Elektrikli araçların yaygınlaştığı, yeni markaların ve teknolojilerin öne çıktığı günümüzde ‘gündemdeki’ fürüristik araçlardan biri de Canoo Pickup Truck…

ABD-Los Angeles merkeli Canoo Inc., çığır açan amaçlara yönelik elektrikli araçlar geliştiren bir şirket ve en yeni ‘tamamen elektrikli’ kamyoneti Pickup Truck’ı tanıttı. Benzersiz özelliklerle üretilen kamyonet, müşterilerin araçlarıyla daha fazlasını yapmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Bu model şirketin elektrikli güç aktarım sisteminin tüm kritik bileşenlerini olabildiğince düz ve verimli olacak şekilde entegre edebilen, tescilli çok amaçlı platform mimarisine dayalı üçüncü aracı.

canoo

İlginizi Çekebilir: Zero Labs ile herhangi bir klasik otomobili elektrikli “temiz enerji kahramanına” dönüştürebilirsiniz

Canoo icra başkanı Tony Aquila, “İnsanların hayatlarını değiştirebilecek araçlar üretme konusunda çok tutkuluyuz” diyor ve ekliyor: “Pikabımız piyasadaki en sağlam kamyonlar kadar güçlü ve katlanarak daha verimli olacak şekilde tasarlandı. Bu pikap sizin için çalışıyor.”

Canoo’nun kamyonet yatağı yaklaşık 1.82mt. uzunluğunda ve tamamen kapalı hale getirildiğinde yaklaşık 2.4mt.’ye kadar uzanabilir; böylelikle kontrplak tabaka gibi büyük parçaların içine kolayca sığmasını sağlar.

elektrikli-araclar

İlginizi Çekebilir: Dijital minimalizm ile hayatı sadeleştirmenin temel adımları

Çekme kolu yatağı uzantısı, kamyonun yüklenmesi ve boşaltılmasına da yardımcı. Bu ek uzantı aynı zamanda bir plaka tutucusu olarak da işlev görür. Yatak uzatıldığında, ikinci bir arka kapı katmanı dışa doğru döndürülebilir. Yatak uzantısı aynı zamanda tüm arka lamba işlevlerini içeren ikincil bir lambayı da barındırır, böylece yatak alanı en üst düzeye çıkarılırken kamyon sürülebilir.

elektrikli-kamyonet

İlginizi Çekebilir: Teknoloji çocukları pasif bir konuma itiyor

En büyük müşteri hizmetini sunmak için pikap, aletleri veya teçhizatı tutabilen bir ön kargo depolama alanına sahip, ayrıca elektrik prizlerine sahip bir katlanabilir çalışma masası içerir. İş istasyonu masası, kullanıcıların hareket halindeyken maksimum çalışma yüzeyine sahip olmalarına olanak sağlamak için genişletilebilir, adeta Amerikalı bir İsviçre çakısı.

Aracın her iki yanında iki adet genişletilebilir derinlikte bir aşağı açılır masa mevcut. Kasasının yan paneline yerleştirilmiş olan katlanır yan sehpa, çok işlevli güç kaynaklarının yakın çevresinde bulunan bir çalışma tezgahı haline de gelebilir.

tesla-cybertruck-canoo

İlginizi Çekebilir: Dijital detoks yapanların işine yarayacak mobil uygulama ve web eklentileri

Yan tarafında, kamyon kasasına hızlı ve kolay erişim sağlamak için gizli bir basamak var. Basamağın altında, ilk yardım çantası, atıştırmalıklar ve içecekler için soğutucu, kilitlenebilir dizüstü bilgisayar saklama alanı ve daha fazlasını içeren ögeler için esnek bir saklama alanı bulunuyor. Bu alan Canoo’nun ultra düz platformu sayesinde son derece verimli görünüyor.

canoo-tesla

İlginizi Çekebilir: Pedrali’den esneklik ve fütürizmi tanımlayan yeni çalışma alanları

Canoo Pickup Truck, mümkün olan en küçük ayak izinde muazzam kargo kapasitesiyle piyasadaki en ileri kabin ve alan verimli olacak şekilde tasarladı. Esnek platform ve kablolu yönlendirme sayesinde yolcu bölmesi, sürücünün görüş alanını en üst düzeye çıkarmak için öne kaydırıldı. Görünüşe göre bu model Tesla’nın brütalist modeli Cybertruck’a karşı zorlu bir rakip olacak.