Lüks ve ikonik tasarımları ile bilinen Fransız moda şirketi Hermés, porselen minyatüre benzeyen bir kadranla süslü saatini satışa sundu. İlk olarak 1978 yılında Henri D’origny tarafından tasarlanan bu saat, oymaları ile dikkat çekiyor. Elle boyanmış porselen kadranı, etrafı 82 adet elmasla süslenmiş çerçevesiyle mükemmel uyuma sahip beyaz altın kasasının eşliğinde zamansız bir cazibe vadediyor.

hermes-saat-el-isciligi

İlginizi Çekebilir: Japon mimar Tadao Ando, Bvlgari için özel üretim Octo Finissimi saat tasarladı

Arceau Harnais Français model ismine sahip bu eşsiz saat, Hermès Horloger’in uzmanlığını ve yaratıcılığını vurguluyor.

Hermès, Arceau Harnais Français, 1940’lardan 1959’a kadar Hermès’in tasarımcısı olan Hugo Grygkar tarafından yapılmış ve klişe kelimesinin tam aksini vurgulayan bir saat. İpek bir fuların merkezi unsurunu yansıtan çift koşumlanmış alt kısımdan oluşan çarpıcı bir kadranla geliyor.

Grygkar’ın söz konusu tasarımda Émile Hermès‘in özel koleksiyonunda tutulan ve rengarenk tüylerle kaplanmış bir grup atı sergileyen sanatsal çalışmadan ilham aldığı kaydediliyor.

Atların ihtiamlı görüntüsü, neredeyse bir ay süren titiz el işçiliğiyle Arceau Harnais Français’in kadranında somutlaşıyor…

sanat

Kadrandaki atların profili, renk pigmentlerini sabitlemek ve güçlendirmek için farklı renklerin doğrudan özel fırınlar yardımıyla hazırlanan limoges porselen üzerine elle oyulmasıyla oluşuyor.

hermes-saat

İlginizi Çekebilir: Naoto Fukasawa’nın tasarladığı Issey Miyake mağazasını keşfe çıkın

Yalnızca 24 adetle sınırlı olan Arceau Harnais Français Remix, Hermès Horloger atölyelerinde hazırlanmış mücevher setli altın kasa ve ahududu timsah kayışı gibi H1912 mekanik otomatik kurmalı bir mekanizma tarafından çalıştırılıyor.

Bu zarif ve güzel saat 49.000$ gibi bir fiyata sizin olabilir, şimdiye kadar tükendiğine eminiz.