Merakla beklenen Mayıs ayı burç yorumları yazısı ile karşınızdayım. Mayıs, tüm burçlar için farklı gelişmelere gebe. Yakından inceleyelim…

Koç Burcu ve yükselen Burcu Koç olanlar 

Merkür’ün 4 Mayıs’ta İkizler burcuna girmesi ile uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla tekrar iletişim halinde olabilirsiniz. Paradan yana bazı şanssızlıklar yaşadınız fakat Boğa dolunayı ile bunu yenebilirsiniz. Bazı etkinliklere, kurslara, çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz (bu online da olabilir). Bu konularda harcamalarınız olacaktır. Eski çalışma arkadaşlarınızdan bazı teklifler alarak yeni ya da ek işler yapabilirsiniz. 14 Mayıs’ta Jüpiter’in Balık burcuna geçişi size zihinsel ve manevi rahatlama yaşayacaksınız. Uzun zamandır bir sağlık sorunu yaşıyorsanız ya da kronik bir rahatsızlığınız varsa eğer şifalanırsınız Mayıs ayında. Bazılarınız yükselen maneviyatları ile şifacı yönlerini keşfedebilir. Ayrıca arkadaş çevrenizi bir gözden geçirip, daha sınırlı, ama az öz arkadaşım olsun mantığı ile hareket edeceksiniz. 26 Mayıs’daki Yay burcundaki Ay tutulması etkisi ile yüksek öğrenim, akademik konular, yurtdışı seyahati ve yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili gündemleriniz başka yöne kayabilir ve radikal kararlar alabilirsiniz.

Boğa Burcu ve yükselen burcu Boğa olanlar

11 Mayıs da burcunuzda meydana gelecek olan Yeniay ile hayatınızda önemli değişimler olabilir. Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Merkür’ün İkizlere geçişi ile birikimlerinizi değerlendirme konusuna kafa yormaya başlayabilirsiniz. Akrep Dolunayında aldığınız kararlar size doğru yol, yöntem ve seçenek olarak dönecektir. Maddi manevi sahip olduklarınızı, yaşam kalitenizi bir gözden geçireceksiniz. 14 Mayıs’ta Jüpiter’in Balık Burcuna geçişi ile sosyal gruplar, arkadaş çevresinden yana şanslarınız artabilir. Online, sosyal medya üzerinden işler yapıyorsanız da yıldızınız parlayabilir. Hayallerinizi ve planlarınızı hayata koymak için Jüpiter Balık’dan destek göreceksiniz. 26 Mayıs da Yay burcundaki Ay tutulmasının etkisi ile borçlar, maddi paylaşımlar, miras, eşten gelen para, sigorta gibi konularda gelişmeler yaşanacak. Eski bir borcunuzu kapatabilirsiniz.

mayıs ayı burç yorumları

> İlginizi Çekebilir: Doğru insan, yanlış zaman!

İkizler Burcu ve yükselen burcu İkizler olanlar

Bu ay sizin için çok yoğun geçebilir. Kalbi boş olanlarınız 9 Mayıs itibarıyla Venüs’ün İkizler burcuna geçişini değerlendirip yeni bir aşka yelken açabilirler. 20 Mayıs’ta Güneş’in de İkizlere ve geçişi ile Merkür, Venüs, KAD da İkizler de … hızlanan sosyal yaşamınıza vurgu yapıyor. Eski arkadaşlarınız ile bir araya gelebilirsiniz. İş yoğunluğunuz artacaktır. Bazı arkadaşlıkları gözden geçirip eleyeceksiniz. 26 Mayıs da ki Yay Burcu Ay tutulması etkisi ile ortak iş ve evlilikte, her türlü ikili ilişkide yeni kararlar alınabilir. İlişkilerde iniş çıkışlar yaşanabilir. Aşk hayatınızda yorucu ikilemler, kıskançlıklar yaşanabilir. Borsa, spekülatif yatırımlar, kripto para, altın-döviz gibi konularda dikkatli davranın.

> İlgili Okuma: Zihnimi susturamıyorum! Merkür İkizler burcunda…

Yengeç Burcu ve yükselen burcu Yengeç olanlar

Merkür’ün İkizlere geçişi ve ay sonunda retro hareketi ile geçmişte kaldığını düşündüğünüz bazı şeylerin ya da kişilerin aslında geçmediğini fark edebilir. Yarım kalmış bazı konularla yüzleşebilirsiniz. Bu sizin bilinç altınızın açığa çıkması, bir haberci rüya da olabilir. Arkanızdan konuşanlara ya da arkanızdan çevrilen işlere biraz canınız sıkılabilir. Kardeşi ile ortak iş yapanlar varsa gerginlikler yaşanabilir. 14 Mayıs’ta Jüpiter’in Balık burcuna geçişi ile hayata bakış tarzınız değişebilir. Yurtdışı bağlantılı işler, yurtdışı seyahati, yüksek eğitim, akademik konular ve basın, yayın, medya konularında ve eğer varsa hukuki süreçlerle ilgili şanslarınız artacak. Kabuğunuzdan çıkıp hayallerinizi gerçekleştirmek için Jüpiter Balık’ın desteğini hissedeceksiniz. 26 Mayıs’daki Yay Burcu Ay tutulmasının etkisi ile sağlığınız biraz hassas olabilir, dikkat edin. Yeme, içme, uyku düzeninizi gözden geçireceksiniz. Yeni bir rutin oluşturmanız gerekebilir. Çalışma şekliniz, ortamınız ya da çalışma arkadaşlarını değişebilir.

Aslan Burcu ve yükselen burcu Aslan olanlar

04 Mayıs da Merkür’ün, 09 Mayıs’da da Venüs’ün İkizlere geçişi ile çevrenizle olan uyumunuz artabilir. Üretmek ve verimli olmak için motivasyonunuz yüksekken sosyal çevrenizden de destek alabilirsiniz. Analitik ve organizasyonlardaki yetenekleriniz sizi ön plana çıkarabilir. İletişim ile ilgili konularda mesleki becerilerinizi göstermek için güzel bir ay. Kardeşlerden destek görebilirsiniz. Ev, arsa alım satımı, taşınma ile ilgili gündemleriniz olabilir. Jüpiter’in 14 Mayıs da Balık burcuna girişi ile elinize toplu bir para geçebilir. Eşin geliri, ortak paralar, miras, krediler konularında şanslı olabilirsiniz. Bu ay manevi yönünüz biraz daha gelişecek gibi görünüyor. 26 Mayıs Yay Burcu Ay tutulması kalbi boş olanlarınız için yeni bir aşk, sanatla uğraşanlar için popülarite, ün, spekülatif yatırım, borsa, döviz ile ilgilenenleriniz için önemli gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Kimileriniz çocuk sahibi olabilir (tutulma etkisi yaklaşık 6 ay sürer) Çocuğu olanlar ise çocukları ile ilgili çok önemli kararlar alabilirler. Temeli sağlam olmayan aşk ilişkiniz varsa maalesef sonlanır. Kimileriniz yeni hobiler edinirken kimileriniz ise hobilerinden gelir elde etmeye başlayabilir.

mayıs burçlar > İlginizi Çekebilir: Mars-Yengeç transitinin burçlara etkileri

Başak Burcu ve yükselen burcu Başak olanlar

Jüpiter’in 14 Mayıs’da Balık burcuna geçişi ile bekar olanlarınız evlilik kararı alabilirler. İkili ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda olumlu gelişmeler olabilir. Merkür, Venüs ve son olarak Güneş’in İkizler burcuna geçişi ile iş ve kariyer hayatınızda çok olumlu gelişmeler yaşanabilir. 31 Mayıs da yaşanacak Merkür Retrosu ile sağlığınıza biraz dikkat etmeniz gerekebilir. 26 Mayısdaki Yay Burcu Ay tutulması ise aile içi konular, aile büyükleri, ev içi tadilat, yenileme, taşınma, yer değiştirme, ofis taşıma, ev alım satımı gibi konularda sizi kadersel olarak etkileyecek. Evlilik kararı ile yeni ev düzeni oluşturmak da olabilir bu…

Terazi Burcu ve yükselen burcu Terazi olanlar

Yurtdışı bağlantılı işler, basın-yayın-medya, yüksek eğitim ve akademik konularda şanslarınız bu ay artacak. Uzaklardan alacağınız bir habere çok sevinebilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda bazı dengeleri sağlamaya çalışacaksınız. Jüpiter’in Balık burcuna geçişi ile sağlık sorunu yaşayanlarınız varsa eğer şifalanabilirler. Evcil hayvan edinmek isteyebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz. Günlük rutininizi gözden geçirip daha iyi bir hale getirmek, yeni bir diyete, spora başlamak için uygun bir ay Mayıs ayı. 26 Mayıs’daki Ay tutulması etkisi ile bazılarınız taşınırken bazılarınız ise yeni bir işe, sözleşmeye imza atacak. Ticarete atılmak isteyebilirsiniz. Kısa kısa yolculuklarınız, yakın çevrenizden rahatsızlananlar ve/ya sizin yardımınıza ihtiyacı olanlar olabilir. Kimileriniz ise bir sınav sonucunu alırken, yeni bir eğitime başlama kararı da alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Akrep Dolunayı ve burçlara etkileri

Akrep Burcu ve yükselen burcu Akrep olanlar

İkizler burcundaki gezegen yığılım etkisi ile sezgileriniz ve hislerinizin çok daha kuvvetli olduğu günlerden geçiyorsunuz. Birçok eş zamanlıdır yaşayabilirsiniz. Ortak gelirler, borçlar, giderler, mortgage, krediler, masraflar konusu gündeminizde olurken bunlara biraz kafa yormanız gerekebilir. 14 Mayıs’da Jüpiter’in Balık burcuna geçişi ile kimileriniz hamilelik ve bebek haberi alırken kalbi boş olanlar aşık olabilirler. Spekülatif yatırımlar, borsa, döviz gibi konularda şanslarınız artabilir. Çocuk sahibi olanlar çocukları ile ilgili çok sevindirici haberler alabilirler. Yeni bir hobi edinmek ve bunu gelir kapısı olarak değerlendirmek için de güzel bir ay olacak. 26 Mayıs daki Ay tutulması etkisi ile evlilik ve ortaklıklarda ayrıca kendi kazancınızla ilgili önemli gelişmeler olurken uzun süredir ilişkisi olanlar evlilik kararı alabilirler.

Yay Burcu ve yükselen burcu Yay olanlar

Sizin için oldukça hareketli bir ay olabilir. İkili ilişki, evlilik ve ortaklıklarda bol bol iletişim, telefon trafiği, konuları çözüme ulaştırma çabası görülüyor sizin için bu ay. Ay sonu gerçekleşecek olan Merkür İkizler Retrosu da sizin ilişkiler evinizde olacak. Partnerinizle iletişim sorunlarına dikkat edin. Bunca koşturmacanın içinde uzun zamandır kendinizi ne kadar ihmal ettiğinizi farkedeceksiniz. Jüpiter Balık Transiti ile ev alma, taşınma, yer değiştirme, ev içi tadilat tamirat yenileme konularında çok güzel şanslar elde edebilirsiniz. Ev halkından sağlık sorunu yaşayan varsa şifalanabilir. Ev, aile içi problemleriniz varsa çözüme ulaşabilir. Kariyeriniz ile ilgili bazı fırsatlar yüzünüzü güldürebilir. Uzun zamandır ilişkisi olanlar partnerleri ile hayatlarını şekillendirebilirler. Ailelerden destek görebilirsiniz. İlişkide sorun yaşayanlar özellikle ay sonuna doğru keskin dilli olmaktan kaçının. 26 Mayıs da burcunuzda gerçekleşecek olan Ay tutulması ile uzun zamandır hayalini kurduğunuz planlarınızı hayatınıza geçirebilirsiniz. Hayatınızda bir dönüm noktası yaşanabilir.

İş hayatında mutsuzluk mu... Birkaç öneriye ne dersin?

Oğlak Burcu ve yükselen burcu Oğlak olanlar

Günlük işleriniz, rutininiz ile ilgili bir kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Tüm bunlara bir düzen getirmeye çalışabilirsiniz. Sağlık konuları ve doktor kontroller gündeminizde olabilir. 14 Mayıs da Jüpiter’in Balık burcunu ziyaret etmesi ile yakın çevrenizden güzel haberler ve destek alabilirsiniz. Öğrenme, eğitim, araştırma gibi konulara daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Ticaret ile uğraşanların şansları artacaktır. Bir iş değişikliği yaşanabilir. Aile ilişkilerinizde gerginliklere dikkat edin. Para konularında dengeleri sağlamaya çalışabilirsiniz. 26 Mayıs’daki Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının etkisi ile kaygılarınız artabilir. Kötü bir alışkanlığınız varsa bırakmak isteyebilir ve bunu başarabilirsiniz. İlişkisinde, evliliğinde uzun zamandır problem yaşayanlarınız varsa eğer inatlaşmalar artabilir. Bunun bir nedeni de maddi problemler olabilir. Çocuklu bir Oğlak’sanız çocuğunuzun eğitimi ile ilgili ciddi bir karar alabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz.

Kova Burcu ve yükselen burcu Kova olanlar

İkizler burcundaki Merkür, Venüs ve Güneş’in etkisi ile bu ay daha güçlü adımlar atabilirsiniz. Jüpiter’in Balık burcunu ziyareti ile maddi kazançlarınız artabilir. Borsa, spekülatif yatırım, döviz, altın gibi yatırımlardan zekanızı da kullanarak güzel gelirler elde edebilirsiniz. Yalnız bu konuda 30-31 Mayıs’a dikkat edin, Merkür İkizler Retrosu ile kazancınız kayıba dönüşmesin. İş arayışı içindeyseniz eğer, sektörün dışında bir iş imkanı çıkabilir karşınıza. Bazı ilişkilerinizi gözden geçirebilir ve elemeler yapabilirsiniz. Sorunlu giden bir ilişkiniz varsa artık alttan almak istemeyebilirsiniz. Evlilikte daha yöneten bir role girebilirsiniz. İlişkisini sonlandırmış bir Kova iseniz gelgitler yaşayabilirsiniz. Ani harcamalardan kaçının.

Balık Burcu ve yükselen burcu Balık olanlar

Merkür’ün İkizler burcuna geçişi ile başlayan Venüs’ün de İkizler’e geçişi ile körüklenen duygusal ve zihinsel karışıklıklar yaşayabilirsiniz. Duygularınızı anlamak ve çözümlemek için çabalayabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkilerde anlaşılmadığınızı düşünmek sizi yıpratabilir. Evliyseniz eğer eşinizin ailesi ile de bir takım sorunlar yaşanabilir. Öğrenciyseniz biraz kaygılı günler yaşanabilir. Yurtdışı bağlantılı bir işte çalışıyorsanız eğer pozisyon değişiklikleri gündeminizde olabilir. 14 Mayıs da Jüpiter’in burcunuza geçişi ile her konuda şansınız açılacaktır. Hasret kaldığınız ne varsa kendinizle ilgili Jüpiter’in Balık burcuna geçişi ile elde etmeye başlayabilirsiniz. Yalnız duygularda abartıya kaçmamaya çalışın. Kendinizi güzel bir şekilde ifade edip ortaya koymaya başlayabilirsiniz 14 Mayıs itibariyle.
26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay tutulmasının etkisi ile ev, yuva, aile ve kariyerinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş yerinizde bir takım değişimler yaşanabilir. Uzun zamandır işinizle ilgili uğraş verdiğiniz konularda çözülmeler başlayabilir. Terfi edebilirsiniz ya da pozisyonunuz değişebilir ya da pandemiden dolayı evden çalışabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla ilgili hastalık haberleri alabilirsiniz.

Astrolojik Danışman Öznur Örgev’in diğer makaleleri için buraya tıklayabilirsiniz.