Zararlı beslenme tarzından sonra sağlıklı bir yaşama adım atarak kilo vermek isteyenlerin yol arkadaşı zayıflatan detoks içecekleri ile karşınızdayız. Birçoğumuzun zayıflatan detoks içeceklerini kullanmasındaki asıl amaç, kilo vermek olsa da Detoks İçecekleri genel itibarıyla vücudumuz için o kadar faydalı ki.
Zayıflama sürecinden sonra da belirli aralıklarla Detoks İçecekleri tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizi tavsiye ediyorum.

Zayıflatan detoks içecekleri sayesinde başta ödem ve zararlı atıkların vücuttan atılması sağlanırken, bağışıklı sistemi güçlendirilir, metabolizma hızlandırılır, yağ yakımı büyük ölçüde desteklenir. Bunların dışında vücuda enerji verir, sürekli olarak yaşanan halsizlik ve yorgunluk hissini düzenli kullanımlarda yok ederek sosyal yaşamınızda daha aktif olmanıza destek sağlarken tabii ki evde kolaylıkla detoks içeceğimizi hazırlarken kullanacağımız sebze ve meyveler de günlük ihtiyacımız olan vitamin ve mineral ihtiyacımızı karşılar.

Sizler için zayıflatırken aynı zamanda cildinize, metabolizmanıza, hatta ruh sağlığınıza iyi gelecek, tadı da gayet lezzetli olan Detoks İçecek Tarifleri paylaşıyoruz. Kilo verme zamanı!

zayıflatan detoks içecekleri tarifleri

Bitkisel detoks nedir, faydaları nelerdir başlıklı yazımız eğer sistemin fonksiyonel dengesine dair yeni bilgilere açıksanız ilginizi çekebilir.

Zayıflatan detoks içecekleri tarifleri

Zayıflatan detoks içeceklerimizi ikiye ayırdık. Öncelikle hazırlaması daha kolay olan Detoks Suları ile başlıyoruz.

Zayıflatırken aynı zamanda cildinize, bağışıklık sisteminize iyi gelecek Detoks Sularının hepsini hazırlamak için öncelikle sağlık açısından daha sağlıklı olan cam şişe kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

“Zayıflamaya yardımcı olurken cildime de iyi gelsin” diyorsan;

Cam şişenize koyacağınız suyun içerisine daha öncesinden yıkadığınız, dilimlediğiniz ve çekirdeklerini ayırdığınız limon dilimlerinden, salatalıklardan ve bolca maydanoz ekleyerek bir gece tüm malzemelerin suya geçmesi için su şişenizin ağzını kapatıp bekletin. Bir sonra gün öncelikle sabah uyandıktan sonra aç karına bir bardak içmelisiniz. Geri kalan suyu da gün içerisinde tüketebilirsiniz.

İşte çok merak edilen, ‘detoks baş ağrısı yapar mı?sorusunun yanıtı…

Yağ yakımını hız kazandırmak için;

Cam şişenin içerisindeki suyunuza iki üç dilim greyfurt ve bir adet kabuk tarçın ekleyin. Suyun içerisindeki tarçın ve greyfurtun aromasını ve etkilerinin suya geçmesi için ağzını kapatıp birkaç saat beklettikten sonra içmeye başlayabilirsiniz. Greyfurt başlı başına büyük bir c vitamini deposu olduğu gibi ödem söktürücü olarak da bilinmektedir. İçerisindeki tarçın ile birlikte gün içerisinde yaşayabileceğiniz tatlı krizleri önlediği gibi kan şekerinizi de dengelemekte. Özetle zayıflatan detoks içecekleri sadece kilo vermenize katkı sağlamaz…

Metabolizmanı da hızlandırmak istiyorsan;

Cam su şişenizin içerisine bir ya da iki adet çubuk tarçın ekleyin su şişenizin büyüklüğüne göre miktarları azaltıp arttırabilirsiniz. İki adet yeşil kabukları soyulmamış, dilimlenmiş elma ekleyip bir iki saat ağzı kapalı şekilde bekletip içmeye başlayabilirsiniz.

Hazırlamış olduğumuz bu suları gün içerisinde tüketirken aynı zamanda sade olarak da su tüketmeliyiz. Sizlere daha faydalı olması açısından 1 litre zayıflatıcı Detoks Suyu hazırlayıp günlük içmeniz gereken su miktarından bunu çıkartarak yanında 1.5 litre normal su içmenizi öneririz.

Gelelim son tarifimize, bu tarifimizi gün içerisinde bir öğün ya da ara öğün olarak tüketebilirsiniz…

yağ yakıcı smoothie

İlginizi Çekebilir: Detoks nedir, sağlıklı yaşam için nasıl yapılmalıdır?

Yağ yakıcı muhteşem smoothie hazırlamak için gerekli malzemeler;

  • Limon
  • Bir yemek kaşığı doğal sirke
  • Ispanak
  • Maydanoz
  • Zencefil
  • Yarım salatalık
  • Çekirdekleri alınmış ama kabuğu soyulmamış yarım yeşil elma,
    peki nasıl hazırlayacağız?

Tüm malzemelerimizi tek tüketimlik olacak şekilde ayarlayıp blenderdan geçirdikten  hemen sonra günün istediğiniz zamanında tüketebilirsiniz. Bu arada bir dipnot; detoks sularını sabahları ilk öğün olarak tüketmenin daha etkili olduğu yönünde çok sayıda araştırma var, bu bilgiyi de verelim. 

Daha fazla bilgi için Doğal Detoks konulu içeriğimize de göz atın.

> Yeni bir kahve trendi ile tanışmaya hazır mısın? İşte anaerobik kahve hakkında her şey.