Evinizde çiçek figürlerine, duru motiflere ve ahşabın binlerce yıllık dansına yer açın.

Retro, vintage, gotik… Bunların hepsi kökeni çok eskilere dayalı birer moda ikonuydu. Zaman bu ikonların karakterize çiçek figürlerini, süslemelerini bir nebze olsun soldurdu ama yok edemedi! Eski zamanın eskitemedikleri, davetkâr tarzlarıyla karşınızda!

Çiçek figürleri, ahşabın kökeni binlerce yıl öncesine dayalı dansı, günümüz modernite akımına inat esrarengiz motifler, süslemeler ve eskiye dair daha birçok yanıt eski zamanın karakterini meydana getiriyor. Günümüz dokunuşlarıyla yeniden hayat bulan klasik öğelere sahip mobilya takımları, vintage tarzda biblo ve retro duvar askılarıyla yaşam alanlarınızın havasını değiştirebilir, meydana getireceğiniz eskiyle yeninin harmanı sayesinde hem eskiye özleminizi giderebilir hem de konuklarınızı şaşırtabilirsiniz.

vintage mobilya

İlginizi Çekebilir: Ev dekorasyonunda modunuzu yükselten 6 renk

Vintage tarzdaki eskitme çerçeve ve kuş figürlü aksesuarları salonunuza küçük ama etkili bir hava katacaktır. Çiçek motifli, yuvarlak desenlerdeki, kenarı yaldızlı duvar askısını tablolarınızın yanında kullanarak yine evinizde küçük ama etkili bir değişiklik yapabilirsiniz. Aksesuar ve estetik dokunuşların yanı sıra daha kapsamlı bir retro kokusuyla ilgilenenler için vintage modasının vazgeçilmez öğesi çiçek desenli koltuk takımları ve TV ünitesi  ideal. Dikkat! Bu koltuk takımlarıyla kendinizi 70’lerdeki film yıldızları gibi hissedebilirsiniz.

vintage-retro-salon

Adeta retronun nirvana noktası; eskitilmiş dokular ve narin bir tasarım anlayışı tam anlamıyla uyum içinde…

Uyku sorunu yaşayanlara kaliteli bir uyku için 14 tavsiye adlı yazımızı da öneririniz.

Yatak odası ve mutfak için öneriler

Yapacağınız küçük dokunuşlarla eskiye dair mistik havayı sabah ışıltısına katabilirsiniz. Makyaj masanızın her iki yanında kullanacağınız sarkıt lambalarla hem aydınlatma işlevini gerçekleştirebilir hem de retro tarzına göndermede bulunabilirsiniz. Birbirinden farklı desen ve renkteki vintage tarzı nevresim takımları da eskiye dair etkiyi güçlü hale getirir.

En çok vakit geçirdiğimiz alanlardan olan mutfaklarınızda da bu tarzı küçük donuşlarda etkinleştirebilirsiniz. Küçük pasta desenli fincanlar, ekose kulplu mor tencere takımı ve bunun gibi ürünler mutfaklarınızın olan havasını hiç olmadığı kadar değiştirecek.

vintage ayna modelleri

İlginizi Çekebilir: Evde romantik bir atmosfer oluşturmak için aromaterapi uçucu yağ tavsiyeleri

Vintage duvarlarınızda

Duvar kağıtları vintage havası için en ideal görsel öğelerdendir. Evinizde eskiye kocaman bir gülümseme istiyorsanız duvarınızdaki sıkıcı havanın üzerini duvar kağıtlarıyla kaplatın. Çiçek motifli, kenarları yaldızlı duvar askısını tablolarınızın yanında kullanarak değişimi tamamlayın.

retro vintage yatak odası

Ayrıca mutlu olmanızı sağlayan t-shirt renkleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Yazar Muko Er’in diğer makaleleri için buraya tıklayınız.