriye dönük adımlarınıza rehberlik edecektir.

Gözlerinizi doğanın mükemmelliğine çevirin. Hayatın huzurlu yanını görmeye odaklanın.

Tüm dünya olarak yaşadığımız sıkıntılı süreçten dolayı her şey biraz gri ve kasvetli gelebilir bizlere zaman zaman;fakat şimdi harekete geçme ve motive olma, bunun için de Balık’ın şifacı yönü ile Başak’ın üretken enerjisini kullanma zamanı.

Eğer hala 2021 yılı için bir ajanda almadıysanız, mutlaka bir tane edinin. Çünkü Mart ayı itibariyle yeni radikal kararlarınız için buna çok ihtiyacınız olacak.

Venüs ve Güneş barışçıl bir Başak Dolunayını aydınlatıyor. Yapılacak çok şey var…

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evden çalışırken Mindfulness egzersizleri ile daha üretken olmak mümkün